876 Shares 7525 views

Główne rodzaje karoserii

Jeśli zapytać amatorski kierowca o jakiego rodzaju podwozia samochodów znanych niego, to może zawierać więcej niż pięć opcji, nie może. Na przykład, pickup, kombi, hatchback, sedan, cabrio … Może ktoś jeszcze pamięta nazwę „hartop” lub „roadster”, chociaż mówi się o cechach tych modeli są mało prawdopodobne. W rzeczywistości istnieje więcej niż tuzin całkowicie różne odmiany organów oraz z wyłączeniem autobusów i ciężarówek.


Klasyfikacja pojazdów ze względu na rodzaj nadwozia

sedan

Jest to najbardziej popularny rodzaj ciała. Przewiduje on dwa rzędy siedzeń i może być jako 4-drzwi i dwóch drzwi.

turystyka

Tego typu samochody ciało jak sedan, ale jej dach jest dłuższy i płynnie w tylnej klapie. Uniwersalny w zasadzie wyposażone w 2 rzędy siedzeń, ale istnieje również modelu 3-rzędowy. Pierwsza produkcja pojazdów z tego typu ciała opanowała firmę „Ford” w 1928 roku.

awangarda

samochód osobowy z jednym rzędem siedzeń w „heel” formie, przeznaczone do transportu. Początkowo jego ciało oddzielone od przedziału pasażerskiego przegrodą, bez okien. Od połowy lat 80-tych, te typy podwozia samochodów zaczęły być wyposażony w wymienny fotele i szyby boczne, chociaż nadal dostępny i „głuchy” modelu.

hatchback

Wszechstronny – idealny do transportu towarów, ale pojawienie się tych samochodów Samochód jest nieco przypominający wózek, który nie jest w każdy gust. W związku z tym, projektanci i idea stworzenia samochodu, który będzie wyglądać stylowy i kompaktowy, a bagażnik byłby imponujący. Tak więc istnieją tego typu karoserii uzupełniane z innej opcji – hatchbacka. Ma krótki zwis tylny, a praktycznie nie wyróżniać bagażniku. Te trzy hatchbacki drzwi są (2 główne drzwi tylnej klapy +) i pięciu drzwi (4 + 1).

komora

Modele te wyposażone są w eleganckie ciało sportowy. Mają dwoje drzwi i drugi rząd siedzeń, które nie mogą pochwalić się komfort ze względu na niski dach i zwęża się do tyłu kabiny.

terenówka

Samochody z jednym rzędem siedzeń i miękkim cabrio. najbardziej popularne w krajach gorącym klimacie.

kabriolet

Modele z otwartym organizmie typu ze składanym dachem, jak również o ustalonych ram drzwi i okien bocznych. Za pomocą tej konstrukcji, różne od wymienialnej przejażdżki ciało nośności.

limuzyna

Samochody te należą do klasy executive, mieć co najmniej dwa rzędy siedzeń i przedział dla opiekunów (kierowca) i kabiny pasażerskiej dla VIP-osób podzielonych sztywna ściana.

pickup

Charakteryzuje się dwukrotnie, „cut” w pół ciała pasażerów, z których jedna jest kierowcy i przedziału pasażerskiego, a drugi – otwarty cargo. Wygląd przypomina małego pickupa. Rodzaj wysięgnika samochodów tego typu są obecnie przeżywa w Ameryce. Są one nie tylko bardzo popularny wśród rolników, ale również wśród młodych ludzi.

minivan

Domowe właściciele samochodów często nazywany minivanów minibusy. Jednak te typy podwozia samochodów uważane za zwiększoną pojemność. Główną cechą jest zdolność do minivanów maksymalnego obciążenia ładunkiem i pasażera w kompaktowym rozmiarze.

zwrotnica

Główne cechy tych pojazdów jest ich wysoka pozycja siedzenia, wysoki prześwit i wysoki sufit. Najczęściej, zwrotnice są wyposażone w napęd na cztery koła, ale na trudnym terenie nie są przeznaczone do tego i otrzymała nazwę „SUV”.