148 Shares 7842 views

Szkło pancerne: projektowania, rodzaje, funkcje

Od dawna opancerzone szkło stało się integralną częścią ochrony domu, wystaw sklepowych, samochodów z przestępców lub zbrojnej napaści. Taki element konstrukcyjny jest często nazywany przezroczysty pancerz. Szkło pancerne są szeroko stosowane w życiu zwykłego człowieka, a w strukturach władzy i bezpieczeństwa. Ich znaczenie we współczesnym świecie nie można lekceważyć.

Konstrukcja okien pancernego

Pancerna jest szkło przezroczyste produktem ochrony ludzi i mienia materiału, kosztowności przed kradzieżą, zniszczenia, uszkodzenia, oraz osłoną przed przedostaniem się od zewnątrz do środka poprzez otwór. Skład tych produktach składa się z dwóch elementów:

  1. Szkło pancerne. Składa się on z kilku warstw, z przezroczystego szkła, które są sklejone ze materiał polimerowy utwardza się pod działaniem promieni słonecznych. Im większa jest grubość produktu, tym wyższy poziom ochrony.
  2. Rama. Jest wykonany z aluminium lub z profilu stalowego, rzadko wykonane z drewna. Aby system jest lepsze właściwości ochronne thermostrengthened płyt stalowych. Klocki te powinny być bezpiecznie zachodzić na przegub ramy i szkła.

Waga prefabrykowanych konstrukcji obronnych może być więcej niż 350 kg na metr kwadratowy. To dziesięć razy więcej niż masa tradycyjnego okna z podwójnymi szybami. Aby zrekompensować wagi ramy okienne są wyposażone w napędy elektryczne.

Rodzaje szkła pancernego

Szkło pancerne są klasyfikowane pod względem ich zdolności do niezawodnego przeciwstawienia szkodliwe skutki danego typu. Według tego kryterium, wszystkie wzory mogą być zdefiniowane w kilku grupach:

  1. Okna, które posiadają zabezpieczenie przed wandalizmem.
  2. Produkty są odporne na pękanie.
  3. Projektowanie, ochrony przed bronią palną.

W oddzielnej grupy wytrzymać samochodowych struktury ochronne, ponieważ podlegają szczególnym wymaganiom. Klasa bezpieczeństwa okularów opancerzonych i ich wymagań produkcyjnych zdefiniowane GOST 51136-97 i GOST 51136-2008. zainstalowany każdy typ przezroczysty ochrona chronić szczególne warunki.

Wandaloodporna szkło

Okna wandaloodporne, aby chronić ludzi przed zanieczyszczeniami, gdy intruzi próbują go złamać. Są wielowarstwowa szkła z komory powietrza, który jest wklejony specjalną warstwę pancerną na szkle. Film, z kolei, są wykonane z tworzywa sztucznego, grubym przekroju. Odłamki „przyklejone” do niej, tak że nie rozpraszają się w różnych kierunkach. Zastosuj podobne struktury często w budynkach użyteczności publicznej oraz w sektorze prywatnym w celu ochrony zarówno okna i drzwi, jak również wystaw gablotach. Zgodnie ze standardami państwa, są one podzielone na trzy klasy – A1 do A3, z których każdy jest odporna na siły uderzenia pewnej siły.

Szkło odporne na włamania

Zabezpieczony przed manipulacją ze szkła pancernego różni się od gatunku tylko na wandalizm odporność na szkodliwe działanie. Taki produkt zapewnia ochronę przed wieloma uderzeniami młotka lub pałki, wytrzymywać samochód ubijającego. Większość z tych projektów są wykorzystywane do ochrony instytucji bankowych, sklepów, restauracji z dużym obrotem gotówki, a także półki do przechowywania środków odurzających. Zgodnie z normami krajowymi, w zależności od tego, jak wiele może wytrzymać uderzeń antywłamaniową szybę, to jest przypisany stopień ochrony od B1 do B3. Im większa jest liczba uderzeń tępy bądź ostro zakończony, przedmiotem obliczeniowe, tym wyższy stopień.

szkło pancerne

Kuloodporne szkło zapewnia ochronę przed pociskami lub przeniknęła przez szrapnel. Są one wzmocnione struktury wielowarstwowej, specjalne spojonego materiału polimerowego. Ustalone takie struktury w miejscach, gdzie ryzyko zbrojnego ataku: biura Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, na stanowiskach dozoru, kontrolnych i innych podobnych miejscach. Szkło pancerne są podzielone na klasy ochrony B1 do V6A. Badania strukturalne przeprowadzone przez różnych rodzajów broni palnej – od pistoletu Makarowa i Kałasznikow karabin Karabin SWD. Podczas badania stosuje się różne wagi i kule ze stali, poddanej obróbce cieplnej lub specjalnego rdzenia.

szkło samochód pancerny

Samochód set-wzmocnione boczne i tylne szyby. Ich główną cechą jest długa żywotność. Jeśli standardowe okno opancerzony zdolny służyć przez kilkadziesiąt lat, samochód produkcja nie jest więcej niż 5-6 lata. Wynika to z charakteru ładunku doświadczanych przez szkło codziennie. Takie przezroczyste elementy wielowarstwowe szyby pancerne są ponadto wzmocnione folii prądem. Niektóre z nich oprócz ochrony przed latania gruzu chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym. Większość szyby pokryta grubszą warstwę niż z boku iz tyłu.