888 Shares 5687 views

Pośrednie kocioł z rękami. Co jest pośredni kocioł grzewczy

Nawet mieszkańcy miasta spotykają się często z brakiem lub odłączeniem ciepłej wody, co powoduje ogromną ilość niedogodności. Takie proste zadania, takie jak prysznic i mycie naczyń, stają się prawdziwym problemem, jak wymaga dość trudne ciepła do tych celów, ilość wody na kuchence. Zastosowanie nagrzewnic, aby uniknąć tego problemu. Należy zauważyć, że ta kategoria urządzeń może być różna, a na półkach nowoczesnych sklepów dostępne są wszelkie opcje. Można dokonać kotła pośrednie ogrzewanie własnymi rękami. Zapewni to urządzenie bardzo funkcjonalnej, koszt jego utworzenia miejsca, przynajmniej środków.


Cechy urządzenia

Najbardziej typowym rodzajem grzejników wykorzystujących ciepło pochodzące z różnych źródeł energii są kotły ogrzewanie pośrednie, przeznaczony do zapisywania ciepłej wody w każdym pomieszczeniu, czy budynku przemysłowego lub biurze, mieszkaniu, prywatnym domu lub innego obiektu. Oczywiście, można kupić urządzenia, ale można też zaoszczędzić poprzez pośrednią kocioł grzewczy z rękami. A do tego trzeba wiedzieć na temat specyfiki tej pracy.

prace przygotowawcze

Zatem pośrednie kotła własne ręce, można zrobić „propan” typ butli gazowej. Można użyć starą butelkę, ale w tym przypadku powinno być przygotowane do zapewnienia, że woda będzie pewien zapach, który będzie trwał przez kilka miesięcy, a następnie znikają, gdy warunki intensywnego użytkowania urządzenia. Jeśli nie można uzyskać nową butelkę, a zapach trzeba pilnie pozbyć, można użyć starego. Powinno zostać przecięty na dwie części, starannie oczyszczono i gruntowane wszystkie ściany wewnętrzne, przy użyciu nitrogruntovku, a następnie dokładnie przemywa się wodą kilka razy.

Po przeprowadzeniu prac przygotowawczych z balonem trzeba wziąć nakrętki, którego średnica wynosi 32 mm, a wkręcić rękawem wątku. Przygotowany nakrętka spoina jest wymagane do miejsca, gdzie można oczekiwać, aby przykręcić elektryczny element grzejny. gorąco rura pobór wody koniecznie musi dotrzeć do górnej części kotła i dopływ zimnej wody z sieci wodociągowej, odbywa się za pomocą rozdzielacza, zgodnie z następującym schematem: z jednej strony rury na bokach są wiercone otwory i nasadkę, która eliminuje mieszanie gorącej wody zimno podczas ogrzewania, a gwint jest zamontowany po przeciwnej stronie.

Pracować wewnątrz urządzenia

Otwór dla wymiennika ciepła jest wycięty typu rura w rurze, wszystkie części są przyspawane gazu lub spawania elektrycznego. Następna trzeba spawać na ziemię stali i zrobić specjalne karty, które ustali kotła pośredni z rękami na ścianie. Wewnątrz urządzenia zainstalowano elektryczny element grzejny, z których władza powinna być 1,2-2,0 kilowatów, a ponadto trzeba będzie posadzić termostat, który można wziąć z dowolnego starego kotła. W urządzeniu jest pożądane ustanowienie żarówkę serwującą sygnał gotowości woda.

Więc teraz, kocioł grzewczy pośredni elektrotenom potrzeby izolacji cieplnej, co jest konieczne, by zakończyć. Istniejące węże wysokociśnieniowe i plastikowe rury są wymagane do dokowania z rur ciepłej wody w systemie wody. Na rurze, odpowiedzialny za dostawę zimnej wody, dokładnie sprawdzić musi być zainstalowany zawór. Jej zadaniem jest zapobieganie wody wypływającej z grzejnika, która zapobiega elementu grzewczego przed uszkodzeniem. Pośredni kocioł grzejny, którego obwód może być utworzony na podstawie opisu podanego powinien być montowany obok kotła gazowego. Zgodnie z tym wariantem, umieszczając maksimum korzyści zostaną uzyskane od niego. Należy zauważyć, że przy konwencjonalnym butla gazowa może być uzyskane dobrze funkcjonujący objętość kotła 50 litrów, koszt urządzenia o takiej samej objętości 1600 rubli.

Co jest pośredni kocioł grzewczy i jak to działa?

Takie urządzenie różni się od znanych urządzeń do przechowywania typu tym, że ogrzewanie stosuje się tu nie tylko do gazu lub elektryczności, ale system grzewczy jest dostępny w budynku. Z grubsza rzecz biorąc, ogrzewanie może odbywać się za pomocą gorących grzejników lub bojlera, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie, jeśli mówimy o prywatnym domu. Naturalnie, takie urządzenie może być uważane za bardziej efektywne niż konwencjonalny grzejnik elektryczny. Jeśli zdecydujesz się na zainstalowanie kotła ogrzewanie pośrednie własnymi rękami, warto zauważyć, że jest to bardziej uzasadnione, aby zrobić w przypadku zamieszkania w swoim własnym domu, jak w normalnym mieszkaniu rzadko zdarza dopływ ciepłej wody w sezonie grzewczym.

Podłączenie urządzenia

Aby złożyć urządzenie łączące w sobie nie jest o wiele bardziej skomplikowane niż w tradycyjnym podgrzewaczem wody, w uzupełnieniu do systemu wodnego trzeba upaść nawet w ogrzewaniu, co wymaga nakładania wody w piwnicy. Zrób to w prywatnym domu jest znacznie łatwiejsze, nie trzeba nawet zadzwonić do pana, zwłaszcza jeśli masz pewne umiejętności pracy hydraulika, na przykład, można łatwo zrobić samemu przy wymianie mieszalnika w grzejnika łazienkowego lub potekshego. Gazowy kocioł grzewczy pośredni wymagać, aby wywołać odpowiednią usługę na jego podłączenie do gazociągu.

Reasumując

Niezależnie schemat podłączenia urządzenia, to zależy od indywidualnych cech systemu, który już istnieje. Jeśli wszystko jest wykonane od podstaw, masz prawo wybrać dla siebie odpowiednią opcję, a następnie wykonać całą pracę.