159 Shares 2584 views

Podkład do metalu: jak wybrać? Przegląd starterów do metalu: Cechy i cenami

Aby niezawodnie chroni metal przed negatywnym procesów korozji, które mają być stosowane gruntu. Kompozycja ta może mieć inny cel.

gatunek starterów

Metal podkład dobiera się w zależności od warunków zewnętrznych, które są utrzymywane podczas pracy, a także od rodzaju powierzchni. A zatem, starter może być przystosowana do użytku na kolorowym lub metali kolorowych. Między innymi, kompozycja może być przeznaczony do konwersji rdzy. Nie fosforanowaniu pasywacji izolacyjne hamujących bieżnikiem i ich mieszaniny.

fosforanowania są mieszaniny dwuskładnikowe zasad, które są wykonane z kwasu fosforowego i rozcieńczalnika. Aby korzystać z takiej mieszaniny, jak to możliwe dla wszystkich gatunków metali. To poprawia trakcję.

Izolujące podkładu jest jeszcze alkidowej lub epoksydowej. Jest ona przeznaczona do zabezpieczenia powierzchni przed wilgocią i tlenem. Jego skład – czerwony tlenek żelaza, tlenek cynku, jak również wypełniacze. Używane takiego preparatu najczęściej dla metali żelaznych.

Metal Primer pasywacja

Jest w stanie zmniejszyć elektrochemiczne charakterystyki. Spowalnia korozję. Mówiąc hamowania mieszaniny, a następnie tworzy nową powierzchnię od rodzaju materiału gruntu emalii typu, które łączy w sobie właściwości dwóch kompozycji. Inhibitory, które są zawarte w kompozycji, może być woda lub olej w wodzie.

podkład bieżnika

Jest przeznaczony do pracy z zardzewiałych powierzchni. Jeśli trzeba metalu podkładu, to można wybrać wspomniano powyżej, jest wykonane ze stopu magnezu, cynku i ołowiu proszku. Na powierzchni po aplikacja stworzona niewidoczny film, który jest w stanie, nawet jeśli pęknięcie w celu ochrony metali nieszlachetnych. Cel ten został osiągnięty dzięki cząstek cynku, które są częścią tego podkładu. Często jest to niezbędne do obróbki powierzchni, które już były poddane procesom korozji. Istnieją również podkłady, ich wniosek został złożony po kondycjonowaniu powierzchni. Po podstawy zostaje zabezpieczone przed wilgocią.

Szczególnie wybór i zastosowanie

Jeśli potrzebujesz Metal Primer, trzeba najpierw zapoznać się z kryteriami, na których prowadzona jest selekcja. Ważne jest, aby brać pod uwagę nie tylko rodzaj metalu, ale także klimat, jak i naprężenia mechaniczne. Po kapitan musi przeczytać tę technologię skład aplikacji. Początkowo powierzchnia musi być uwalniany z starej powłoki, oczyszczony z brudu i pyłu, jak również w jednej linii. Między innymi jest to niezbędne do przeprowadzenia odtłuszczania i usunąć rdzę.

Metal Primer przez rdzę musi zawierać odpowiednie narzędzia, to może być pędzel, wałek lub powietrze w sprayu. Jeśli użyjesz drugą opcję, wówczas praca może być zakończona w krótszym czasie, ale ten sprzęt nie zawsze jest obecna w arsenale kreatora i wyjąć w celu pokrycia niewielkich obszarów nie jest wskazane. Przy zakupie materiałów, ważne jest, aby wziąć pod uwagę zużycie średnio wartość ta mieści się w zakresie od 120 do 140 gramów na metr kwadratowy. Dotyczy to dwóch warstwach. Jest to ilość zalecana przez producenta.

Ponad wystarczająco często powłoka przed wilgocią jest stosowana, w szczególności dotyczy to startery do metalu, które będą narażone na działanie mrozu i śniegu. Co grunt lub byłyby zastosowane, konieczne jest, aby przestrzegać warunków wilgotności i temperatury. W odniesieniu do drugiego zakresu, może mieścić się w zakresie od -10 do + 25 ° C.

Cechy alkidowy do metalu

Alkidowe farby zagruntowane metalowe mogą być stosowane jako samodzielne powłoki. Plus, ta kompozycja jest to, że nie jest konieczne stosowanie farb lub emalii na wierzchu. Dodatkowe korzyści można zidentyfikować zapewnia doskonałe właściwości ochrony przed korozją, jak również możliwość stosowania na powierzchni, która była wystawiona na proces korozji. Tak więc oznacza to, że alkidowy działa jako konwerter. Mieszanina była w stanie dostarczyć ochronę przed zjawisk pogodowych w stosunku do promieniowania ultrafioletowego, jak również zmiany temperatury.

Ta kompozycja ma wysoką zdolność krycia. Ponieważ aluminium ma wypełniacz opisano zapewnia dodatkowe składniki obejmują alkidowej ochrona przed zużyciem.

Przegląd starterów i ich ceny

Jeśli chcesz kupić starter powinien najpierw zapoznać się nie tylko z ceny, ale z producentami. Na przykład, starter LAKRA marka będzie kosztować 2000 rubli, kwotę, którą trzeba zapłacić za 20 kg mieszanki. Posiada doskonałe cechy jakościowe i jest zdolny do zabezpieczenia metali przed wpływami zewnętrznymi. Super pozyskiwania część z tej samej objętości, konsument będzie musiał zapłacić 1170 rubli. Pokrycie powierzchni mieszaniny, chronić je i przedłużyć żywotność. Jeśli trzeba pokryć powierzchni mniejszej powierzchni, można kupić mieszankę pierwszym wymienionym marki w ilości 1 kg, w tym przypadku, będzie musiał zapłacić w ciągu materiałów budowlanych sklep 120 rubli. Materiał marki DUFA koszty 1600 rubli 2,5 litra. Jako producenta Hammerite, to sprzedać grunt do 1150 rubli. Bank będzie mieć pojemność 0,75 litra.

wniosek

Opisane preparaty różnią się zastosowania i warunków pracy. Przykładowo, dla metalu podkład dla samochodów posiada odpowiednie cechy. Jednakże, istnieje powszechne mieszaniny nadają się do standardowych powierzchni i obszarów problemowych. Wśród pierwszych można wyróżnić odlewane, kute i inne produkty, które mają niską chropowatość, która poprawia jakość klejącej, która jest bardzo dobry do pracy na gruntowania. Wśród trudnych podłoży, – miedź, glin, metal ocynkowany, oraz innych materiałów, które może przyczynić się do reakcji chemicznej, na powierzchnię i zmniejsza przyczepność.

Jeśli będzie nabyte startera GF 021 metalu, należy zapoznać się z zaleceniami producenta. Tak więc, bank może być wskazany czas, w którym kompozycja ta jest w stanie utrzymać metal. Cechy antykorozyjnych kompozycji jest również ważna. Wszystkie te cechy przed dokonaniem zakupu materiałów niezbędnych do zwrócenia szczególnej uwagi. Będzie to zależeć od trwałości powłoki ochronnej samego metalu, a okres eksploatacji. Nie skąpić na mieszaninę primera lepiej jest kupować towary producenta, który zyskał na rynku odpowiednich materiałów.