687 Shares 5326 views

Zaskórniki – to kłopoty zarówno młodych i starych!

Zaskórniki – rodzaj torbieli tworzy na skórze twarzy i ciele. Najczęściej znajdują się one w nosie, policzkach, czole i brodzie. Bardzo często opisywano u osób cierpiących na trądzik. W medycynie zaskórniki są podzielone na dwie grupy: zamknięte (powstawanie białej trądzik) i otwartych (czarne kropki). Jeśli zaskórniki są całkowicie bezbolesne i zazwyczaj małe, białe wysypki są bardzo bolesne i osiągnąć o średnicy 5 mm.


Zaskórniki – formacja w porach, składający się głównie z martwych komórek nabłonkowych, różnych rodzajów brudu i łoju. Nazywany łoju substancję tłuszczową, która jest utworzona przez wydzielanie gruczołów łojowych. W kontakcie z powietrzem tego klucza tajnego, i różnych pigmentów przyciemnienia Otrzymany utworzone i czarne kropki. W przeciwieństwie do tego, zaskórniki zamknięte kolor ciała, ponieważ ich zawartość, pozostaje cienka warstwa komórek skóry.

Należy pamiętać, że zaskórniki – jest przede wszystkim powstawanie patologicznych. Pojawiają się one, gdy sebum nie może się wydostać. W tym samym czasie, to gromadzi się w porach, a tym samym ich zatkania. Proces zapalny może rozpocząć się na tym tle. Chodzi o to, że dzięki porów krwi oraz naczyń limfatycznych toksyny, reagują z rury smarowej utworzonej tam. Rezultatem jest lepka masa lepka, który służy jako doskonałą pożywką do różnych patologicznych bakterie i grzyby.

Zaskórniki – problem nie tylko nastolatków, ale także ludzie w średnim wieku. Oto niektóre objawy, które wskazują na możliwość ich wystąpienia:

– suchego łatwo zapalenie skóry;

– powiększone pory;

– matowa lub szorstka skóra;

– nadmiar wydzielanie gruczołów łojowych w skórze, w szczególności, na czole, brodzie i nosa.

Zamknięte zaskórniki na policzkach i czole, oczywiście, mniej widoczne niż czarnych kropek, ale wciąż muszą być traktowani. Kosmetyczka powołuje kompleksowe leczenie w zależności od przyczyn, które doprowadziły do powstania stanu zapalnego na twarzy. Czasami określić, jakiego rodzaju naruszenia w organizmie powodują powstawanie zaskórników, bardzo trudne, więc jest przypisany szereg testów laboratoryjnych. Najczęściej wykonywane wysiew bakterii. Z jego pomocą ustalić wrażliwości bakterii do pewnych typów antybiotyków. Dopiero wtedy przepisane leki.

Leczenie polega na stosowaniu maści. Najbardziej skuteczne uważa się te, które zawierają w swoim składzie kwasów alfa-hydroksykwasu. Także to jest udowodnione, kremy glicerynowe, które aktywnie przyczyniają się do otwarcia zaskórników i usunąć ich zawartość. W leczeniu często przepisywany i tetracykliny.

Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedź na pytanie, jak usunąć wągry, można polecić intensywny zabieg. Jest to łatwe do osiągnięcia powtarzane przez przemycie ze zwykłym mydłem. Jest to konieczne, aby zminimalizować kontakt z powierzchnią na włosy, na przykład, aby pakiet lub ogon. Zabrania się dotykać twarz dłońmi często. Bardzo pomaga maska z zielonej i niebieskiej gliny.