428 Shares 1542 views

Tabletki „Pankreatyna”

„Pankreatyny” (łac pankreatyny.) – fermentosoderzhaschy preparat otrzymuje się z wydzielin trzustkowych wytwarzanych w trzustkowych świni i krowy. Pankreatyna jest jasnym proszkiem niekrystaliczne, zwykle szarawy lub żółtawy odcień, to jest bardzo trudny do rozpuszczenia w wodzie, ma nieco osobliwy zapach. Występuje w wielu leków stosowanych w celu poprawy usvaimosti żywności. Podobnie, właściwości „Pankeatinom” medycyna jest „pantsitrat”.


Tabletki „pankreatyny”: instrukcje użytkowania

Właściwości farmakologiczne. W przypadku tabletek zawierają pewne enzymy, takie jak alfa-amylaza, lipaza, trypsyna, chymotrypsyna. Lek „pankreatyny” stosuje się w celu ułatwienia trawienia, jako materiału, ograniczony w tym, że umożliwia tłuszcze rozszczepiać kwasów tłuszczowych lub glicerolu, białek, aminokwasów, skrobia i dekstryny do monosacharydów. Tabletki „pankreatyny” pokryty powłoką ochronną, która zapobiega rozkładowi w żołądku. Pankreatyna Absorpcja zachodzi w środowisku alkalicznym po uwolnieniu do jelita cienkiego.

Stosowanie leku „pankreatyny”. Stosowany jest w leczeniu zaburzeń trzustkowych fizyczna: Remhelda świń, mukowiscydoza, niestrawność, przewlekłe zapalenie trzustki, zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego, wzdęcia, zapalenie żołądka, zaburzenia trawienia, żywności, dwunastnicy, biegunka, infekcje jelit, różne choroby wątroby i dróg żółciowych. Często stosuje się do badań diagnostycznych przewodu pokarmowego, na przykład, ultradźwięków lub rentgenowskie, w celu zmniejszenia ilości wzdęcia.

Dawkowanie. Dawkę określa się w zależności od wieku i stopnia niedoboru enzymu. Dzienny wskaźnik dla osoby dorosłej o około 150 000 jednostek., Z ostrymi niedożywienie 400.000 sztuk., Dzieci z 50000 do 100000ed. lipazy. Czas trwania leczenia zależy (może być używany jak kilka dni lub kilka lat). Tabletki „Pankreatyna” podejmowane w trakcie lub przed posiłkiem, nie można żuć. Spłukać co jest pożądane płynu zasadowego (soki, woda). Maksymalne stężenie pankreatyny w organizmie będzie po 35-40 minutach. Zwłaszcza, gdy długoterminowe stosowanie leków „pankreatyny” zalecanych dodatkowych napój kurs leków z żelaza. Przed podjęciem porady od lekarza jest wymagane.

Interakcje. Ujawniło znaczne zmniejszenie skuteczności, gdy stosuje się razem ze związków zobojętniających kwas, które zawierają węglan wapnia lub wodorotlenek magnezu. Nasiąkliwość żelaza pogarsza się podczas robienia w połączeniu z preparatów zawierających żelazo.

Przeciwwskazania. Tabletki „pankreatyny” jest przeciwwskazane dla osób z nadwrażliwości lub nietolerancji poszczególnych wieprzowiny, w obecności ostrego zapalenia trzustki, jeden z zapaleniem wątroby lub wzmocnione formy przewlekłego zapalenia trzustki. Tabletki „Pankreatyna” szczególną ostrożność należy stosować w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią, ponieważ wynik może być nieprzewidywalne.

Konkretne zalecenia. W obecności mukowiscydozą nie powinno zająć więcej niż 10 000 jednostek dziennie. Jest też duże prawdopodobieństwo zaparć u dzieci.

skutki uboczne. Przy ścisłym przestrzeganiu dawkach efekty uboczne są bardzo rzadkie (około 1%). Głównymi działaniami niepożądanymi były biegunka, zaparcie, nudności, uczucie dyskomfortu, bóle brzucha, podrażnienie okołoodbytnicze. Czasami pojawia się zaczerwienienie skóry. Gdy długotrwałe przyjmowanie leku można zaobserwować hiperurykozurię wzrost stężenia kwasu moczowego w surowicy.

Najczęstszymi medyczne preparaty zawierające pankreatynę:

  • "Festal" (6000 jednostek lipazy.);
  • "Digestal" (6000 szt.);
  • "Penzital" (6000 szt.);
  • "Kreon" (8000 | 25000 szt.);
  • "Mezim Forte" (3500 | 10 000 szt.);
  • "Panzinorm" (10 000 | 20 000 szt.);
  • "Mikrazim" (10 000 | 25 000 szt.);
  • "Ermital" (10 000 | 25 000 | 36 000 szt.);
  • "Enzistal" (6000 szt.).