898 Shares 4227 views

Ostatnio zauważyłem, że bardzo niewielu iść do łazienki na mały

Z tych ludzi, którzy rzadko pójść do toalety, to jest czasami powiedział, że „mają żelazną pęcherz”, a do pewnego stopnia są zazdrośni. Rzadkie wizyty w toalecie – cenna jakość dla dyplomaty i każdego pracownika, który musi uczestniczyć w wydarzeniach, z którymi trudno jest nawet nieobecny przez krótki czas.

W związku z tym zarzut: „Nie tylko iść do toalety na mały” – lekarz traktuje tylko gdy sika już zrani lub gdy zaczniesz dostrzegać na pęcznienie. To jest, gdy choroba jest już zaawansowana.

Na choroby w jej wczesnym stadium, gdy ilość moczu zmniejsza się stopniowo, zwracając uwagę rzadkie.

Jak to stan, w którym mocz mniej niż wyjście normalne?

Norma dla dorosłego człowieka wynosi 6-7 pojedyncze wizyta „to małe” WC dziennie z oddzieleniem moczu do 1,5 litrów.

W pierwszym etapie zmniejszania ilości moczu nie powoduje niedogodności. Pomyśleć o wizycie urologa, kiedy iść do toalety dla trochę chory, porusza moczu tylko w przypadku, jeśli wziąć pewną pozycję, jet „słaby” lub ciecz kroplówka już stoi.

Jeśli ból podczas oddawania moczu nie o chorobie zaczyna domyślać się, pogorszenie stanu ogólnego, które mogą być podawane w procesie okresowe nudności, nieżywnościowych, osłabienie i zawroty głowy.

Rzadko oddawania moczu mogą być związane z takimi problemami, jak:

 • choroby zapalne;
 • zaburzenia układu moczowego;
 • brak układu hormonalnego;
 • patologii neurologicznych.

Jeśli urologiczne problem nie zostanie wykryty, a następnie skargę: „Idę do toalety trochę za mały”, lekarz wyśle odpowiednią osobę: neurolog, endokrynolog, lub, w niektórych przypadkach, do kardiologa.

Ogólny stan tytule, w którym mocz jest rzadkością w medycynie nazywa się skąpomoczu.

Choroby, w których istnieje skąpomocz

Sam skąpomocz nie jest klasyfikowany jako choroba. Jej wygląd jest zawsze towarzyszy jakichkolwiek powodów. Mogą być pochodzenia naturalnego lub spowodowane przez pewne choroby.

Na przykład, naturalne występowanie skąpomocz znamienny gorącej pogody, kiedy korpus utraty płynu w postaci potu. Mocz nie jest generowany, jeżeli ogranicza przepływ płynu do organizmu.

Uznać, że problemy związane z ciała i ilości moczu zmniejszyły się, brak bólu tylko trudne. Często do lekarza ze skargą: „Widzę, że niewiele iść do toalety na mały” pochodzą z obecnością bólu.

Do chorób, w których nerki przestają wydzielania płynu obejmuje:

 • odmiedniczkowe zapalenie nerek;
 • zespół hemolityczno;
 • zaburzenia naczyń krwionośnych nerek;
 • niewydolność nerek.

Skąpomocz mogą powodować raka.

Mocz przestaje wyróżniać się w przypadku, gdy moczowód jest zatkany z piasku lub kamienia zakorkowany podczas zapalenia pęcherza.

Czasami zmniejszenie ilości moczu występuje po urazie.

objawy skąpomocz

Przed włączeniem do lekarza z pytaniem: „Dlaczego mam iść do toalety na to trochę za mały” – trzeba myśleć o sobie, co jest przyczyną, czy to przynosi niedogodności?

W przypadku objawów wtórnych:

 • bolesne oddawanie moczu lub zjawiska podczas bólu w chwili jego zakończenia;
 • Po opróżnieniu pęcherza nie czuję, że jest załamany;
 • podbrzuszu lub ból dolnej części pleców ciągły lub okresowo;
 • wykryto w moczu cząstek śluzu i krwi – przegląd urologa jest wymagane zawsze.

Kiedy nie czujesz wszelkie niedogodności nie obserwuje się obrzęk, moczu bezbolesne oddawanie moczu poprzedzać proces oddawanie moczu – to jest prawdopodobne, rzadkie oddawanie moczu – charakterystyczne dla organizmu.

Jak sprawdzić, czy trzeba iść do lekarza, kiedy skąpomocz

Jeśli problem, który można wyrazić jako „trochę iść do łazienki na małe” nie powoduje dyskomfortu, że jest zaniepokojony więcej na poziomie emocjonalnym, możemy w przybliżeniu oszacować, czy taka sama ilość płynu ilości przydzielone.

„Pijany” uważa wolnej cieczy, zupy, soku, oraz około Należy dodać, że wilgoć zawarta w owocach i warzywach konsumpcji. W tym przypadku, aby dodatki do płynu wypływającego z gruczołów potowych.

Jeśli mocz przydzielone 60-80% cieczy, w zależności od temperatury i pocenie się, przejdź do lekarza, nie jest wymagane.

Poszczególne przyczyny skąpomocz u mężczyzn i kobiet

Większość chorób związanych z zaburzeniami układu moczowego u mężczyzn i kobiet występują jednakowo. Ale ze względu na różnice w strukturze narządów moczowo-płciowych, wygląd oligurią może być spowodowane przez różne przyczyny.

W celu zmniejszenia liczby ludzi poziom płynu często jest związany z chorobami zapalnymi prostaty i jego powiększenia występującymi w nich nowotworów.

Oddawanie moczu w takich bolesnych patologii, a ludzie rzadko dokręcone z kampanią do urologa.

U kobiet, zmniejszając ilość moczu może być spowodowane:

 • atonia pęcherza moczowego, które występuje w wyniku reakcji zapalnej lub na tle sytuacje stresowe;
 • ze zmianami związanymi z wiekiem;
 • na tle zaburzeń hormonalnych.

leczenie skąpomocz

Odpowiedź na pytanie: „Dlaczego nie pójść na mały” – urolog pacjent bez kontroli nie może dać. Aby ustalić przyczynę specjalnym badaniu.

Przede wszystkim konieczne jest oddawanie moczu i próbki krwi, które mogą być znalezione zarówno zaburzenia w układzie moczowym, czy odurzenie. Wtedy może być przypisany do badania na USG i tomografii komputerowej.

Jeśli było przyczyną choroby zakaźne lub zapalne, z moczem po leczeniu przywrócony.

Gdy choroba jest ciężka i jest spowodowane przez choroby nerek, trzeba dostroić się do faktu, że przywrócenie ich wydalniczy funkcja przyjmuje wystarczającą ilość czasu.

Jeśli skąpomocz związane z występowaniem raka lub choroby nerek, jest mało prawdopodobne, aby móc ustalić nerki końca. Terapia będzie miała na celu podkreślenie proces nie jest całkowicie zatrzymany.