740 Shares 9835 views

obszary administracyjne Nowym Jorku

Nowy Jork – to największe miasto w Stanach Zjednoczonych Ameryki. On jest jednym z najgęściej zaludnionych obszarów na świecie. Miasto znajduje się jednocześnie w trzech stanach: północno-zachodnia część – w tym samym Nowym Jorku, w południowo-zachodniej – w New Jersey, a na wschodzie – w Connecticut.


Nowy Jork, jak w każdym innym dużym mieście, jest podzielony na kilka powiatów. Poniżej przedstawiono główne obszary Nowego Jorku.

Być może najbardziej znany jest Manhattan. Na jego terenie znajduje się około 1,5 mln osób. Obszar ten znajduje się na wyspie, o długości 21,7 km, a szerokość w najszerszym obszarze – 4 km. Ten obszar Nowego Jorku ma powierzchnię ponad 62 kilometrów kwadratowych. Manhattan konwencjonalnie podzielone na trzy części: Uptown (Uptown) Midtown (Midtown), centrum (centrum). Granice między nimi przechodzić na ulicach 14 i 59. Podobnie jak wielu obszarach Nowego Jorku, są również podzielone na wiele małych obszarów, które często nie przekraczają wielkości jednej czwartej.

Manhattan to serce Nowego Jorku. Mieści się w nim niemal wszystkie wieżowce miasta. Tutaj można znaleźć atrakcji, takich jak Empire State Building, Broadway, Times Square i wiele więcej. U wybrzeży Manhattanu jest Statua Wolności.

Brooklyn – największy obszar miasta o liczbie żywych ludzi. Jest zamieszkany przez 2,5 mln mieszkańców. Aby dostać się do dzielnicy Manhattanu jest możliwe poprzez Brooklyn i Manhattan Bridges. Według niego to idzie nie tylko drogi, ale również koleje i linia metra. Na terenie dzielnicach Brooklyn słyną Brayton Bich – obszar, który jest zamieszkany głównie pochodzić z Rosji i krajów WNP. Ponadto w Brooklyn, można znaleźć wiele ciekawych miejsc i atrakcji.

Większość z dzielnicy Queens usytuowany jest na wyspie z Brooklynu. Na jego terenie znajduje się nieco ponad 2 mln ludzi, z których większość stanowią imigranci z Bliskiego Wschodu, Azji, Afryce i południowej Europy. W Queens, istnieje siedem ogromne sypialną. są one nazywane „Seven Sisters” w swoim czasie. Są domem dla dużej części obszaru.

Wszystkie obszary Nowym Jorku znajdują się na wyspach, ale jeden ma Brokns kontynentalne lokalizację. On jest najbardziej Region Północny. Do tej pory obszar zamieszkuje ponad 1,2 miliona osób. Jego południowa część (South Bronx) od dawna zdobył reputację jako miejsca najbardziej przestępczych w mieście. Bardziej atrakcyjne i bezpieczne jest Północna Bronx, w którym mieści się słynny Zespół Yankee Stadium.

W przeciwieństwie do Staten Island, wszystkie obszary Nowym Jorku są bardzo popularne wśród turystów. Staten Island jest najbardziej spokojna dzielnica, w którym życie toczy się dalej. Nie ma charakterystyczne dla miasta napływu turystów, więc jest to miejsce gdzie można zobaczyć najbardziej popularne i typowe dla mieszkańców tej metropolii.

Warto zauważyć, że Nowy Jork, obszary, które są bardzo zróżnicowane – to wspaniałe miasto, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.