782 Shares 4952 views

Ile okresy w hokeju na lodzie

W tej grze istnieją miliony fanów po obu stronach Atlantyku. Najbardziej popularny jest drugim po futbolu. Zasady i przepisy ostatecznie ukształtował się w połowie XX wieku. W szczególności, możliwe jest, aby dać krótką odpowiedź na pytanie, jak wiele okresów w hokeja. Trzy. Ale w tym samym czasie istnieje wiele istotnych szczegółów.

Z historii hokeja

Na ogół przyjmuje się kolebką hokeja jest uważany Kanada. Nikt nie będzie kwestionować swoją wyższość, ale należy zauważyć, że niektóre z średniowiecznego holenderskim zimowy krajobraz przedstawia grę Wszyscy kochamy tak bardzo. Pomylić go z czymś niemożliwym. Oczywiście, w tych czasach starożytnych, nikt nie zastanawiał się, jak wiele okresów w hokeju. Zagrano najprawdopodobniej, dopóki nie znudzi. Ale na początku XX wieku, to popularna gra doświadczył złożonej ewolucji i coraz nabyte cechy profesjonalnego sportu co roku. Bez przestrzegania ogólnego życia stał już możliwe dla wszystkich reguł gry. Konieczne było opracowanie wspólnych reguł i, między innymi, określić, ile okresy w hokeju jest wystarczająca, aby wyłonić zwycięzcę. Stopniowo skupiana na fig. 3.

Ile okresy w hokeju teraz

Nowoczesne przepisy mecz hokeja ma wszystkie te same trzy okresy. Ale tu problem jest to, że często nie wystarcza, aby wyłonić zwycięzcę. A jeżeli trzeci okres regulaminowego czasu gry hokej kończy się remisem, sędzia powinien dać dodatkowy czas. W przeciwnym razie, to się nazywa „nadgodziny”. W sezonie KHL, zgodnie z przepisami, remis nie może być. A jeśli dogrywka nie ujawnił zwycięzcy, zespoły wymieniane rzutu wolnego Shootout. Przed zwycięstwem jednej z drużyn. Aby zrozumieć grę bardziej istotne jest i ile trwa okres hokeja. Jej czas trwania wynosi 20 minut „czystej” czas. Oznacza to, że gdy gra jest zatrzymana z jakiegoś powodu, a zdarza się, przez okres wystarczająco często, w tym samym czasie zatrzymano i stoper mierzący czas gry. Reszta przerwa między okresami po 15 minut.

offs zabaw

Ale najciekawsze rzeczy dzieją się w końcowej części mistrzostw, który zwie się „ćwierćfinału.” Na tym etapie, gra staje się bardzo pogarsza i dynamiczne. Jest to często wynik jest całkowicie nieprzewidywalna. Nie strzelanina na końcu gry nie zdarzają się tutaj. W finale staje się nieistotne pytanie: „Ilu okresy w hokeja?” Jeśli trzy podstawowe okres nie identyfikacji zwycięzcy, a następnie numer staje się nieograniczony. Gra trwa do pierwszego z celów. A w niektórych przypadkach jest on opóźniony bardzo długo. Najdłuższa w historii meczu Continental Hockey League odbył się pomiędzy drużynami „Severstal” i „Lokomotywa” 25 lutego 2013 roku. Skończyło się w 119. minucie zwycięstwo „Severstal” z wynikiem 3: 2. I to jest bezpieczne, aby przewidzieć, że ten rekord nie będzie trwać długo.