326 Shares 7438 views

Klub piłkarski „Sunderland” – historia i sukces zespołu

Klub piłkarski „Sunderland” z tego samego miasta został założony w 1879 roku. To jest – mistrz sześciu czas Anglii (ciekawe jest to, że wszystkie zwycięstw wygrała przed II wojny światowej). Zespół może być trudne okresy – ona często pozostawiane w Premier League, ale sezon 2007/08 nadal nie zdejmować z górnej podziału angielskim.


wczesne lata

Klub piłkarski „Sunderland” rozpoczęła z mężczyzną jak Dzheyms Allan. Był nauczycielem w szkole. Ale to on postanowił założyć klub piłkarski. Potem miał długą nazwę – Sunderland dzielnica i Nauczyciele Assosiation Football Club. Pierwsza gra zespół stracił – to był mecz przeciwko FC „Ferryhill Athletic”. Wynik był 1: 0.

We wczesnych latach klub zmienił trzy stadiony. Pierwszy dla nich był „Blu Haus Pole” znajduje się obok szkoły Jamesa. W 1881 roku, zespół rozpoczął dołączyć ludzi innych zawodów, nie tylko nauczycieli. W związku z tym poprawy bazy finansowej klubu i poprawić poziom profesjonalizmu. Ale Allen nie podoba się fakt, że zespół nabytego poważny poziom. Ponieważ w 1888 roku wyszedł i ustanowił nowy – „Sunderland Albion” Aż do roku 1892 oba zespoły rywalizowały – aż nowa „Albion” nie jest rozwiązany.

popularność klubu rosła. Po pierwsze – lokalne konkursy, FA Cup, mecze towarzyskie z członkami Football League. Potem – karnet w samych League. Następnie – dwie kolejne wygrane, 2 tytuły mistrzowskie. Zajęło to trochę więcej czasu, a klub piłkarski „Sunderland” zaczęli kupować graczy. Pierwszym był Alf Common – zapłacił za to tysiąc funtów. W 1907/08 zespół z wynikiem 9: 1 pokonał „Newcastle” – jego głównymi rywalami.

XX wieku

Klub piłkarski „Sunderland” w okresie międzywojennym nie wykazały znaczny sukces (jak również praktycznie każdy inny zespół w tym czasie), z wyjątkiem 1935/36 został mistrzem Premier League, aw 1937 roku zdobył Puchar Anglii.

W 1957 roku klub został poddany różnych sankcji i karane przez Football League. To dlatego, że zespół zarządzający naruszył granicę wynagrodzenia, który był w tym czasie zgodził. W następnym sezonie klub lewy górny lot, gdzie został na 68 lat.

W sezonie 1972-73 zespół wygrał ostatni wielki sukces – to było zwycięstwo w FA Cup. Do tej pory nic więcej niż wybitnego klubu nie udało się osiągnąć. Jednak w 1985 roku zespół dotarł do finału Pucharu Ligi. Aw 1987/88 i to nie było w trzeciej lidze, ale jednak nie na długo.

nowoczesność

W ciągu 90 lat nie jest tak popularny był „Sunderland”. Klub piłkarski następnie postanowił – konieczne jest, aby wzmocnić zespół, powoli, ale pewnie. Następnie, w 1997 roku, dostali nowy stadion dla 40.000 osób, aw 1999 nawet wygrał drugi podział. To był przełom – w końcu wrócił do klubu w Premier League. Impreza była prawdziwa radość dla zawodników, trenerów i kibiców FC „Sunderland”.

Football Club, którego członkostwo w tym czasie nie był szczególnie wybitne, postanowił kupić kluczowych graczy. I miał rację. Zespół ma za sobą świetny napastnik – Tore André Flo. Jednak najlepszym strzelcem był Kevin Phillips. Nadal część czasu przeznaczono graczy, takich jak Julio Arca, Grant Lidbiter Kelvin Davis, Dzhon Stid, Entoni Le Tallec i Ben Olnvik.

W 2006 roku klub został kupiony przez irlandzkiego konsorcjum. Obserwowani przez niektórych zmian – nowi gracze, drugi trener, przyszedł irlandzkich piłkarzy. I to pomogło zespołowi! W pierwszym sezonie pod klubem Roy Keane zdobył „Championship”. Po tym, „Sunderland” nie jest już opuścił Premier League. Teraz ten zespół – bardzo silne „srednyak”. Obecnie jednak, określonym momencie, są na 17. miejscu z 20. Ale Premier League przed sukcesem – uważa się za wiele.

osiągnięcia

Tytuły „Sunderland” dużo. Zwycięstwo w mistrzostwach Anglii (w pierwszej, drugiej i trzeciej ligi) tytuł w Football League First Division, a także w mistrzostwach, dwa FA Cup i jeden Superpuchar … ale, niestety, w ostatnich czasach klub nie może zostać osiągnięty żadnych wielkich zwycięstw. W ciągu ostatnich kilku lat z rzędu zajmują 17 miejsce w tabeli Premier League (stabilna), A „Przełom” był w sezonie 2013/14 – gdy zespół wziął 14 miejsce. Można tylko mieć nadzieję, że klub nadal będzie pokazywać swój potencjał, który niewątpliwie jest.