327 Shares 5574 views

Kto wynalazł galimatias? Stare recepty Kuchnia rosyjska

Narodowa kuchnia rosyjska ma wiele unikalnych receptur, z których rzeczywiste pochodzenie nawet eksperci nie można powiedzieć z absolutną pewnością. To nie jest jeszcze znana, na przykład, kto wymyślił galimatias i oryginalnym gamy produktów użytych do jego przygotowania.


Nazwa tajne

Historia rosyjskiej kuchni narodowej ma kilka stuleci. W tym czasie, to jest wzbogacony o nowe potrawy, których nazwy brzmią dzisiaj dość niezwykłe. To prawda, nie jest tajemnicą. Wszystkie te nazwy – mówi. Oznacza to, że łatwo się domyślić, jak przygotowany jedną lub inny produkt. Na przykład, nie wiadomo na pewno, kto wynalazł galimatias, ale każdy wie, że jest to tradycyjny dla rosyjskiej zimnej zupy. Sposób jej przygotowania leży już w tytule, ponieważ słowo „hash” pochodzi od słynnego czasownika „chop”, co oznacza, drobno posiekać.

Dlatego oczywiste jest, że duże kawałki pokarmu dla takich potraw nie są odpowiednie. Ktokolwiek wymyślił okroshka, próbując jak najwięcej, aby je zniszczyć. To również jest główną cechą starego zimnej zupy. Ale do tej pory nie doszło do nazwy swojego twórcy. Chociaż może to nie była tylko jedna osoba. Jest to obecnie szef kuchni stara się dać ich wynalazki brzmiące nazwiska. Wcześniej kulinarne trendy pojawiają się wyłącznie jako okazję do przystosowania się do różnych produktów do stosowania w żywności.

Skład potraw

Historia nie wiem kto wymyślił Okroshka. Do tej pory osiągnął część tej niezwykłej potrawy. Rzeczywiście, do przygotowania starożytnego rosyjskiego zupa była mieszanina rozdrobnionych produktów różnych rodzajów:

 • mięsa i ryb;
 • Świeże lub gotowane warzywa;
 • różne marynaty;
 • zioła.

Masa granulowany wytwarza się napełniono napełniania cieczą, co jest powszechnie stosowane zakwas. Ale są też inne opcje. Znane recepty, gdzie skrót jest na podstawie:

 • piwo;
 • serwatki;
 • rozcieńczony ocet;
 • jogurt;
 • wody mineralne;
 • brzoza kwas;
 • Kombucha;
 • bulion mięsny i buraki;
 • sok pomidorowy;
 • solanka ogórka.

Każdy z takich cieczy zawiera określonego zestawu składników w celu wytworzenia znanego chłodnik. W różnych regionach Rosji ma swój indywidualny wersję jego przygotowanie, w oparciu o starożytnych tradycji lokalnych i specyficznych preferencji smakowych.

Od niepamiętnych czasów

Pomimo faktu, że historia hash który sięga wieków, pierwsza oficjalna wzmianka o niej pojawia się w książce „Lean i skoromny stół”, wydanej w 1880 roku.

Główne składniki wymienione następujące produkty: 400 g ugotowanego mięsa wołowego (lub ryb), pół litra chlebowego, 4 jajka kapusta l (w odniesieniu napoju słodowego, nie kapusta zupy), krem szkła, ziół (pióro cebuli i koper), 4 ogórek i nowotworów.

Książka jest interesującym sposobem gotowania został opisany:

 1. Pierwszą rzeczą, wszystkie składniki (mięso, jajka, zioła i ogórki) musi być dokładnie posiekane.
 2. Po tym, muszą ustanowić w głębokiej miski.
 3. Doprawić solą, dodać śmietanę i dobrze wymieszać.
 4. Otrzymaną masę wlać zakwas albo zupy. W drugim przypadku, potrawa będzie miała bogaty i wyrazisty smak.
 5. Umieścić raki, kawałki lodu i ponownie wymieszać.

Jeść tę zupę mogą być dopiero po ostygnięciu i prawidłowo skonfigurować samodzielnie.

ciekawostki

Niektórzy uczeni wysunęli przypuszczenie, że historia hash bezpośrednio związane z wioślarzy. Uważa się, że wpadli mix tych różnych produktów. W dawnych czasach nad Wołgą, aby przenieść towarów drogą wodną stosowany pracy ręcznej. Grupy osób za pomocą silnego liny rozciągnięte wzdłuż brzegu barki z towarami. boatmen lunch zwykle składa się z chlebowego i suszone ryby (karaluch). Teraz mało kto korzystać z takiego menu. Ale chłopi nie mieli wyboru i musieli jakoś przystosować. Dentyści w tamtych czasach nie było i zaniedbane chore zęby było trudne do radzenia sobie z trudnym żywności. Dlatego przed posiłkiem one zawieszono vobla kwas chlebowy. Ryba staje się bardziej miękka, a równie dobrze może to ugryźć. Później, aby danie bardziej odżywczy, zaczął dodawać różne warzywa (ziemniaki, rzepa, itp.) Więc zwykle apetyt stopniowo zamienił się zupa, która na przestrzeni lat zyskała ogromną popularność.

W najlepszej tradycji

Początkowo, jak wiadomo, przygotowując hash na kwas chlebowy. Przepis na klasycznym z czasem zmienił się ani trochę.

Obecnie dla takich naczyń często stosuje się: 300 g ziemniaków i świeże ogórki, 4 jaja, łyżeczki soli, 200 g rzodkiew i kiełbasy, jak również 30 g pietruszki, szczypiorek i kopru.

proces technologiczny składa się z kilku etapów:

 1. Po pierwsze, ziemniaki i jaja powinien być gotowane i oziębia się i oczyszcza.
 2. Potem, wraz z ogórków i kiełbasy należy pokroić w drobną kostkę.
 3. Rzodkiewki może być zmielony na tarce lub pokroić w cienkie plasterki.
 4. Gotów zebrać składniki w jednej misce.
 5. Zieloni umyć, posiekać i dodać do reszty produktów.
 6. Doprawić solą, a następnie dokładnie wymieszać.
 7. Wlać kwas chlebowy mieszanki.
 8. Przed podaniem umieścić trochę śmietany.

Okazuje się wspaniałą hash na kwas chlebowy. Klasyczny przepis jest bardzo prosty, dzięki czemu można przygotować posiłek w pół godziny. Jest szybki, wygodny i bardzo smaczne.

opcja wegetariańska

Trudno powiedzieć, kto wynalazł okroshka z kwas chlebowy. Ale to nie ma znaczenia, ponieważ z biegiem czasu ludzie nauczyli się na podstawie podstawowej receptury gotować najbardziej różne warianty oryginalnych potraw. Dla tych, którzy preferują dietę wegetariańską, możesz zaoferować żadnej zwykłej zupy, w której nie ma mięsa, ryb i jaj.

Do pracy trzeba stosować następujące składniki: 0,5 litra specjalnego okroshechnogo Kwas, 400 g sałata, 30 g czosnku, 1 ogórek, sól 4 łyżki mielone liście mięty, 3 szczypiorek, śmietanę, cukier i 4 g czarnego pieprzu ,

Przygotowanie takiego skrótu jest bardzo prosta:

 1. Sałatka z ogórków drobno pokruszyć i dodać puree czosnek.
 2. Łączyć produkty z miętą i posypać je cukrem.
 3. Dodać sól, pieprz i zalać wszystko kwas chlebowy.
 4. Umieścić śmietanę i dobrze wymieszać.

Przed podaniem w każdym naczyniu oddzielnie dodać trochę zmiażdżony czosnek. Jeśli jest to pożądane, praca może być uproszczona przez użycie mieszarki przygotować zupy.

ciekawa propozycja

Oficjalne źródła nie ma konkretnych informacji o tym, kto i kiedy wynalazł galimatias. Jednak niektórzy historycy uważają, że ten kulinarny wynalazek odnosi się do 10 wieku. Wtedy zasady słynnego Rus księcia Włodzimierza. W niektórych rocznikach zapis jak w roku 989 wydał rozkaz oddać chłopom miód, jedzenie i napar zachowane. Z tego możemy wywnioskować, że to było wtedy, że pomysł na pierwszy opatrunek starożytnego zimnej zupy. Dlatego, koniec X wieku można słusznie uznać za punkt wyjścia pomysł gotowania hash. Ponieważ ta potrawa jest nauczył się gotować każdą kobietę, z użyciem produktów, które zostały w domu.

W tych latach, ludzie prawie każdy żywności spożywane z czarnego chleba oraz świeżych cebuli. Ten zwyczaj jest prawie bez zmian osiągnął nasze dni. Teraz chleb jest również obowiązkowy dodatek do stołu, a łuk jest częścią wielu potraw. Zachowane i idea gotowania hash, który ostatecznie powinien być uzupełniony jedynie z nowymi komponentami.

Kwaśne mleko napełniania

Dziś Okroshka można znaleźć nawet w menu wielu restauracji. Jednak dla tankowania rzadko się napar. Ponieważ część cieczy większe wykorzystanie różnych produktów mleczarskich. Na przykład, rozważmy prosty sposób , jak gotować galimatias w surowicy.

Wymaga to najbardziej podstawowe składniki: 0,5 kilograma polędwicy wieprzowej i te same świeże ogórki, 3 litrów osocza, 8 jaja, 400 g rzodkwi, cytryny 1, 5 ziemniaków, pewną ilość soli i ziół (koper, pietruszka).

Preparat jest podobny do poprzednich wersji:

 1. Gotować mięsa, a następnie chłodzi się i tnie na małe kawałki.
 2. Ziemniaki i jajka też, musimy najpierw ugotować, a następnie obrać i pokroić w kostkę.
 3. Ogórek kruszy sztuk o takim samym kształcie i rzodkiewka lepiej zmielić w blenderze.
 4. Produkty łączą się we wspólnym talerzu i posypać je z posiekanymi ziołami.
 5. Wlać serum, dodać sok z cytryny i sól.

Przed posiłkiem, każde danie oddzielnie umieścić trochę śmietany.

Wariacje na temat hash

W wielu książkach kucharskich przeziębienie zupa przepis nazywa się „hash”. Rosyjska kuchnia utrzymuje dziesiątki sposobów, aby gotować. Na przykład, w książce Vasiliya Levshina opublikowane w latach dziewięćdziesiątych XVIII wieku, w opisanym przykładzie zupy, która nie zawiera ziemniaki. Jego wytwarzania stosowanych produktów: Piec mięsa, cebula, ogórki (sól i świeży), ocet, ogórki śliwki i kwasu chlebowego.

Wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób:

 1. Po pierwsze, trzeba posiekać marynowane paski ogórka.
 2. Czyni to samo z śliwek, po wyjęciu ich z kości.
 3. Drobno posiekać cebulę. Może być używany jako żarówka i zielone pióro.
 4. Mięso cięte z kości i losowo zmielenia go na paski.
 5. Pokrojone składniki połączyć razem.
 6. Dodać 2 łyżek śliwki i solance z ogórków.
 7. Wlać trochę octu jabłkowego.
 8. Wypełnij wszystkie kwas chlebowy.

Opcja ta jest bardzo wygodne, ponieważ pozwala na stosowanie najprostszych produktów, które mogą pozostawać w lodówce po wczorajszym obiedzie.

Podobna wersja

Nieco wcześniej w tym danie pojawił się w Księdze Nikolaya Osipova „stary rosyjski gospodyni, gospodyni i gotować”. Jest również orzeźwiający zupa przepis został opisany z wypełnieniem z kwas chlebowy. Różnica w stosunku do innych licznych przepisów polega tylko na tym, że frakcja ciekła jest przygotowana z wyprzedzeniem, w sposób szczególny chleba i słodu z dodatkiem niewielkiej ilości mięty. Różnica między starym a nowoczesnym kwas chlebowy jest to, że zanim produkt był biały i bardzo pikantne. Grał rolę orzeźwiającym składnik do przygotowania której użyto brzeczki z mąki żytniej i drożdży w postaci słodu. Te dni, możesz zrobić to sam. Potrzebne będą: 80 gramów chleba żytniego, 12 szklanki wody, 3 g drożdży i 2 łyżki cukru.

technologia napój jest bardzo prosta:

 1. Po pierwsze, konieczne jest arbitralnie wyciąć chleb i smażyć aż do ciemnobrązowego.
 2. Wylać produkt wodą i pozostawić je do reszty przez 5 godzin.
 3. Dren infuzji i dodać przed rozcieńczeniem drożdży i cukru.

Po infuzji ośmiogodzinnego okroshechny napar jest gotowy.

W upalny dzień

Kiedy pogoda jest gorąco, jest mało prawdopodobne, ktoś chciałby jeść gorące zupy. W Rosji od dawna popularne były pierwsze dania jak ziemniaczane i botvinya friedge. Podczas gorącego lata pomogli uciec przed skutkami wysokich temperatur. Spośród trzech opcji, szczególną uwagę przyciąga botvinya. Gotować proste jak okroshka. Do pracy, należy najpierw przygotować główne składniki: l chleba Kwas, 250 g szczawiu, szpinaku i gotowanej ryby, 2 świeże ogórek, łyżkę cukier, sól, wiązka zielona cebula, koper i tarty chrzanu.

Gotować zupę musi być krok po kroku:

 1. Po pierwsze, ze szpinaku szczawiu być myte, gotowane, a następnie mielenia produktów przez sito i rozcieńczony kwas chlebowy gotowy.
 2. Dodaj pokrojone w kostkę ogórki i wystrzępione z cebuli soli.
 3. posypać cukier, sól i rozdrabnia kopru.
 4. Gotowe do wlać zupę do miski.

Bezpośrednio przed użyciem, można tylko dodać chrzan, umieścić kawałki gotowanej ryby i kilka kostek lodu (dla chłodzenia).