374 Shares 8100 views

Kurczak w garnku. To nie jest recepta, ale sposób przygotowania

W naszym gorączkowym wieku i wymaga żywności fast food, ale nie długo zamieszanie, tym bardziej, że większość gospodyń domowych powracający z pracy do domu późno. Dlatego proste danie z kurczaka, inne mięso i warzywa stały się częścią naszego codziennego życia. Jednak dusza pyta nie jest fast food. I tu dochodzimy do potraw ratunkowych, szybkie w przygotowaniu, ale zaskakująco smaczne i pożywne. Jeśli masz w domu jest dobry piec, który ogrzewa się stopniowo, można wykonać jedną z nich. Kulinarny talent, to wymaga minimum, można go gotować nawet dziecko.

Danie o nazwie „Chicken w puli”. Oznacza to, że w celu przygotowania ptak nie będzie całkowicie w zbiorniku wody – to bardzo różne receptury i jest w środku pojemnika szklanego. Dlatego wymagane uprawnienia: piekarnik musi być ogrzewane powoli.

W ogniu elektrycznego osiąga bardzo szybko, a to szkło może pęknąć. Nawiasem mówiąc, zdarza się, że bank jest podzielona ze względu na wady.

Starannie skontrolować pojemnik trzy-litrowy: musi być wolne od pęknięć i pęcherzyków. Wytrzeć do sucha.

Teraz do mięsa. Kurczak w garnku można wytwarzać z tuszy, ale jeśli nie chcą zadzierać z rzezi, mogą podjąć tylko skrzydełka lub nóżki. Najważniejsze, że porcje swobodnie zmieścić się w szyjce naczynia. I umyć je dokładnie osuszyć za pomocą ręcznika kuchennego. Sól i pieprz do smaku. Umieścić mięso w słoiku.

Jeśli masz do czynienia z tuszy, odłożył piersi bez kości. Gdy dno jest pokryte, położył na szczycie jednego lub więcej ząbków czosnku pociętych wzdłużnie. Pokryć je z nową warstwą kurczaka, a następnie położyć czosnek.

Czy to aż kurczak w garnku nie napełnić zbiornik dwie trzecie. Na wierzchu położyć liść laurowy i do kilku groch ziele angielskie. Zamknij pokrywę pojemnika metalowego (nie zapomnij usunąć gumę!) Lub owinąć szczelnie folią otworu. Bank musi umieścić na arkuszu patelni lub pieczenia w zupełnie zimnym piecu. Pierwsza zadana temperatura 150 ° C, Po pół godzinie ryzyka można zwiększyć do 180 ° C, Stąd potrzeba piec ptaka przez następną godzinę i pół. W żadnym wypadku nie wolno otwierać drzwiczek piekarnika. Nawet jeśli wyłączyć grzanie, niech danie ostygnie stopniowo.

Dlaczego kurczak w garnku jest uważany za kulinarne technika, a nie przepis? Ponieważ metody wytwarzania, istnieje wiele ptaków w pojemniku szklanym. nie powinna być ograniczona tylko czosnek – można umieścić pomiędzy warstwami mięsa różnych warzyw: pomidory, dzwon pieprz, marynowane krążkami cebuli, kapusty grubo rozdrobnione. Chcesz trochę egzotyczne? Spróbować umieścić pomiędzy warstwami plastry kurczaka środowisk pomarańczowe i cytrynowe. Możliwe przed wysłaniem ptaka w słoiku, trochę pomarinovat go w miodzie i sosie sojowym.

W tej metodzie możliwe jest przygotowanie różnych potraw z kurczaka i ziemniaków. Być bezpieczna może być wstępnie czyrak grubo pokrojonych kawałków ziemniaków w słonej wodzie, aż o połowę. Potem suche i chłodne. Potem – jak fantazja powie Ci, czy umożliwiając rodzinnego budżetu: jest to możliwe, z wyjątkiem ziemniaków i mięsa, dodać świeże grzyby i może być ograniczone jedynie skromne warzyw (marchew, cebula, czosnek) i zioła (pietruszka, koper). W każdym razie, to danie jest suplementem, ponieważ nie wymaga gotowania tłuszcz. sos można wytworzyć, jeśli jest to pożądane, wytworzonego soku z kurczaka.