260 Shares 8608 views

Sposobów, aby zmienić świat: małą listę dobrych uczynków

Często nie rozumieją idei zmieniających świat, prezentując sobie trybikiem w ogromnej maszynie zwanej ludzkość. Jesteśmy kojarzy się wyłącznie na własnej nicości i nie zdają sobie sprawy, że każdy z nas sobie na to bardzo dużo. Istnieje wiele małych działań, które każdy z nas może uczynić na codzień. Jeśli masz wątpliwości skuteczność tych metod – Przed rzeczywistych dowodów ciebie. Przeanalizujmy jak mały akt pomagając mały człowiek, aby znacząco przyczynić się do zmiany świata.


„Jeden do jednego”

Bez względu na to, czy jesteś fanem butów, prawdopodobnie słyszałeś o marketingu spółki porusza Toms. Akcja „jeden do jednego” została utworzona z dniem bazy produkcyjnej. Szlachetny pomysł producenta jest to, że dla każdej pary butów, że można kupić jedną parę dostać potrzebujące dzieci w różnych częściach świata. Z biegiem czasu, czas zyskał popularność, a firma TOMS postanowił nie zatrzymywać się na osiągane wyniki. Tak więc, kupując okulary tej marki, pomagasz ktoś odzyskał wzrok, a przy zakupie kawy, dać potrzebującym wody. Kupiony torby zapewniają bezpieczny proces narodzin i plecaki aby zapobiec krzywdzeniu dzieci. Wszystkie te rzeczy, które kupili będzie zmieniać świat na lepsze.

Początkowo kampania została uruchomiona na pomysł, aby zapewnić buty dla dzieci w potrzebie. Podczas podróży do Argentyny w 2006 roku założyciel firmy Blake Mukoski świadkiem szereg trudności napotykanych przez argentyńskich dzieci dorastających bez butów. W ciągu dziesięciu lat, TOMS stała się znana marka, szlachetny pomysł, który przyjął wielu innych firm.

Jak ludzie pomagają innym przetrwać skutki katastrof?

W sierpniu 2005 roku „Katrina” huragan zdewastował Nowy Orlean. Tradycyjnie wielkie katastrofy naturalne, aby ludzie na całym świecie do rajdu. Wiele gwiazd osobiście odwiedził zrujnowanego miasta i oferują ich możliwej pomocy. Odbywa się to przez zwykłych ludzi. Nawet jeśli mieszkasz daleko od miejsca, gdzie nastąpiła awaria, można zapytać, gdzie jest zbieranie darowizn, lub tam, gdzie są punkty na wysyłanie pomocy humanitarnej.

Tak, nie można samodzielnie odbudować zniszczone domy i drogi, re-lay linie komunikacji. Ale jeśli nie wszyscy starają się zapewnić wszelką możliwą pomoc dla ofiar katastrof, pomoc ze strony państwa będzie musiał czekać bardzo długo. W wielu krajach istnieją różne organizacje non-profit, które poświęcają swoje działania do odzyskania długoterminowej. Organizacje te zawsze potrzebują wolontariuszy.

prosty przypomnieniem

Wyobraź sobie, że idziesz do łazienki w miejscu publicznym, umyć ręce i rzucić okiem w lustro. Nigdy w życiu nie doświadczył tak miłą niespodziankę po całej szybie dla ciebie jakiś obcy zostawił notatkę z krótkim tekstem: „Jesteś piękna” Jednak w tym kolorze kwadratowego arkusza papieru mogą być napisane w dowolnym inspirujące wiadomości. Jaka byłaby twoja reakcja? Nie mamy wątpliwości, że twoja twarz w tym momencie zapali się szeroki uśmiech. Według psychologów uwierzyć, że takie wiadomości do obcych może mieć bardzo duży wpływ.

Keytlin Boyl stał się założycielem Operation Piękna stronie internetowej, której celem – aby położyć kres negatywnej postawy samych kobiet. Wiele z nich niewygodne żyć w swoim własnym ciele. Oni uważają się za brzydkie, tłuszczu i bezwartościowe. Jeśli witryna jest pomoc co najmniej jedną osobę, aby przywrócić wiarę w swoim odwołaniu, to cel został osiągnięty. Jednak byłoby pożądane, aby myśleć, że się szczęśliwy nuty kobiet była znacznie większa. Nikt nie będzie przeszkadzać Ci nauczyć się z doświadczeń zachodnich kolegów. Arm marker i kolorowy naklejki. Kiedy ludzie widzą swoją wiadomość, będą one uśmiech.

Korzysta z internetu do wiadomości wideo

Robby Novak, znany jako prezydent-dziecko, wysyła dzieci do inspirujących wiadomości za pośrednictwem sieci. W swoim przesłaniu wideo, zachęca on ludzi do zbierania datków na rzecz osób bezdomnych. W 2011 roku, składając Robbie rozpoczął kampanię o nazwie Socktober. To wyjątkowe wydarzenie pozwala każdemu, kto chce podarować parę skarpetek dla potrzebujących. Dlaczego ta część garderoby przyszedł do wiadomości przewodniczącego dziecka? Jego szwagier Bred Montegyu zaczął badać potrzeby bezdomnych i zrozumieć, co ci ludzie są brakujące w pierwszej kolejności.

Kiedy rozpoczęła się akcja, Robby Novak chodził po ulicach i rozdawane ludzie noszą. Chciał przechodniów nosOktyabrya szczęśliwy. Śmieszne dźwięki, prawda? Chłopak zastrzelił wideo i udostępniać swoje filmy w sieciach społecznościowych. W ten sposób każdy może przyłączyć się do dobrej sprawie. Aby zachęcić ludzi do miłosierdzia i współczucia, nie jest konieczne „wirusowy” wideo. Po prostu pojawiają się w internecie. Znajdź lokalne usługi i schrony ratunkowego i zaoferować swoją możliwą pomoc. Strzelać w ich życiu społecznym, aby zyskać popularność, w celu zwrócenia uwagi na problem innych ludzi.

Rozprzestrzenianie radości i pozytywności

Kolejnym wydarzeniem, bloger Emi Krouz Rosenthal wezwała innych do szerzenia wokół trochę radości, kolorów, poezji i magii. Ruch został uruchomiony w 2013 roku i szybko zyskał popularność wśród blogerów. Każdy z nich użył pojęcia spread dodatni. Ktoś posadzone kwiaty w miejscach publicznych, ktoś rozłożyć jedzenie, kogoś, aby spędzać więcej czasu z rodziną lub rozmowy z przypadkowych przechodniów w parku. Niestety, Emmi Rozental zmarł na raka jajnika. Jej śmierć wywołała wielki rezonans i nową falę dobrych uczynków. Na przykład, ludzie kupowali jej książki i przekazał do biblioteki szkolnej.

Edukacja zmienia życie

Wielu ludzi jest szczęście, aby uzyskać dobre wykształcenie. W obecności dyplomu, zanim otworzy wszystkie drzwi i pod warunkiem wiele możliwości samorealizacji. Zaskakująco, jesteś zawsze myśli o jego status jako zwyczajne. A jeśli jeden z twoich przyjaciół nie kończy prestiżowej uczelni, pewnie myśleć o człowieku jako wpadki nie ma celu w życiu. Ale w rzeczywistości, miliony ludzi chciałoby zdobyć wykształcenie, ale z różnych powodów są pozbawione tej możliwości. Ale nauczyciel ze Szwecji Hilda Beck znaleźli sposób, kiedy to zdecydował się sponsorować kształceniu Kenii dziecka. Kobieta zdobyłem Chris Mburu tylko 15 dolarów miesięcznie. Gdy nastolatek ukończył liceum, rozpoczął studia na uniwersytecie w Nairobi, a następnie kontynuował studia na Harvardzie. Więc jedna osoba pomogła inną utalentowaną osobą do zajmowania godne miejsce w społeczeństwie.

„Klucz Pomiń”

Kiedy wynajmujesz mieszkanie, zostanie przekazany zestaw kluczy. Można umieścić klucz w kieszeni lub torebce, a często zapominają go na stoliku. Jednak dla wielu ludzi, to obiekt może podszyć się pod bezpieczne i ciepłe miejsce do spania. Bentli Koplin stworzył firmę, która jest zaangażowana w produkcji kluczy z motywacyjnych sloganów. Między innymi można tam znaleźć słowo „miłość”, „Nadzieja”, „odwaga”. Pomysł wpływu społecznego modelu jest przeniesienie tych gadżetów ręce. Wybrać słowo, które jest dla Ciebie najważniejsze. Kiedy spotykasz osobę, do której jest ona potrzebna bardziej niż ty dajesz klucz. niezliczoną ilość razy kontynuuje transmisję. W rzeczywistości, słowa są potężne. Wystarczy wyobrazić sobie, że przez zwykłe drobiazgi można zmienić życie innej osoby!

Teraz twoja kolej

Istnieje tak wiele inspirujących pomysłów na prawdziwe zmiany świata na lepsze. Można opracować własny plan działania, i to nie musi być właścicielem imponującej konta bankowego. Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak mały akt dobroci. Po tym wszystkim, każda dobra rzecz ma potężny pęd.

Kupić kawę dla osoby, która jest za tobą w kolejce – i zrobi to samo dla drugiej obcego. Wierz mi, te łańcuchy nie mają logicznego końca.