300 Shares 945 views

Innokentiy Annensky: biografia, oszczędny dziedziczenie

Los poety Annenskogo Inokentiya Fedorovicha (1855-1909) jest jedyna w swoim rodzaju. Wydał swój pierwszy zbiór poezji (i tylko za jego życia) w wieku 49 lat pod pseudonimem Nick. T o.


Poeta początkowo przeznaczone do tytułu książki „z jaskini Polifema” i wybierz alias UTIS znaczenie w języku greckim „nie” (jak Odyseusz przedstawił Cyklop Polifem). Później kolekcja nazwano „Quiet Songs”. Alexander Blok, którzy nie wiedzą, kim był autor książki, uważany wątpliwe takich anonimowość. Pisał, że poeta jak zakopać człowieka pod maską, który go spowodował zgubić się wśród wielu książek. Być może w tej pokornej rezygnacji powinna wyglądać zbyt „bolesne cierpienia?”

Pochodzenie poety, jego młodość

Przyszły poeta urodził się w Omsku. Jego rodzice (cm. Na zdjęciu poniżej) wkrótce przeniósł się do Petersburga. Innokentiy Annensky w swojej autobiografii napisał, że dzieciństwo spędził w środowisku, które łączy obszarników i elementów biurokratycznych. Kochał w młodym wieku do zaangażowania się w literaturze i historii, czuł wstręt do wszystkiego, co banalne, jasny i elementarnej.

Pierwsze wersy

Innokentiy Annensky zaczął pisać poezję wcześnie. Ponieważ pojęcie „symboliki” w 1870 roku, był wciąż nieznany do niego, myślał o sobie jako mistyka. Ann przyciąga „gatunek religijną” B. E. Murillo, hiszpański malarz 17. stulecia. Próbował ten gatunek „wyciągnąć słowa.”

Młody poeta, za radą swego starszego brata, który był znany dziennikarz i ekonomista (N. F. Annensky), postanowił, że 30 lat nie powinny być publikowane. Dlatego, jego poetyckie eksperymenty nie są przeznaczone do druku. Innokentiy Annensky napisał wiersz, aby doskonalić swoje umiejętności i zrobić sobie już jako dojrzały poety.

Edukacja na Uniwersytecie

Badanie starożytności i języków starożytnych w jego latach uniwersyteckich w chwili pisania wyparte. Jak przyznała Innokentiy Annensky, w tych latach pisał nic, ale tez. Działania „Pedagogiczne-administracyjne” rozpoczął się po uczelni. Według antichnikov-kolegami, ona rozprasza Innocent Fedorowicz z badań naukowych. Sympatyczny jego poezji myśli, że ingerować pracy.

Debiut jako krytyk

Innokentiy Annensky debiutował w prasie jako krytyk. Wydał w 1880-1890-tych wiele artykułów poświęconych głównie literatury rosyjskiej z 19 wieku. W 1906 roku odbyło się pierwsze „książka odbić”, aw 1909 roku – drugi. Zbiór krytyki, który charakteryzuje impresjonistyczno w skrócie uayldovskim subiektywizmowi i nastroje asocjacyjnych kształcie. Innocenty Fedorowicz podkreślił, że był tylko czytelnik, a nie krytykiem.

Przekłady poetów francuskich

Ann-poeta z jego prekursorów uważa się symbolistów francuskich, którzy chętnie i przetłumaczone na wiele. Oprócz wzbogacenia ich języku, widział zasługi w zwiększaniu wrażliwości estetycznej, które mają zwiększoną skalę doznań artystycznych. Znaczna część pierwszego zbioru wierszy Ann dokonane przekłady poetów francuskich. Rosyjskiego najbliżej Innocent Fiodorowicz był KD Balmont, który spowodował respekt autor „Silent Songs”. Ann cenione muzykalność i „nowych” elastyczność jego poetyckiego języka.

Publikacje w prasie symbolistycznego

Innokentiy Annensky trzymane dość samotnego życia literackiego. Podczas naporem burzy, a on nie bronił prawa istnienia „nowej” sztuki. Ann nie brał udziału w dalszych sporów vnutrisimvolistskih.

Przez 1906 to pierwsza publikacja w prasie Innocentego Fiodorowicz symbolizmu ( „pass” magazyn). W rzeczywistości jego wejście w środowisko symbolistycznego nastąpiło dopiero w ostatnim roku życia.

ostatnie lata

Krytyk i poeta Innokentiy Annensky wykładał w Akademii „Poetyckiej”. Był także członkiem „Stowarzyszenia zwolenników ekspresji artystycznej”, która działała w czasopiśmie „Apollo”. Na łamach tego pisma ukazał się artykuł Anny, który można nazwać programem – „Nowoczesna liryzm”.

Pośmiertny kult „Cypress Chest”

Szeroki rezonans w kręgach symbolistą spowodowane jego nagłej śmierci. W stacji Carskim Siole Innokentiy Annensky zmarł. Jego biografia została zakończona, jednak twórcze życie została rozwinięta po śmierci. Wśród młodych poetów, blisko „Apollo” (orientacja głównie Akmeista, który krytykował symbolistów za ignorowanie Annensky), zaczął rozwijać swoją kultu pośmiertnego. 4 miesiące po śmierci Innocentego Fiodorowicz był drugi zbiór jego wierszy. Syn poety, VI-Ann Krivich, który stał się jego biograf, redaktor i komentator, sfinalizowała „Cypress trumny” (kolekcja została tak nazwana, ponieważ rękopisy Ann przechowywano w trumnie cyprys). Nie ma powodu, aby zakładać, że woli autora, podążył jego ojciec nie zawsze jest punktualny.

Innokentiy Annensky, którego wiersze w swoim życiu nie cieszą się dużą popularnością w wydaniu „Cypress trumny” zyskał zasłużoną sławę. Blok napisał, że książka ta wnika głęboko w sercu i mówi mu dużo o sobie. Bruce, który wcześniej zwrócił uwagę na „świeżości” obrotów, porównaniem, przymiotników i nawet tylko słowa, które zostały wybrane w książce „Quiet Songs”, podkreślił już jak niewątpliwą zasługą odgadnąć u Innocentego Fiodorowicz po dwóch wersów w pierwszych dwóch wierszach i koniec działa na jej szczycie. Krivich w 1923 roku, opublikowanym w książce „pośmiertnego wiersze Jana. Ann”, pozostałe teksty poety.

osobliwość

Jego bohater liryczny – osoba, która rozwiązuje „nienawistnych zagadkę istnienia.” Ann dokładnie ocenić „ja” człowieka, który chciałby być cały świat, zalanie, aby go rozpuścić i jest torturowany umysł nieuchronny koniec beznadziejnej samotności i bezcelowe istnienie.

poezja Anny daje niepowtarzalną tożsamość „chytry ironia”. Według V. Bryusov, stała się drugą osobą Innocentego Fiodorowicz jako poeta. Brushwork autor "Cypress trumny" i "Silent Songs" – ostro impresjonistyczny. Asocjacyjne symbolizm nazwał ją Wiaczesław Iwanow. Ann uważa, że poezja nie przedstawiają. To jedynie sugeruje czytelnikowi, że jest niemożliwe, aby wyrazić słowami.

Dziś kreatywność Innocent Fedorowicz otrzymał zasłużoną sławę. Program nauczania zawiera takich poetów jak Innokentiy Annensky. „Między światami”, którego analiza jest w położeniu HOLD studentów – może najbardziej znanym poemacie. Należy również zauważyć, że oprócz wierszy on napisany cztery sztuki w duchu Eurypidesa na tematy swoich utraconych tragedii.