625 Shares 9864 views

Płyn w stawu kolanowego: leczenie i objawy.

W organizmie człowieka jest największym stawu kolanowego. Nie jest tajemnicą, że podczas chodzenia na kolano musi wpłynąć na całą wagę ciała. Z tego powodu, uszkodzenie stawu kolanowego jest często spotykane w traumatologii. Jest znany z dużej listy chorób stawu kolanowego. Zasadniczo są one wynikiem różnych urazów, upadków lub ciężkie obciążenie stawu kolanowego.


Dość często powikłaniem urazów kolan objawia się w postaci edukacji w płynie stawowym kolana. Jeśli tam jest obrzęk stawu, obrzęk różnym stopniu, a także ból, jest to objaw tego, że zgromadzone płynu w stawie kolanowym. Leczenie w takich przypadkach obejmuje stworzenie warunków niezbędnych do ustanowienia całkowitego odpoczynku stawu za pomocą mocowania opatrunku gipsowym. Jeśli płyn w kolanie nadal istnieje, co do zasady, jest on usuwany przez chirurga ze strzykawką w znieczuleniu miejscowym. Płyn może być przezroczysta lub mętny krwi. Nieważne, jak silny uraz kolana, to zależy od intensywności bólu.

Zapalenie błony maziowej.

Jeśli nie było płynu w stawie kolanowym, jest to niebezpieczny sygnał, że zapalnym błony maziowej pochewki. Choroba ta nazwano błony maziowej. Zapalenie błony maziowej jest wynikiem uszkodzenia stawu kolanowego i płynu w kolanie sam gromadzi z powodu infekcji w reumatologii lub kolana. Ciecz na błony maziowej, zwykle nie zawiera krew. Błony maziowej (lub ciecz) w normalnych warunkach jest obecna w jamie stawu, ale maziową jego objętość znacznie zwiększone w procesach zapalnych. Oprócz kontuzji, zapalenie błony maziowej może wystąpić z różnych procesów autoimmunologicznych, czy procesy metaboliczne organizmu są naruszane. Zapalenie może być o charakterze wtórnym i w tle, takie jak zwyrodnieniową stawu kolanowego. W tym przypadku, pacjent tworzy reaktywne zapalenie błony maziowej.

Zapalenie, zwykle ma aseptycznej podstawy, czyli bez obecności zakażenia. Konsekwencją takiego stanu zapalnego powstaje wysięk surowiczy. Ale jeśli w proces najeżdża zakażenia, w tym przypadku, płyn zmienia swoją strukturę, pojawiają się ropne edukacji, a następnie rozwinięty ropne zapalenie błony maziowej. Dlatego też, w każdym razie, jeśli masz znaleziono wskazania, który gromadzi się płyn w stawie kolanowym, leczenie powinno być przeprowadzone tak szybko, jak to możliwe.

Objawy zapalenia błony maziowej.

Jeśli objawy są wykrywane błony maziowej stopniowo, najczęściej po kilku godzinach lub nawet całych dni po urazie. Pierwszym i oczywistym znakiem: kolano znacznie zwiększył swoją objętość. Skumulowana płyn odkształca kontury stawu kolanowego, a trudniejsze ruch – jest to drugi znak, który może towarzyszyć bezbolesny. Ale jednak, ból głównie nieodłącznym elementem tego typu patologii. Typowo, ból jest ostry, średnie natężenie i matowa.

Leczenie zapalenia błony maziowej.

Pierwszy etap składa się z następujących czynności: jest to konieczne, w celu usunięcia płynu stawu kolanowego. Leczenie rozpoczyna się w sali operacyjnej, znieczulenie nie jest konieczne. Wprowadzony biopsja usuwa płyn. Po tej procedurze, należy wprowadzić do stawu antybiotyków wnękowych, nawet jeżeli nie ma podejrzenia zakażenia. Następnie należy zapewnić całkowitego odpoczynku złych kolana. Aby to zrobić, należy użyć bandaż kompresji lub obcisłe rzepki. Po tym zabiegu obniża kolana stosowanie leków przeciwzapalnych, takich jak diklofenak „” „”, itp Voltaren

W leczeniu ważne jest, aby nie tylko usunąć płyn w kolanie, ale sam powód jego wystąpieniu. Dokładna diagnoza może być tylko specjalista: reumatologa lub ortopedy.

Jeśli przyczyna nie jest wyeliminowana, co do zasady, płyn ponownie pojawia się w stawie kolanowym, leczenie prowadzi się wielokrotnie.

Zapalenie kaletki.

uraz stawu kolanowego i może prowadzić do innej choroby zwane „zapalenie kaletki” – zapalenie torebek zawierających płyn, przeznaczony do łatwego ślizgania więzadeł i ścięgien. Kiedy zapalenie kaletki występuje obrzęk i zaczerwienienie stawu kolanowego, a także wyraźny ostry ból, gdy obciążenie stawu.

Leczenie zapalenia kaletki.

Na stawu, czyli w którym gromadzi się płyn w kolanie, obróbkę prowadzi się w następujący sposób: najpierw umieszcza się pod rolkami. Wówczas użyć innego kompresję, które zmniejszają infiltrację kolana, i stopniowo zmniejsza obrzęki.