109 Shares 5998 views

Wyspy na Oceanie Indyjskim: opis i zdjęcie. Podróż do wyspy na Oceanie Indyjskim

Dzisiaj patrzymy na wyspie na Oceanie Indyjskim. Po tym wszystkim, jest trzecim co do wielkości zbiornik na świecie. Jego ciepłe wody są bardzo spektakularne wielu tropikalnych wysp, które po prostu nie może pozostać obojętny wypoczynek. Ponadto, wszystkie są klasyfikowane jako rezerwatów przyrody. Większość z nich koncentruje się głównie w zachodniej części. Teraz musimy przyjrzeć się bliżej niektóre z nich, a następnie, na jakie typy są podzielone. Genetycznie, są to: koral, wulkaniczne i kontynentalne.


Kontynentalnych i wulkanicznych wysp

Były należą do największych – Sri Lanka, Madagaskar, Masirai, Kuria-Muria, Sokotra, Greater Sunda, a także wiele małych wysp wzdłuż wybrzeży Australii Zachodniej, Indochin i Saudyjskiej. Większość z nich – jest to płaskowyż wapienia w starożytnych prekambryjskich granitów. Istnieją również górzysty. Wspaniałe Seszele mają swój własny, bardzo szczególną strukturę. W obrębie dna oceanicznego – jedynej konstrukcji złożonej z granitu. Wyspy Oceanu Indyjskiego, ma pochodzenie wulkaniczne, które z kolei są podzielone na wyspy na otwartym oceanie i strefy przejściowej wyspy. Te ostatnie są członkami łuk wyspowy. Mają górzysty teren, ich szczyty zwieńczone stożkami wulkanów. To Nicobar, Andamanskie i wielkie wyspy sundajskie. Są one wspierane w co najmniej wulkanicznego tufu, a w większym stopniu – na bazaltu. Wulkaniczna wyspa na Oceanie Indyjskim, takich jak Prince Edward, Crozet, Wyspach Kerguelena, Saint-Paul, Amsterdamie, Maskareny, Comoro, są małe i są statków nawodnych szczyty wulkanów. Wokół nich są prawie zawsze rafy koralowe.

coral Island

Najważniejszą cechą tej części zbiorników wyspy zbudowane są z korala. Są to w przeważającej części typowego atolu, które składają się z dużej liczby Mauchle, koralowego piasku, tłucznia i żwiru. Jaskrawym przykładem tego atolu – Diego Garcia. Ale wysp koralowych na Oceanie Indyjskim pochodzenia są bardziej złożone atoli składa się z wielu małych atoli, i mieć do 150 km średnicy. Ta ogromna budowla podobny do pierścienia, takie jak Wyspy Kokosowe, Amirantskie, Chagos, Malediwy, Laccadives. Wiele z nich zostały utworzone ze względu na podniesienie rafę. Oto kilka przykładów. Wyspa Bożego Narodzenia, 365 metrów nad poziomem morza, została utworzona na górnym punkcie Coconut świadomości, Tromelin Island znajduje się pięć metrów nad poziomem wody, a poniżej 4000 metrów Maskareny Basin. Co jeszcze wyróżnia koralowych wysp na Oceanie Indyjskim? Fakt, że głównie rosną palmy kokosowe i zachowane gęste nieprzeniknione zarośla namorzynowe. Ta szczególna cecha, na przykład, dla Amiranty. Dzięki wszystkim swoim pięknem i niezbadanych miejsc, takie miejsca szczególnie atrakcyjne dla podróżnych i turystów.

Wyspy na Oceanie Indyjskim, lista wysp regionu wschodniego

Teraz listy swoich wysp, które należą do obszaru wschodnich Indiach: Andamańskiego, Ashmore i Cartier, Boże Narodzenie, Kakadu, Cocos (Keeling), Dirk Hartog, Garden Island, Jaffna, kangura, Langkawi, King Island, Mentawai, Nias, Nicobar Penang, Ko Phi Phi, Phuket, Simeulue, Sri Lanka, Mannar. Kontynuując temat z których wysp na Oceanie Indyjskim, w jego zachodniej części. Są to: Agalega, Banque du Gejzer, Bassas da India, St. Brandon, Chagos Archipelago, Komory, Europa, Juan de Nova Island, Lakshadweep – Archipelag, Madagaskar, mafia, Malediwy, Mauritius, Majotta, Pemba, Reunion, Rodrigues , Seszele, Tromelin, Zanzibar. I wreszcie, kilka południowe wyspy, które znajdują się na południu Madagaskaru: Amsterdam, Crozet, usłyszał, McDonald, Kerguelen, Prince Edward Island, Saint-Paul.

Madagaskar – wyjątkowa wyspa na Oceanie Indyjskim

Jeśli weźmiemy pod uwagę dużą wyspę na Oceanie Indyjskim, że jest niemożliwe, aby zwrócić uwagę na Madagaskarze, którego historia zaczyna się od momentu, kiedy oderwał się od Afryki, o kilkaset milionów lat. Wielkości jest – czwarty najwyższy spośród wszystkich wysp świata. Zebrał niesamowitą różnorodność roślin, zwierząt i ptaków, większość z nich – około 80% – są unikatowe. Rozległe lasy, są dostępne tutaj przyciągać naukowców i naukowców na całym świecie. Wraz z nimi na bioróżnorodność flory nie może konkurować nawet tropików Ameryki Południowej. W tych miejscach możliwe jest wykrycie nawet będąc dinozaury, takie jak kameleon, mając czterdzieści gatunków. Weź kolejne pięćdziesiąt gatunków lemurów. Wspólnie wybrali takich wspaniałych drzew jak baobaby i spiny lasu. Ze względu na wyjątkowy i niezwykły, Madagaskar sprawia, że uważa się ósmy kontynent.

Seszele

Zażycie najbardziej wyspy na Oceanie Indyjskim, a następnie mogą być przypisane do Seszeli, która uzyskała niepodległość w 1976 roku. Zajmują one powierzchnię 455 kilometrów kwadratowych, podzielonych na 23 okręgów, są z Afryki w odległości 1600 kilometrów. Znajdują się one na następujących wyspach Reunion i Mauritius – w południowej części Malediwów – w północno-wschodniej i Komorów – w południowo-zachodniej. Mieszkańców tutaj około 80 tysięcy, większość z nich jest chińskie, indyjskie, arabskie, afrykańskie i pochodzenia francuskiego. Język ojczysty – kreolski, ale również szeroko rozpowszechniony po angielsku i francusku. Seszeli składa się z 115 wysp archipelagu, z czego 33 zamieszkałych. Klimat jest subtropikalnych morze, średnia roczna temperatura – 29 stopni, w marcu i listopadzie, dużo deszczu. Większość turystów przyjeżdża tu na wycieczkę wakacje na plaży, nurkowanie i przyrody.

Mauritius – raj dla relaksu

Jeśli weźmiemy pod uwagę brane oddzielnie wyspy na Oceanie Indyjskim, jest najbardziej odpowiedni do komfortowego pobytu, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na Mauritiusie. Kraj o tej samej nazwie – jeden z najbogatszych w Afryce charakteryzuje francuskich posiadłości kolonialnych, kolorowych indyjskich świątyń, rogaliki na śniadanie i na kolację curry. Tutaj przyjaznego współistnienia różnych religii i narodów, aby stworzyć udany społeczeństwa wielokulturowego. Wielkość wyspy jest niewielka, można jeździć w jeden dzień, to ośrodek najwyższej klasy, gdzie jest doskonała obsługa w połączeniu z ogromną popularność. W obecności szerokiego spektrum wakacje na plaży, można nawet pójść na ryby dla większych ryb.