211 Shares 6928 views

Naturalne i kulturowe atrakcje – Portugalia

Portugalia – kraj europejski, który odziedziczył wielowiekową kulturę ludów zamieszkujących na jego terytorium. Wiele zabytków architektury i sztuki, zachowanych tradycji i wiele więcej – prawdziwym tego potwierdzeniem.


Kraj ma nie tylko zabytków architektonicznych. Portugalia jest bogata i piękna przyroda. W północnej części – to głównie góry, pomiędzy którymi małe wioski, stare zamki i klasztory. W sercu północnych terytoriach Portugalii są jednolity monolit górskie Serra da Estrela. Niezwykle piękny krajobraz tworzyć dolin rzecznych, aby zmusić ich drogę do bloku granitu 60 km długości i 30 km szerokości. To właśnie w tych górach i ośrodków narciarskich w kraju. Ponadto, tutaj można obejrzeć wodospad z ciekawą nazwą „otchłań piekieł” lub Poco u ćwierkania w języku portugalskim.

Podróżujący zbada atrakcji Portugalia, jak Forest Park „Bukas” waha Sao Mamede i Arrabida, przylądek Cabo da Roca, uważany za najbardziej zachodni punkt Europy.

ornitologów z całego świata przybywają do południowej prowincji Algarve, gdzie znajduje się miejsce spoczynku znajduje się na ścieżce ptaków wędrownych.

Ponadto ośrodek Algarve to bardzo popularne miejsce dla wielu turystów. Prowincja zamknięte niskie góry od reszty kraju, jej kapitał (miasto Faro) zbudowana jest wokół ładnego portu położonego w lagunie. Rozwój turystyki w tych miejscach rozpoczęła się po otwarciu międzynarodowego lotniska w połowie lat 60-tych ubiegłego wieku.

Obszar ten został opracowany z małych wiosek rybackich. Z nich było tylko wąskie uliczki, które znajdują się na krawędziach małych domów i kościołów. Jednak Algarve słynie nie uciekają im. Turyści mają tendencję do niekończących się piaszczystych plaż i idealny klimat do wypoczynku. Wydaje się, jakby natura pracowała na tych miejscach: w lecie temperatura nie przekracza 24 ° C, a zimą 15 C. Dlatego wybrzeża Algarve jest zbudowany przez licznych hotelach i budynkach mieszkalnych typu.

W kategorii atrakcje Portugalia obejmują wiele różnych rodzajów drzew, które rosną na terytorium Algarve. drzewa migdałowe, które są w okresie kwitnienia pokryte białe wczasowicze głowy całun stworzyć specjalny apel i bez pięknym naturalnym otoczeniu. Ten „Garden” Portugalia ma również zagrać w golfa, dla których sama natura przewidziała ogromną zieloną przestrzeń.

Miłośnicy historii powinni z pewnością wizyta w Porto, który jest nie tylko dawna stolica kraju, ale również jednym z najstarszych miast w Portugalii. Wśród najważniejszych miejsc do odwiedzenia Warto zauważyć, katedra, wieża Klerigosh, wykute z granitu, arcydzieło XVI – Pałac Biskupi i dworca kolejowego São Bento i wiele innych.

Jeszcze w historycznym centrum Faro – jest Pałac Biskupi, który jest obecny rezydencja biskupa kraju. Tutaj, unikalna kolekcja książek, wśród których znajduje się wiele starożytnych pism teologicznych. Pod koniec XVI wieku z książek, że został skradziony, a teraz ta nieruchomość znajduje się w Bibliotece Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ale w rezydencji nadal zachowuje wiele cennych okazów literatury starożytnej.

Historia starożytna dosłownie nasączone ściany i Cascais, który jest uważany za najważniejsze atrakcje Św Zamek. Oto zabytków kultury światowej – Vifliemskaya wieża i klasztor zakonu Hieronimitów.

Niewątpliwie atrakcje Portugalia show i kapitału, Lizbona, w którym figura Chrystusa, który wyciągnął ramiona do ludzi z wysokim cokole.

Madera, Sintra, Estoril i wiele innych miast są godne wycieczki i pojedynczych artykułów. Piękny Portugalia, która miała długą historię, będzie interesująca zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Po tym wszystkim, tam jest wszystko na niezapomniany urlop, rozrywki i wiedzy o obcej kulturze.