182 Shares 4408 views

Broń do samoobrony: gładkie, gwintowane i pneumatyczne. Jaka jest najlepsza broń do samoobrony i jak go wybrać?

Amerykanie mają takie powiedzenie: „Przedtem ludzie podzielony na dużych i małych – First Second boli. Ale pan Colt przyszedł i sprawdził wszystkie szanse. "

Broń do samoobrony jest uważany za cywilnego. Jest to narzędzie, które pomogą wyrównać siły między atakującym i znalazł. Obejmuje to środki techniczne, aby umożliwić właścicielowi ich legalnego stosowania do ochrony życia i zdrowia.

Cywilne broń do samoobrony

Cywilne bronie służące do samoobrony – to jest, z którymi ludzie się swobodnie poruszać się na terytorium państwa, którego jest obywatelem.

Broń do samoobrony może wymagać licencji. Jeśli jest to konieczne, to obywatel jest zobowiązany wziąć ją ze sobą, aby potwierdzić prawo do posiadania broni. Civil ogień broni eliminuje kolejki i nie może mieć pojemność bębna ponad 10 rund.

Gładkie krótkie ramiona

Broń gładkolufowa do samoobrony jest uważany za najmocniejszy. Jest on podzielony na kilka typów:

  • Single-single-shot;
  • dwucylindrowej;
  • pompa;
  • półautomatyczne.

Na własny idealny półautomatycznych i pomp strzelby działania. Określenia, które najlepiej broń do samoobrony, to jest porównanie jego właściwości.

rodzaje strzelby

IL-43 K (strzelba aktywacji) – jedna z najprostszych formach. Jest to dość skuteczne. Może być przechowywane nawet w stanie naładowanym, że obrońca jest ważne. Dzięki tej strzelby łatwy w obsłudze, a w porównaniu ze strzelby półautomatyczne i pump-action jest bardziej niezawodny. Model ten ma zastosowanie do vnutrikurkovym gdzie zewnętrzne wyzwalacze – Sprężyny do plutonu te wyzwalacze nie są.

Niewielki wielkości karabin powtarzalny TOZ-106 jest śruba śruba pociągowa XX kalibru. Model kompaktowy, chrom skrócona lufa i składane tyłek. Ma zakupów Box-szybkie. Jest stosunkowo tani, ale są dobrej jakości. Podczas korzystania problemy mogą wynikać z szczelnego zamknięcia, jak wtedy, gdy ładowanie jest możliwe wypaczenia się i blokowanie kasety. Czasami, gdy zwolniony upadki Store. Ale wszystkie wady fabryczne są łatwo skorygować w domu.

Shotgun TOZ-94 12-gauge zbyt drogie i odziedziczył od swojego prototypu dobrego projektu. Ma wiele zastosowań i jest używany do samoobrony, jak również. Istnieje kilka odmian tego. Pistolet z dobrą walkę, ale mechanizmy nie zawsze działa niezawodnie.

Karabin samopowtarzalny TOZ-187 12-gauge – półautomatyczny, który ze swoim prototypem ma niewielkie podobieństwo. Istnieją również wady: mechanizmy nie zawsze działa niezawodnie, bo to czasami występuje podczas fotografowania z niewielkim opóźnieniem. Dlatego dla pistoletu samoobrony, choć dozwolone, ale nadal pasuje wystarczy.

Shotgun TOZ-194 12-kaliber niezawodny niż TOZ-187 i TOZ-194. Jest to wygodniejsze i ma dobry wygląd. Akcja pompa shotgun IL-81 KM i IL-81 jest uważana za najbardziej wiarygodne. Są uniwersalne i idealne do samoobrony. Na podstawie IL-81 opracowany kolejny dobry model – MR-133, zapewnia bezpieczeństwo przy posługiwaniu się nim.

karabiny z serii "Saiga-12" – półautomatyczną. Są niezawodne, dostępne w wielu wersjach: ze składanym akcji; żebra, które mogą być regulowane; wylotowym wymiennych dysz; Pnie różnych długościach.

Strzelba Remington 870 jest często używany jako broń do samoobrony. To uniwersalne, z różnymi modyfikacjami, które różnią się w odniesieniu do długości trzpienia, elementów wyposażenia dodatkowego, i tym podobne. D. Uważa się drogie, ale niezawodne.

karabin

Gwintowaną broń do samoobrony nie został przedłużony. Ale posłowie niedawno wprowadzony na pytanie co pozwala na stosowanie jej obywateli, a dla tych celów. Eksperci pamiętać, że złożoność obsługi i innych aspektów nie mają wpływu na uznanie go jako nadające się do samoobrony.

Wiatrówki

pistolety powietrzne nie mają dużo energii, ale jednak używany do samoobrony. Jednocześnie mają przewagę, ponieważ broń gazowa-cylindrowy można kupić bez licencji, ale pod warunkiem, że obywatel osiągnął pełnoletność. Istnieje jednak niewielka przeszkoda, która musi być zapamiętany. Zastosuj pneumatyczna nie jest zabronione, ale jej noszenie jest zakaz. Broń używana butli z gazem z butli dwutlenku węgla, które są przymocowane do dyszy. Zasadniczo, balon jest w bagażniku lub w uchwycie.

Są dostępne komercyjnie, broń pneumatyczna został pierwotnie zaprojektowany do fotografowania sportu i rekreacji na krótkich dystansach. Pneumatyczne pistolety i pistolety mają kaliber 4,5 mm, i zazwyczaj mają kaganiec energii do 7,5 J. Ale bardziej potężnych broni bez rejestracji nie sprzedać. W tym przypadku, każdy kraj ma swoje własne ograniczenia dotyczące parametrów takiej broni. Kule waży całkiem sporo – około 0,5 grama

pistolety pneumatyczne do samoobrony popełnia traumatyczne pistolet kilkakrotnie na najważniejszych parametrów: masy pocisku i jego energii. Piłka, która jest uwalniana z broni pneumatycznej, bounce nie może zapewnić, niemniej jednak przebić ludzkiej skóry jest bardzo zdolny. Jest to jednak tylko pod warunkiem, że wpływ na miejscu nie jest napięty ubrania. Piłka pneumatyki może spowodować trochę bólu, ale może tylko zawiesić trzeźwe osoby. Ale w stanie upojenia alkoholowego – jest mało prawdopodobne.

Jeśli obrońca postrzelony w głowę, a następnie gaz-cylindrowy pistolet czaszki nie łamie, ale jeśli pominąć i dostanie się do oka, na przykład, powodując poważne obrażenia do atakującego, można skończyć w więzieniu za nadużycia samoobrony.

Wiatrówki i czasami zawodne, ponieważ gaz jest w kasecie, która ma tendencję do stopniowego stracić „Charge”. A gdy ciśnienie spada również na zimno. Wiatrówki można doładowaniem. W tym przypadku, ciśnienie w komorze pneumatycznej pompowana lufy Wychodzenie podczas ładowania, a jego ruch.

dozwolone bronie

Dopuszczalne broń do samoobrony – to co? Jest to przede wszystkim prawo do swobodnego dozwolone przechowywania i przenoszenia. I różne rzeczy pod ręką, za pomocą którego można odeprzeć atak.

broń, dopuszczone do samoobrony, jest ona podzielona na cztery główne rodzaje:

  • tubeless broń palna z gazu, światła i dźwięku nabojów traumatycznych i odpowiedniego regulaminu Federacji Rosyjskiej;
  • Broń gaz, który zawiera: rewolwery, pistolety, amunicji do nich, spreje mechanicznych różnych urządzeń rozpylających zawierających gaz łzawiący i substancji drażniących dopuszczalne w Federacji Rosyjskiej;
  • Broń gładkolufowa ogień do samoobrony, która obejmuje modele o traumatycznych nabojów, które są zgodne z Federacji Rosyjskiej;
  • Urządzenia elektrowstrząsami, związkami różne Iskierniki z parametrów wyjściowych, które spełniają standardy i normy Federacji Rosyjskiej.

broń pomocnicza

Broń palna do samoobrony wymaga licencji. Można jednak korzystać z innych opcji. Naboje gazowe – to najczęstsza broń do samoobrony, ze względu na jego niewielki rozmiar, niska cena i silnym działaniu. Zawierają one substancje drażniące, które podczas inhalacji lub łzawienie oczu przyczyną, kaszel oraz ostry ostry ból. Ale żeby być skuteczna musi być strumień z pojemnika to jest w obliczu atakującego. I odzwierciedlenia ataku atakujący musi mieć nie więcej niż dwa metry od siatki.

Electro – oszałamia pistolety. Są one przeznaczone głównie do walki kontaktowej. Tak, i jest ochrona elektrowstrząsów konieczne, aby naprawić kilka sekund na ciele osoby atakującej, często jest to niemożliwe.

Jak wybrać odpowiednią broń

Które wybrać broń do samoobrony? Tradycyjnie, najlepszym rozwiązaniem jest uważany za pompą. Można, oczywiście, używać broni, ale nadal najlepszą opcję – afront, jak najbliżej do pistoletu. Broń dla tych celów powinien być zwarty, lekki, niezawodny i łatwy w obsłudze. Pod kolbą można wymieniać na rękojeści, dzięki czemu jeszcze bardziej zwarta. Ale może wprowadzić pewne ograniczenia w dokładności wzroku.

Pistolety i pistolety są korzystnie wybrane tak, aby mogły zmieścić się w małej torebki (np żeńskiej) nie stały i przyciągając uwagę. Dlatego jest bardzo ważne, te modele, które nie działają na własną rękę, i bezpieczniki.

Broń single-shot do samoobrony nie będzie działać, ponieważ pierwszy strzał, zgodnie z prawem, odbywa się w powietrze, aby zapobiec napastnika. Działanie pompy – najlepszy wybór, ponieważ jest kompaktowy, wymagająca do wkładów pojemności, posiada zdolność do ładowania.

Puszki gazowe, elektryczne wstrząsy i tym podobne. E. Musi być także małe, zwarte, z możliwością szybkiego reagowania w sytuacji kryzysowej.

Amunicja do broni

Najlepiej jest, aby podnieść amunicję, która pozwoli uniknąć odbicia, jak pierwszy strzał prawodawstwie powinny zawsze być ostrzeżenie (w powietrzu). Broń do samoobrony, obciążonego Ułamek, będą skuteczne w niewielkiej odległości, im dalej – tym bardziej precyzyjna jest stracone. Amunicja do wszystkich broni nie powinny mieć wielką moc przenikliwy.

rewolwer Flaubert

Jeden z najlepszych opcji przy wyborze broni w celach obronnych jest rewolwer Flaubert. Ma klasyczny kształt, wygląda zastraszenia i może odstraszyć napastnika. To ma inny rozmiar i wygodnie mieści się w dłoni kobiety. Zasadniczo jest ona wykonana ze stopów niemagnetycznych, a to zapewnia wysoką jakość produktów.

Uważa się, że wśród rewolweru jest najlepsza broń do samoobrony. Ma dobrą wagę pocisku i więcej mocy. Odgłos wystrzału nie różni się od walki. Te pistolety można kupić bez rejestracji i zgody. Są łatwe w użyciu.

Broń, która nie wymaga licencji

Broń do samoobrony bez zezwolenia – to działania, rozpyla gazoraspylitelnogo urządzeń elektrowstrząsów, pistolety powietrzne i małej pojemności opryskiwaczy mechanicznych. Kategoria także spadek gazoraspylitelnogo pistolety gazowe ramiona. Ale nie mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych.

Electro różnią się mocą, samoobrona lepiej jest użyć modelu z oznaczeniem małego napięcia. Wiatrówki również nie wymaga licencji, ale mimo to wygląda tak blisko walki, daje efekt psychologiczny, ale napastnik nie mógł natychmiast określić, czy jest on obecny.

uzyskania licencji

Jednak większość broni wymaga licencji. Dla samoobrony są oddzielne. Różnica polega na tym, że w polowania i broni wojskowej wymaga pozwolenia.

W celu uzyskania licencji należy zdać egzamin z psychicznego, przychodnie, kliniki leczenia uzależnień, robić zdjęcia i stosować do działu licencji Pod Spraw Wewnętrznych. Dalej – kupić broń i uzyskać jego zgodę. Czasami trzeba kupić bezpieczne do przechowywania. Pozwolenie na broń jest wydawane w terminie jednego miesiąca od daty złożenia wniosku.

rewolwery i pistolety gazowe, tubeless broń można kupić tylko ci, którzy osiągnęli pełnoletność, z obowiązkowym rejestracji broni w okresie 2 tygodni w Departamencie Spraw Wewnętrznych we wspólnocie. Licencja pozwala maksymalnie 5 jednostek zarejestrowanych broni. Jest również uprawnienie do posiadania.