595 Shares 5852 views

Andre Berto – wybitny amerykański bokser o wzruszającej miłości dla Haiti

Andre Berto nie urodził się na Haiti, ale jego serce należy do kraju, z którego wraz z rodziną wyemigrował w 1980 roku.


Pochodzący z Winter Haven, Floryda, zaczął boksować w wieku 10 lat, dzięki jego ojca – byłego bojownika zawodowym w MMA (starszy brat i siostra Andre zaangażowanych w walkach MMA).

Wybitny amator

Andre Berto szybko wykazał wybitne cechy w ringu.

Stał się mistrzem turnieju w boksie „Golden Gloves” w 2001 i 2003 roku, trzykrotny zwycięzca US Open wśród fanów. W tym czasie, w ogólnym rachunku 22 razy wspiął się na podium na mistrzostwach w jego rodzinnym stanie.

W 2004 roku został wybrany Berto i był w stanie wziąć udział w olimpiadzie, ale został zdyskwalifikowany za to, że pchnął przeciwnika Juan McPherson do krawędzi pierścienia.

Andre protest został zatwierdzony, jednak Boxing Association Stany Zjednoczone anulował tę decyzję i sportowca wydalona z turnieju. Później Berto miał szansę reprezentowania Haiti na olimpiadzie, ale stracił w pierwszej rundzie.

Wzrosnąć do sławy

Pierwszy profesjonalny walka Andre Berto doszło w stanie Arkansas, w grudniu 2004 roku.

Wygrał 13 z 15 swoich przeciwników, aw grudniu 2006 roku, po TKO Miguel Figueroa został nazwany jeden z popularnych „odkrycie roku” publikacjach internetowych.

Andre Berto ruszył dalej do góry w wadze półśredniej, pokonał takich bokserów jak Norberto Bravo, Cosme Rivera i David Estrada.

Pierwsza poważna szansa wygrania Berto przedstawiony w czerwcu 2008 roku na Mistrzostwach Świata w Memphis, gdzie miał walczyć o tytuł przeciwko Miguel Angel Rodriguez.

Nokaut techniczny w siódmej rundzie niech Berto otrzymał upragniony pas.

Ochrona Haiti

Następnie Andre zachował tytuł, zdobywając zwycięstwo nad Steve Forbes, Luis Collazo i Juan Urgant.

W styczniu 2010 roku, musiał kontynuować walkę o tytuł przeciwko Shane Mosley, ale walka została anulowana ze względu na to, co się stało w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti.

Z wujem i członkowie rodziny pomordowanych w tej strasznej katastrofie Andre Berto dołączył do grupy, która jest poznanie pomocy lekarzy i zapasów podstawowych urządzeń medycznych ze Stanów Zjednoczonych, udał się do Haiti, aby pomóc wyeliminować skutki trzęsienia ziemi oraz zapewnienie wszelkiej możliwej pomocy ofiarom.

Później Berto pamięta wszystko jak zły sen. Opowiada, jak został uderzony domów, zbudowany jak domek z kart, jak kraj, który należy do jego sercu na zawsze, stał się miejscem akcji militarnej.

Walka o tytule

W kwietniu 2010 roku, Andre Berto powrócił na ring, ponownie obronił tytuł w walce z Carlos Quintana w Sunrise na Florydzie, a następnie w listopadzie 2010 roku przeciwko Freddi Ernandesa w Las Vegas.

W kwietniu 2011 roku, Berto nie mógł wygrać, a tytuł przeszedł do Victor Ortiz posłał przeciwnika na płótnie w pierwszej rundzie.

Ale ta strata nie jest zaznaczone czarną opaskę na życie Andre, a we wrześniu 2011 roku w walce z Ianem Zaveka znowu udało mu się zdobyć tytuł w półśredniej.

niepowodzeń bojowe

Chęć zemsty Ortiz, Andre Berto zrezygnował z pasa, aby nie angażować się w walce z innym challenger Rendallom Beyli.

Rewanż zaplanowano na czerwiec 2012 roku, ale został odwołany miesiąc przed walką.

Po powrocie do ringu Berto stracił 12 rund walki Robert Guerrero w listopadzie 2012 roku.

Następnie w lipcu 2013 roku nastąpiła techniczny nokaut w walce z Jesús Soto Karass. Na początku walki Carasso Berto kontuzji prawego ramienia w sierpniu 2013 roku został zmuszony do szukania pomocy u chirurga do naprawy uszkodzonego ścięgna.

Wyszedł przed walk we wrześniu 2014 roku, który wygrał walkę przed Steve Chambers.

W walce z nowymi siłami

Berto kontynuował swój triumfalny pochód do walki Hosesito Lopez 13 marca 2015 roku, walcząc w pierwszym boksie na Spike TV Premier League.

Berto zaczął powoli, pozwalając wrogowi wygrać początkowych rundach, ale w czwartym podniósł tempo, zaczynają stosować dokładne uderzenia na ciele przeciwnika. Knockdown w szóstej rundzie pomógł Andre Berto zdobył tytuł tymczasowy w półśredniej.

We wrześniu 2015 roku został następnie walce Floyda Meyvezera o tytuł mistrza świata w dywizji półśredniej, ale Mayweather udało się zachować tytuł dla siebie.

Co stanie się później? Czy Andre Berto zdecyduje się na bok i kontynuować swoją zaciętą walkę o tytuł?