808 Shares 7980 views

Grupa domowa Windows: co to jest i jak z niego korzystać?

Pojęcie „gospodarzy” pojawiła się równocześnie z premierą Windows 7. W rzeczywistości, każda taka grupa składa się z kilku połączonych ze sobą komputerów lub innych urządzeń działających w oparciu o ten system operacyjny. Wszystkie podłączone urządzenia mogą wymieniać informacje między sobą. Jeśli chodzi o liczbę komputerów zjednoczeni, to może być cokolwiek. Oprócz wymiany plików, kolejnym ważnym sposobem korzystania z zespołów domu jest możliwość rozpowszechniania ich za pośrednictwem Internetu – do urządzenia można podłączyć do połączenia bezprzewodowego, w tym przypadku nie wymaga routera Wi-Fi.

szkolenie

Do grupy domowej działać poprawnie przed utworzeniem go, sprawdź ustawienia udostępniania i kartę sieciową. Można to zrobić w następujący sposób:

 1. Przejdź do „centrum kontroli sieci i Społeczeństwa. dostępu „(można otworzyć klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę połączenia w pasku zadań) i kliknij na przycisk” Zmień ustawienia adaptera”.
 2. Z prawym przyciskiem myszy otwiera okno właściwości karty, które zostaną wykorzystane do utworzenia grupy.
 3. Grupa domowa mogą być tworzone, jeśli przeciwległe punkty, odpowiedzialne za dostęp do plików i drukarek dla sieci Microsoft Networks i Protokół internetowy w wersji 6 (TCP / IPv6), istnieją pola wyboru. Instalacja je potwierdzić zmianę ( „OK”).
 4. Wróć do centrum zarządzania siecią. Teraz musimy wybrać „Zmień wew. Opcje Society. Dostęp ". Tutaj jest to konieczne w celu umożliwienia wspólnego dostępu do plików i drukarek, odnajdowanie sieci i domu grupowego zarządzania połączeniami.

tworzenie

Więc przejdźmy do najważniejszych. Aby rozpocząć, należy przejść do panelu sterowania systemu Windows 7. Grupa domowa jest już obecny na liście elementów panelowych – natychmiast go zobaczyć. Kliknij na „Create domu. grupa „i przystąpić do skonfigurowania połączenia.

Na ekranie pojawi ekran kreatora. Przede wszystkim pojawi się monit, aby wybrać elementy, do których dostęp Członkowie grupy (dokumenty, drukarki, muzyki, zdjęć, filmów i tak dalej. D.) zostanie otwarty. Wybierz żądane opcje, kliknij przycisk „Dalej” i czekać na systemie, aby utworzyć i skonfigurować grupę.

Gdy proces instalacji dobiegnie końca, Windows daje automatycznie wygenerowane hasło dla grupy. Najlepiej jest napisać go w bezpiecznym miejscu lub wydrukować. W ten sposób, nie krępuj się, aby kliknąć przycisk „Finish” – Twoja grupa domowa jest tworzona.

Zarządzanie istniejącej grupy domowej

Wprowadzić zmiany w dowolnym momencie można z głównych okien Home Group. Twórca ma zdolność do wykonywania czynności:

 • przeglądania, drukowania lub zmienić hasło;
 • uruchomić problemy poprawek;
 • dokonać korekty parametrów akcję;
 • opuszczenie grupy domowej.

Ustawienia udostępniania można zmienić żadnej z istniejących bibliotek. Aby to zrobić, otwórz „Explorer”, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę wybranego elementu, a następnie wybrać jeden z trzech elementów:

 • „Żaden z użytkowników – oznacza to, że do domu grupa uczestników zostanie całkowicie pozbawiony dostępu do wybranej biblioteki, folderu lub pojedynczego pliku.
 • „Grupa domowa (odczyt)” – opcja ta pozwala innym zobaczyć ten element.
 • „Dom. grupa (odczyt i zapis) „- w tym przypadku wszyscy uczestnicy mają możliwość nie tylko przeglądać pliki i skopiować je do siebie, ale także usunąć lub zmienić je.
 • „Określone osoby” – umożliwia personalizację dostępu do różnych zasobów na komputerze.

Ważne!

Pamiętaj, że tylko z komputera z systemem Windows 7 lub 8, gospodarze mogą być tworzone. Windows XP i starsze wersje systemów operacyjnych nie obsługują tę funkcję. Jednak, aby przyłączyć się do już istniejącej i skonfigurowanej sieci, mogą.