623 Shares 8285 views

Jak zrobić zrzut ekranu w smartfonie i tablecie z Androidem, LG, „Samsung”, „Lenovo”?

Posiadanie komputera jest dobrze znane, jak jest czasami ratuje możliwość dokonywania zrzutów ekranu i zapisać je w postaci pliku obrazu, tzw zrzucie. Ale z telefonów nieco bardziej skomplikowanych urządzeń. Tak, bardzo często albo w pojedynczym sprawozdaniu nie jest objęty, jak zrobić zrzut ekranu na tablecie „Android”. Tak samo jest również w odniesieniu do smartfonów. W rezultacie takie proste zadanie, często staje się prawdziwym problemem. W niektórych przypadkach może to być rozwiązane dość szybko zrozumiał z zaprogramowanymi w kombinacji przycisków systemowych. Jednak należy zauważyć, że czasami producent gadżetów z jakiegoś powodu, „zapomina” o takich przydatnych funkcji, w wyniku czego musi poważnie zrozumieć, jak zrobić zrzut ekranu na Androida, używając oprogramowania firm trzecich oraz SDK dla „Android”. Nie może być tak szczęśliwy.


Po wyjęciu z pudełka

Chociaż system „Android” z różnych powodów nie mogą być uważane za idealne, deweloperzy wciąż włożył wiele wysiłku, aby to tak proste dla użytkownika końcowego. Ich uwaga nie została utracona jak konieczność realizacji funkcji do tworzenia zrzutów ekranu. I, aby prawo pracy wszystko, że tak powiem „out of the box”. Ci, którzy mieli okazję do korzystania z wersji systemu 3.2 lub mniej wie, jak zrobić zrzut ekranu na Android – wystarczy nacisnąć i przytrzymać kilka sekund klawisz połączenia „Nowe programy”. Ikona ta jest w postaci dwóch kwadratów. Ale wychodząc z czwartą wersją systemu operacyjnego (Ice Cream Sandwich) i do góry, aby zapisać obraz z ekranu do pliku za pomocą specjalnej kombinacji. Zastanówmy się, jak zrobić zrzut ekranu na Androida z jego pomocą.

Przede wszystkim trzeba wybrać moment, w którym chcesz zapisać. I to nie jest koniecznie „stacjonarny”. Zrzut ekranu może nawet usunąć wideo lub uruchomione aplikacje 3D. Po to jest naciśnięte jednocześnie dwa przyciski sprzętowe – objętość kołyskowy dół i integracji. Jeśli wykonane prawidłowo, na ekranie pojawia się na chwilę obraz-zrzut ekranu. W zależności od oprogramowania w wierszu informacyjnym żaluzji mogą być wyświetlane przypomnienia właśnie wykonanego zdjęcia, dzięki czemu można natychmiast zobaczyć go i zapisać lub usunąć. CyanogenMod kompilacje realizowane tego samego mechanizmu.

„Życie jest dobre …”

Jednak niektóre modele tabletów i smartfonów stosować różne kombinacje. To nie jest kaprysem twórców i użytkowników jest rzeczywiście krokiem naprzód. Załóżmy, że smartphone właściciel wie, jak zrobić zrzut ekranu na „Android”. LG, jednak zdecydowaliśmy się dodać kolejną drogę w niektórych swoich gadżetów. To jest, w szczególności, modele smartfonów G2-G4, w których część przycisków sprzętowych znajdujący się na tylnej stronie urządzenia. Ze względu na to, że wymaga pewnej zręczności, aby móc korzystać w zwykły sposób. Dlatego wielu właścicieli gadżetów z LG wie, jak zrobić zrzut ekranu na Android za pomocą aplikacji QuickMemo. Wystarczy nacisnąć przycisk na ekranie „Home” i przesuń, aby program, aby wybrać pierścionek (prawa strona). Wykonane na zrzucie wolno nakładać własny obraz i zapisać go w galerii. QuickMemo wadą jest to, że ta metoda jest wolniejsza niż klasyczny i nie przechowywać obraz, a wirtualny przycisk migawki.

Jak zrobić zrzut ekranu z Androida na dowolnym urządzeniu

Teraz coraz więcej właścicieli gadżetów uzyskać dostęp root na swoich urządzeniach. To pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału oprogramowania, w szczególności umożliwiają usuwanie zrzutów ekranu. Aby to zrobić, trzeba zainstalować i skonfigurować moduł GravityBox Xposed. Po ponownym uruchomieniu komputera, należy przejść do aplikacji i przejdź do sekcji „Opcje zasilania”. Tutaj znajduje się artykuł „Zrzut ekranu z menu”. Jeśli umieścisz zaznaczenie z przodu, naciskając przycisk zasilania na liście możliwych działań będzie dobrą okazją. W drodze wygody traci standardu, ale daje 100% pozytywnych.

Zapisz Lokalizacja

Czasami nie wystarczy wiedzieć, jak zrobić zrzut ekranu, a trzeba jeszcze znaleźć siebie, plik obrazu. W zależności od metody / firmware / model programistów i lokalizacji magazynu jest inny. Tak więc, większość plik jest przechowywany w folderze DCIM wraz z innymi zdjęciami. W tym przypadku, można go znaleźć za pośrednictwem zwykłej „Galerii”. Czasami dokonuje się zapisu w folderze Pictures / ekranu, znajduje się na karcie pamięci SD. I w końcu, niektóre sposoby umożliwiają zapisywanie plików do pamięci wewnętrznej. Jeśli tak, „Galeria” nie można wyświetlać zdjęcia zrobione – muszą przejść menedżera plików.

programy innych firm

W niektórych twórców oprogramowania gadżetów z jakiegoś powodu, usunąć moduł oprogramowanie pozwala na tworzenie zrzutów ekranu. Ze względu na to standardowa metoda nie działa. Na przykład, użytkownik może bardzo dobrze wiedzą, jak zrobić zrzut ekranu na „Android”. „Lenovo 328”, jest jednak wyjątkiem od reguły, w odniesieniu do których ta wiedza jest bezużyteczna. Aby zobaczyć tę funkcję zapisywania obrazów na ekranie należy umieścić program innej firmy. Byli tam bardzo dużo. Należy zauważyć, że większość z nich wymaga trasy-praw. Na przykład, idealnym rozwiązaniem jest ScreenShot UX. Po instalacji i uruchomieniu w rogu znajduje się przycisk, aby zrobić zdjęcie. W ustawieniach można określić czas pomiędzy naciśnięciem i konserwacji. Ponadto ciekawym pomysłem jest, aby aktywować program po prostu przez wstrząsanie gadżet.