114 Shares 4212 views

Jaki jest rozmiar klastra?

Przestrzeń dowolnego nośnika danych (dysk twardy lub pamięć flash device) nie jest kawałek komórek pamięci oraz system zwany klastry. Każdy z nich ma przypisany unikalny numer seryjny. Innymi słowy, cała pamięć jest podzielona na bloki.


Teraz zobaczmy, co jest rozmiar klastra. Po prostu, to jest pewna ilość komórek jeden dysk pamięci. Z pomocą nowoczesnych narzędzi, można ustawić absolutnie żadnej wartości. Ustaw rozmiar klastra podczas formatowania. Może to być minimum pięćset dwanaście bajtów i wyższych. Będzie to uzależnione od swoich celów.

Teraz rozumiem, dlaczego ustawienie rozmiaru klastra. Odbywa się to za właściwe przechowywanie informacji w danym medium. To także wpływa na optymalizację urządzenia. Zawsze musi pochodzić z celów, dla których zostaną wykorzystane urządzenie. Jak wspomniano wcześniej, rozmiar klastra jest określana w momencie formatu nośników danych. Pierwszy umożliwił użytkownikom zrobić to sam system operacyjny Windows XP.

Przed rozpoczęciem tego procesu, należy wybrać typ systemu plików. Pamięci wymiennych zawsze lepiej jest umieścić FAT 32. Odbywa się to w celu być postrzegane przez wszystkich urządzeń. Konieczne jest również, aby zostawić standardowego rozmiaru klastra. NTFS jest bardziej odpowiedni dla dysków twardych. Prawda w tym przypadku urządzenie nie będzie dostępna w systemach operacyjnych, takich jak Windows 98 i innych takich jak ona.

Gdy zdecydujesz się na systemie plików, należy określić rozmiar klastra. Jeśli nie zostanie to zrobione, system ustanawia standardową wielkość, która jest równa cztery kilobajtów. Co brać pod uwagę przy wyborze wielkości? Im mniejszy klaster, tym więcej danych można umieścić na samochodzie. Na przykład, jeśli się wystarczająco dużą ilość klastrze, plik ma mniejszą ilość, byłoby jeszcze wziąć całą gromadę. Jednak w tym przypadku, będzie znacznie zwiększyć szybkość odczytu wszystkich danych z dysku. Jeśli ustawienie rozmiaru która będzie równa jednej kilobajtów, podczas gdy podobne wielkości plików zajmie tylko komórkę i nie więcej. Ponadto, to daje przewagę w tych przypadkach, gdy usunięcie napędu flash USB bez użycia trybie awaryjnym. W tej sytuacji mniejsze klastry zostanie uszkodzony. Ale znacznie zmniejszona szybkość odczytu informacji.

Więc trzeba mieć na uwadze to, co będziesz używał urządzenia. Jeżeli jeden z odcinków dysku twardym chcesz zachować bibliotekę filmową, może to być sformatowany o maksymalnej wielkości klastra. Umożliwi to dysk jest znacznie szybciej przetwarzać i odtwarzać dane zapisane na nim. Jeśli jest to dysk systemowy, jego klastry nie powinna przekraczać standardowego rozmiaru. W przeciwnym razie, można stracić dużo użytecznej przestrzeni, ponieważ systemy operacyjne zawierają dużo małych plików. Ponadto, będzie to prowadzić do tego, że płyta będzie spędzać dużej ilości czasu przetwarzania.