547 Shares 1906 views

Niebieski ekran ostrzegawczy UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME: co robić?

Prawdopodobnie nie trzeba wyjaśniać, jak wszyscy użytkownicy systemów komputerowych opartych na systemie Windows jest nie tylko irytujące, ale też boi się pojawieniem „ekran śmierci (BSOD)». A jeśli nie ma innej linii UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME, to jednak prowadzić użytkownika do wstrząsu. Ale niech dowiedzieć się, czy wszystko jest straszne, i czy można zaradzić tej sytuacji bez formatowania dysku i ponowna instalacja systemu operacyjnego? Patrząc w przyszłość, możemy zauważyć, że jest to dość proste. Trzeba tylko trochę cierpliwości i czasu.


Co robi ciąg UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME?

Zacznijmy opredeoeniya charakteru awarii. Pierwszy UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME wiadomość wystarczy przetłumaczyć z angielskiego. Wtedy wszystko stanie się jasne.

Ten błąd wskazuje, że system nie rozpoznaje objętość bagażnika, jeśli dosłownie – nie jest w stanie go zamontować. W konsekwencji – niemożność „start” systemów operacyjnych z sekcji, gdzie został pierwotnie zainstalowany. Jak sobie z tym radzić?

Korekta awaria UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME Windows XP

W rzeczywistości, wszystko jest proste. W tej sytuacji, użytkownik będzie potrzebował płyty instalacyjnej lub innego rodzaju Live CD, z której trzeba będzie uruchomić po zainstalowaniu płyty CD / DVD-ROM w systemie BIOS jako urządzenie priorytetowy dla instalacji (zazwyczaj sekwencji parametry ładowania, Boot Device Priority, lub coś innego w tym duchu).

W przypadku uruchamiania systemu z płyty instalacyjnej, trzeba poczekać do instalacji w pierwszym oknie, przejdź do konsoli odzyskiwania. Będzie to wymagać naciśnij klawisz R. Jeśli masz Live CD Można również użyć tego przejścia, jednak specjalna sekcja może być tam (to wszystko zależy od tego, jaki pakiet oprogramowania zapisanego na nośnikach optycznych). Następnie wybrana partycja systemowa, na którym „systemu operacyjnego”. Zostanie wyświetlony monit o wprowadzenie hasła, jeśli w ogóle. W połowie.

Teraz, aby rozwiązać problem, należy spowodować komendę (CMD) i zarejestrować się w sposób następujący: chkdsk c: / R (to jest opcją, jeżeli przegroda jest dysk C System). Następnie naciśnij klawisz Enter i poczekaj na zakończenie procesu weryfikacji. Do czasu może to zająć około 30 minut, a nawet więcej (w zależności od rozmiaru woluminu systemowego).

W procesie wykrywania błędów, co jest bardzo ciekawe, będzie produkowany w zamiany uszkodzonych plików klastrowych (oznaczony literą R, podanych w zespole testowym). A także pozwala uniknąć utraty danych użytkownika. Nawiasem mówiąc, można używać liter i bez objętości systemu, nadal będzie on automatycznie wykryty. To samo odnosi się do wiersza hasła. W niektórych przypadkach, konsola jest uruchomiona bez niego.

Kiedy kontrola została zakończona powodzeniem, można po prostu wyjść z konsoli lub zarejestrować wyjście zespołu. Po ponownym uruchomieniu komputera pojawia się ekran z linii E UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME dłużej. W sprawiedliwości należy zauważyć, że bardzo chkdsk polecenia w różnych odmianach z dodatkiem mniej lub więcej liter w stanie skorygować dużo błędów, więc konieczne jest, aby je badać (patrz, kiedy może to być dość przydatne).

Aby naprawić ten błąd w systemie Windows 7 i wyższych

UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME Windows 7 awarie praktycznie wyeliminowane w taki sam sposób.

Jedyną różnicą jest to, że w linii poleceń skrótu w przejściu do menu odzyskiwania systemu można użyć kombinacji klawiszy Shift + F10, choć głównie pocieszyć funkcje i odpowiedni punkt menu. wszystko odbywa się dalej w ten sam sposób, jak opisano w pierwszym przypadku.

wniosek

Tutaj, w rzeczywistości, wszystko w tym pozornie bezstronną awarii i pojawieniem się niebieskiego ekranu. Jak widać, nie powinniśmy się bać. Tutaj konieczne jest jedynie, aby zwrócić uwagę na fundusze, które będą niezbędne w celu zaradzenia sytuacji: rozruchowego dysku flash lub roszczenia, jak również zaprogramowanych ustawień w BIOS-ie. Wszystko jest, jak mówią, elementarny prosta – tylko jeden zespół. W rzeczywistości, czy powyższe procedury nie mogą co niedoświadczony użytkownik, a nawet dziecko.