131 Shares 8066 views

Cesarskie cięcie: plusy i minusy, recenzje. Cięcie cesarskie w znieczuleniu zewnątrzoponowym: Opinie

Podczas noszenia dziecka w przyszłej matki pojawia się wiele pytań i sporów. Na przykład, wielu z płci, którzy są w ciekawym położeniu, argumentując, który ma cesarskie cięcie plusy i minusy. Recenzje w 2014 roku w czasie porodu są bardzo różne. Na takim kursie dostawy mogą być oglądane z dwóch stron. Spróbuj zrozumieć, co cesarskie cięcie, plusy i minusy, opinie o procedurze i jak są wydawane.


cesarskie

Operacja ta jest jedną z trudności. Podczas zabiegu lekarz przecina dolną część otrzewnej kobiety w ciąży, a następnie krajanie macicę i ciągnie dziecko. Dalsze przeprowadzone toaletowy brzuch, oddzielania i usuwania fotelika, szorowanie genitalia. Następnie chirurg dokładnie warstwowy zszywa wszystkie tkaniny i przetwarza je antyseptyczny.

Aby pokazać cięciu cesarskim?

Po pierwsze, powiedzmy, że procedura ta może być zarówno planowane i awaryjne. Kiedy planowane cesarskie zrobić o jeden do dwóch tygodni przed przewidywaną datą porodu. Okres ten jest niezbędny do kanału rodnego jeszcze nie zaczęły się otwierać, ale dziecko już donoshen.

W większości przypadków wskazaniem do zabiegu jest wielokrotnością ciąża, dziecko źle lokalizacja, częściowe lub całkowite oderwanie łożyska, jak również jego prezentacja. Ponadto, tego typu dostawy zostanie wybrany, gdy kobieta nie może rodzić we własnym zakresie o własne zdrowie. Jeśli w ciąży panie były jak porodu, to jest prawie zawsze drugie cesarskie cięcie jest wykonywane. Recenzje kobiet twierdzi, że jest szansa, aby dać spokoju urodzić, ale niewielu odważy się podjąć to ryzyko.

Pilne cesarskie cięcie jest wykonywane na każdym etapie. W niektórych przypadkach może to wymagać manipulacji i podczas naturalnego porodu.

znieczulenie

Każdy ma cesarskie cięcie plusy i minusy. Znieczulenie jest używany podczas procedury obowiązkowego. Jeśli tylko kilka lat temu, kobiety nie mają wyboru, jest obecnie możliwe, aby wybrać metodę znieczulenia.

Nowa matka oferują dwie opcje: Znieczulenie ogólne i rdzeniu kręgowym. Warto zauważyć, że cięcie cesarskie z zewnątrzoponowego znieczulenia opinii ma bardziej pozytywne niż negatywne. Podczas zabiegu kobieta pozostaje w umyśle i widzi swoje dziecko natychmiast po jego wystąpieniu.

Cesarskie cięcie: plusy i minusy

Recenzje większość kobiet poddawanych zabiegom chirurgicznym, mówią, że nigdy nie ośmieliłby się naturalnego porodu. Te matek, których dzieci były przez urodzenie klasycznym kanałem, nie chcą iść pod nóż i gotów znosić ból skurcze. Co jest jeszcze lepsze: poród naturalny czy cesarskie odcinek? Plusy i minusy dla dziecka i matki mogą być różne. Przyjrzyjmy się im.

operacja pros

Pomimo faktu, że proces rodzenia nie jest naturalne, to ma wiele zalet. Zatrzymajmy się na nich.

Pewność w parterze

Jeśli pokażesz tę procedurę, będzie z wyprzedzeniem i dokładnie wiedzieć, kiedy urodzi się dziecko. Będziesz miał żadnego strachu przed nieznanym i codziennej początku porodu. Lekarz z dokładnością do minut można powiedzieć, gdy widzisz swoje okruszki.

Jeśli jedna została już przeprowadzona tę operację, drugie cięcie cesarskie ma również pozytywne opinie. Kobieta już wie, co ona i może przygotować się do takiej procedury.

No pain

Cesarskie matki posiada pozytywną opinię ze względu na stosowane znieczulenia. Nowa matka nie odczuwa bólu od skurczów, które mogą trwać przez cały dzień. Przyszła mama jest po prostu na stole operacyjnym i czeka na jej dziecko będzie rysować.

Warto zauważyć, że ta kobieta naruszyła ich prawa. Podczas korzystania znieczulenie zewnątrzoponowe to również umieścić okruchy do piersi po porodzie. Nowa matka dostaje wszystkie takie same, jak w przypadku naturalnego wyglądu dziecka, ale nie czują bólu.

Brak nacięcia krocza

Postępując zgodnie z procedurą, kobieta będzie kolejnym przypomnieniem rodzaju – mały wspólny. Jednak niewątpliwą zaletą cięcia cesarskiego nie jest uszkodzona w kroczu. Wiele kobiet podczas porodu naturalnego tuzhatsya nieprawidłowo lub w niewłaściwym czasie. Prowadzi to do pęknięcia i tkanek krocza szyjki macicy. Po takich powikłań często nieśmiały kobieta i jej mąż unikać aktywności seksualnej. Okoliczności składane w ten sposób może spowodować pogorszenie stosunków kompleksy wyglądu i nieporozumień.

wypadania macicy – Ponadto, mogą wystąpić komplikacje po urodzeniu przez pochwę. Należy zauważyć, że jest to dość rzadkie, ale prawdopodobieństwo tego stanu rzeczy utrzymuje się przez całe życie.

Korzyści dla dziecka

Pomimo faktu, że cesarskie cięcie plusy i minusy, z położenia miednicowego lekarzy zaleca, aby wybrać ten tryb dostawy. Istnieje wiele negatywnych skutków i powikłań, które mogą powstać w wyniku naturalnego porodu, jeśli dziecko jest w pozycji zamka.

Oczywiście, niektóre ryzykowne panie urodzić samodzielnie i w takiej sytuacji, jednak ginekolodzy zalecamy ryzykować życia małego człowieka.

operacja minusy

Cesarskie cięcie ma wady i zalety. Recenzje poród powiedzieć, że wady w tej procedurze jest wciąż więcej niż pozytywy. Rozważmy negatywny wpływ manipulacji.

odzysk długoterminowa

Pomimo faktu, że cesarskie cięcie plusy i minusy, prawdziwi lekarze mówią o odzyskanie długoterminowej po zabiegu. Ze względu na warstwową ściegu kobietą o jeden dzień po operacji nie może poruszać się niezależnie. Przez długi czas moja matka zabronić wychowywania dziecka na ryzyko rozbieżności ran. Nawet zwolnienie lekarskie w tym przypadku zostać przedłużony w prawie miesiąca. Wszystko to sugeruje, że kobiety po zabiegu trudno powrócić do normalnego życia i odbudować swoje ciało.

procesy zapalne

Po dostarczeniu tak wysokim prawdopodobieństwie występowania procesów zapalnych. Ponieważ w macicy ma świeże rany, które mogą wprowadzić bakterie, kobieta po cięciu cesarskim musi stosować się do specjalnej opieki.

Jeśli masz ból lub plamienia nietypowy kolor, konsystencję i zapach, konieczne jest pilne zajęcie się do miejscowego ginekologa. Istnieją przypadki, kiedy kobieta wymaga dodatkowych procedur całkowitego oczyszczenia wewnętrznych narządów płciowych warstw.

Ryzyko powikłań w kolejnych ciążach

Cesarskie cięcie ma wady i zalety. Recenzje Lekarze mówią, że po zabiegu istnieje prawdopodobieństwo występowania choroby w kolejnych ciążach. Należy zauważyć, że jest to zjawisko bardzo rzadkie, ale nacięcie na narządy rozrodcze mogą po prostu rozproszyć.

Jeżeli łożysko powstaje w miejscu, w którym szew jest wykonany, może tylko rosnąć do niego. Gdy ta patologia może wymagać całkowitego usunięcia genitaliów. Oczywiście, fotelik może być obracana w pierwszej ciąży, ale z istniejącym cesarskiego cięcia ostatni prawdopodobieństwo tego wyniku jest zwiększone.

Niemożność ustalenia piersią

Zbyt wiele dzieci urodzonych przez cesarskie cięcie środków są od butelki. Dlaczego istnieje takie prawo?

Po operacji, macierzyństwo przydzielony kurs terapii antybiotykowej. Jest to konieczne w celu uniknięcia wystąpienia zapalenia w okolicy blizny. Ze względu na niektóre leki, lekarze nie są dopuszczone do nowo wykonanego matki, aby rozpocząć karmienie piersią. Jeśli kobieta chce utrzymać laktację, to musi zlać. Wiele z płci nie jest po prostu się do niego po zabiegu.

defekty estetyczne

Wiele kobiet ma kompleksy związane ze szwem pozostającego przez cesarskie cięcie. Oczywiście, dzisiaj istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się tych niedociągnięć, ale nie wszystkie zostały rozwiązane poddać się operacji plastycznej. Wiele kobiet po prostu nie mają możliwości finansowe do przeprowadzenia takiej korekty.

Niezdolność do rodzenia siebie w przyszłości

Po jednym cesarskich lekarze sekcja wykonywania tej operacji, a w następnych ciążach. Niektóre panie są rozwiązywane na naturalny poród, ale tych, którzy chcą bardzo niewiele.

Podczas noszenia dziecka matki oczekującej trzeba specjalnego nadzoru. Ona często przepisują USG w celu odbycia się stan blizny.

Cesarskie cięcie: plusy i minusy dla Twojego dziecka

procedury pros

Warto zauważyć, że podczas operacji dziecko nie cierpi. Wiele mówi się o negatywnych skutkach znieczulenia na dziecko. Podczas korzystania znieczulenia zewnątrzoponowego prawdopodobnych leki dostają się do krwi noworodka jest minimalne. Lekarz rozpoczyna operację jak najszybciej lek został wprowadzony do kobiety.

Podczas cięcia cesarskiego lekarza delikatnie usuwa dziecko z genitaliami. Skąpe nie jest narażony na niedotlenienie, który jest tak często występuje podczas naturalnego porodu. Na cesarskiego cięcia bezpiecznego z różnych urazów, które mogą być uzyskane podczas przechodzenia przez kanał rodny dziecko. W niektórych przypadkach, uraz mogą stać się nieodwracalne urodzenia, a nawet prowadzić do niepełnosprawności.

Dzięki tej dostawy, dziecko może się urodzić „w koszulce”. Wielu rodziców uważa, że to dobry znak i mam nadzieję, że w całym życiu dziecka będą towarzyszyć szczęście.

cons procedury

Wiele neurolodzy twierdzą, że efekt cięcia cesarskiego na dziecko może być ujemna. Dziecko musi przejść przez proces przechodzenia przez kanał rodny. Warto zauważyć, że naturalnym wyglądem kilku przemieszczonych kości czaszki noworodka. Nie zdarza się to w chwili narodzin przez cesarskie cięcie. Z powodu braku tego procesu, dzieci urodzone w trakcie zabiegu, często cierpią z powodu bólów głowy i ciśnienia śródczaszkowego.

Brak karmienia w pierwszych dniach życia, i jest jasne, wadą takiego dostawy. Bardzo rzadko, ale zdarza się, że chirurg ze skalpelem powoduje szkody dla dziecka. Takie kawałki na własną rękę i szybko dokręcone.

dowód z opinii biegłego

W naszym kraju, kobieta ma prawo wyboru sposobu dostawy. Wiele kobiet uciekać się do cesarskiego cięcia, nawet jeśli nie ma dowodów na to. Warto zauważyć, że lekarze potępić tę decyzję.

Cięcie cesarskie – to skomplikowana operacja, która przeznaczona jest dla kobiet, które nie mogą dać początek siebie. Uciekanie się do takiej manipulacji jest konieczne tylko w skrajnych przypadkach, w obecności pewnych wskazaniach. Nie jest konieczne, aby iść pod nóż tylko ze względu na fakt, że boisz się bólu i skurczów. Dyskomfort po zabiegu i tkliwość stawów, nie mniej niż podczas naturalnego porodu.

Jeśli masz rodzić w niedalekiej przyszłości, należy skonsultować się z ginekologiem. Zapytaj go o to, czy masz szansę dać sam lub konieczne do przeprowadzenia operacji narodziny. Zapytaj wszystkie swoje obawy. Lekarz poinformuje szczegółowo o procesie dostarczania i wspierać cię.