390 Shares 8768 views

tkliwość piersi – powodem do niepokoju?

Obrzęk gruczołów sutkowych u kobiet – możliwy znak rozwoju choroby, jak również w wyniku nieprawidłowego metabolizmu przeniesionego lub nerwowej szok odbiorczego konsekwencji konkretnych leków. W każdym przypadku wymaga diagnozy i odpowiedniego leczenia, jeżeli jest to konieczne. Kobiece piersi są bardzo wrażliwe na wszelkie zmiany w poziomie hormonów. Obecność obrzęku nie jest jednoznaczny znak alarmu, jednak muszą być przestrzegane przez lekarza, aby wykluczyć wszystkie możliwe choroby lub zapobiec ich rozwojowi.

Możliwy obrzęk piersi przed miesiączką, co jest wynikiem zmian hormonalnych. Druga połowa cyklu miesiączkowego charakteryzuje się ostrą zmianą poziomu progesteronu i estrogenu we krwi. Stymuluje również obrzęk. Gdy poziom normalnych gruczołów sutkowych się elastyczna i miękka, jak poprzednio.

Jeśli tkliwość piersi przed miesiączką powoduje ból i palpacyjne palpacyjnie kilka małych fok, znikając z początkiem miesiączki, pilnej potrzeby skonsultować się ze specjalistą. Niepokojącym objawem jest również piersi obrzęk po miesiącu, który mówi o rozwoju jakiejkolwiek choroby lub niewydolności hormonalnej.

Dziewczęta w okresie dojrzewania nabrzmiałe piersi są oznaką rozwoju układu rozrodczego, co prowadzi do zmian hormonalnych. Należy pamiętać, że taki stan powinien być bezbolesny. Jeśli czujesz ból, należy skonsultować mamologist, aby wykluczyć poważniejszych powodów.

Kobiece piersi mają tendencję do pęcznienia i zwiększenia w czasie ciąży. Zjawisko to całkowicie normalnych gruczołów sutkowych zwiększa się w wyniku wytwarzania hormonów. Po porodzie, kilka dni nie jest najbardziej dramatyczny wzrost gruczołów sutkowych, co wiąże się z aktywnym fali mleka. Czasami mleko przychodzi zbyt wcześnie lub zbyt intensywny. Nie może być mleko lub stagnacja mastitis. Kiedy siary po około trzeciego dnia rozpoczyna produkcję mleka, piersi powinno być dobrze „rastsedit”: zlać wszelkie ślady siary, żeby nie zasłaniać przewodów. Zatory mogą spowodować zastój mleka. Ponadto, aby zapewnić prawidłowe odprowadzanie mleka trzeba stale nosić biustonosz do piersi dostaje odpowiedni kształt. Gdy kobieta kończy karmienie piersią, problemy te są eliminowane siebie.

Możliwe przyczyny opuchnięte piersi może być zbyt ciasny biustonosz lub przyjmowania niektórych leków. Jeśli leki spowodować podobną reakcję, konieczne jest, aby poinformować lekarza. Lekarz w takich przypadkach dalsze przypisuje leków, które stymulują wydzielanie płynów ustrojowych.

Jest możliwe, że obrzęk gruczołów mlecznych jest hormonalne środki antykoncepcyjne, w tym przypadku, trzeba skonsultować się z ginekologiem.

Jeśli kobiety doświadczają takich objawów, najważniejsze – nie naciskać na piersi, ich nie zgnieść i nie starają się masować. Zaleca się, aby natychmiast szukać pomocy u specjalisty.

Bardzo często występuje powiększenie piersi u noworodków. Co do zasady, nie jest podobna do trzeciego lub czwartego dnia życia niemowlęcia. To może towarzyszyć wyładowania płynu z sutka z delikatne naciśnięcie na nich. Lekarze tłumaczą to tym, że hormony łożyskowe przeniesionego z matki na dziecko. Późniejsze hormonalne poziom do normy, a opuchlizna zniknie.

Aby nie wywołać obrzęk piersi, kobiety powinny ograniczyć spożycie kawy i soli, starannie wybrać kosmetyki. Pamiętaj, że zdrowie kobiety może mieć wpływ każdy, myślisz, że drobiazg. Bądźcie czujni!