395 Shares 6159 views

Przepuklina pachwinowa u kobiet

Pachwinowa nazywany jest stan korpusu, przy czym organy w jamie brzusznej poza granice ściany brzusznej i w dół do pachwiny. Innym ciekawym faktem jest to, że przepuklina pachwinowa u kobiet jest znacznie rzadsze niż u mężczyzn. Z reguły taka choroba jest wynikiem osłabienia mięśni brzucha.


Przepuklina pachwinowa u kobiet i jego przyczyny

Przyczyny tej choroby u kobiet nie jest jeszcze w pełni poznany. W większości przypadków, przepukliny jest wynikiem wrodzonej lub nabytej słabości mięśni brzucha. Sporadycznie osłabienie mięśni jest wynikiem wad wrodzonych.

Z reguły prowadzi to do osłabienia masy mięśniowej, niedostateczna ilość ruchu, a także silny uraz, wstrząs i podnoszenia ciężarów nie do zniesienia. Bardzo często przepuklina pachwinowa u kobiet następuje w wyniku ciąży i porodu, jak mięśnie jednocześnie wytrzymać obciążenie jest zbyt duże.

Przepuklina pachwinowa u kobiet i jego warianty

Współczesna medycyna klasyfikuje przepukliny. Najczęstszym naruszeniem tylko jedną ręką, podczas gdy dwustronna przepuklina pachwinowa jest diagnozowana znacznie rzadziej.

Najbardziej powszechna forma jest uważana za bezpośredni pachwinowa u kobiet z pętli jelitowej jest opuszczany do wnętrza pachwiny. W większości przypadków takie naruszenie jest przyczyną ciężkiej pracy fizycznej lub podnoszenia ciężkich.

Dość rzadko, ale mimo to zdiagnozowane i przepuklina udowa, która dotyka tylko kobiet po porodzie lub ciąży. W tej chorobie niektórych organów, które zwykle znajduje się w jamie brzusznej, oraz zostaną pominięte w górnej części uda tworzą zauważalne występ.

Przepuklina pachwinowa u kobiet: Objawy

Głównym objawem jest uważany za wybrzuszenie przepuklina, znajduje się w okolicy pachwiny. Kobiety w tym samym czasie cierpią tych mięśni i tkanki łącznej, które łączą macicę do tkanek pochwy. W położeniu poziomym, na przykład, w pozycji leżącej, wszelkie uszkodzenia nie są widoczne, ponieważ wygięcie pojawia się tylko podczas spaceru lub stanie.

W niektórych przypadkach pacjenci skarżą się na ból i dyskomfort w okolicy pachwiny. W przypadku normalnego przepuklina ukrwienie pokrywa lub zakłóca normalne funkcjonowanie narządów znajduje się w obszarze miednicy, choroby i może być wraz z innymi objawami. Na przykład, dość często u kobiet przedstawiane z gorączka, gorączka i wiele zespołu bólowego.

Przepuklina pachwinowa u kobiet i metod leczenia

Najczęściej przepuklina pachwinowa – jest wskazaniem do interwencji chirurgicznej. Ponadto, chorzy powinni ograniczyć aktywność fizyczną, ale jednocześnie stopniowo trenować mięśnie i otrzewną miednicy.

W przypadku operacji przepukliny udowej nie jest wymagana, gdyż przechodzi przez siebie. Należy zaznaczyć, że zaplanowane na chirurgii lub inne zabiegi mogą być tylko lekarz po zbadaniu i historii medycznej. angażować się w leczeniu siebie lub całkowicie porzucić to niemożliwe, gdyż może to spowodować poważne konsekwencje.

Przepuklina pachwinowa u kobiet: metody zapobiegania

Środki zapobiegawcze są bardzo proste. Po pierwsze, konieczne jest, aby prowadzić umiarkowanie aktywny tryb życia, angażują się w odpowiednich zajęciach sportowych, które pozwalają wzmocnić mięśnie brzucha i miednicy.

Ponadto warto zauważyć, że przepuklina jest czasem wynikiem częstych zaparć. Dlatego dobre odżywianie – niezbędnym elementem zapobiegania przepukliny. Powinny być zawarte w diecie odpowiedniej ilości błonnika, który pobudza jelita. I światło może być podjęta, jeśli to konieczne, środki przeczyszczające.

Należy unikać niepotrzebnego napięcia mięśni brzucha, odmówić podnosić zbyt ciężkich rzeczy.