255 Shares 4616 views

Witryna do umieszczenia reklamy kontekstowej

Witryna do umieszczenia reklamy kontekstowej

Wybór miejsca, aby pomieścić wszystkie rodzaje reklam – zatrudnienie odpowiedzialną. W dużej mierze zależy od decyzji, jaką część publiczności zobaczą reklamę, a ilu ludzi pójdzie do linkiem do reklamowanej witryny. Często nieprawidłowo wybrana platforma stać się przyczyną awarii w całej kampanii, w celu uniknięcia tego, co musisz wiedzieć o swoich funkcji.


Przede wszystkim, wszystkie główne atrakcje można podzielić na trzy kategorie. Pierwszy – „rekin” liderów biznesu, takie jak Runetu krajowych wyszukiwarek lub stronach internetowych wiodących mediów. To Yandex, Mail.ru, Lenta.ru i innych. Ich publiczność jest bardzo wysoka, dzień jak zasobów internetowych odwiedzanych przez kilka milionów ludzi. Jest jednak oczywiste, że cena reklamy na nich jest bardzo wysoki. Jednak promocja witryny poprzez nich można przeprowadzić stosunkowo szybko.

Druga kategoria – strony, które specjalizują się w jednym lub kilku sektorach. Dobrym przykładem jest Auto.ru – strona przeznaczona wyłącznie dla kierowców. Przez analogię z tym można nazwać Booking.com, sklep online Ozon.ru, calend.ru kalendarz online i innych usług i zasobów sieciowych. Umieszczenie reklamy kontekstowej na nich też będzie kosztowne, ale warto: istnieje znacznie większa szansa, że reklama będzie zobaczyć to potencjalny klient, a nie zwykłego użytkownika.

Trzecia kategoria to tereny satelitarne dużych projektów sieciowych. W porównaniu z zasobów tematycznych, mają bardziej wąską specjalizację. Koszt reklamy na swojej średniej, a zdolność do znalezienia grupy docelowej jest wysoka, jak nigdzie indziej. Jednak te strony mała liczba odwiedzających.

Wreszcie, istnieje niewielkie zasoby sieciowe, które publiczność jest mały, a oni nie odgrywają szczególną rolę. Są to tereny o małych firm lub osób prywatnych, blogów, self-made stron internetowych i innych. Oczywiście, jeśli nie mają one odpowiednią promocję, nie ma o czym mówić, jak umieścić je na swoich reklamach. Mimo to, te środki mają swoje specyficzne zalety. Na przykład, jeżeli właściciel jednego z nich zamówił promocji witryny w Odessie, to byłoby logiczne, aby umieścić na niej link do zasobu, jeśli jest jakoś związany z tym miastem. Na przykład, na oficjalnej stronie firmy, która jest zaangażowana w dostarczanie pizzy w Odessie. Przez analogię z tym, można uciec się do pomocy popularnych stron prywatnych koncentruje się na określonym obszarze lub odbiorców.

Oczywiście, najlepiej jest przeprowadzić wybór miejsc do umieszczenia reklamy kontekstowej z pomocą wyspecjalizowanych zasobów internetowych. W RuNet są te Yandex, Google i zaczyna. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, rozpoczął aktywną współpracę z sieciami społecznymi ostatnio: zakłada się, że nie będzie więcej reklamy, aby przyciągnąć klientów, nie będzie już koncentruje się na całej widowni jako całości i dla każdego członka z osobna. To jest tak łatwe do nauczenia się o preferencji każdej osoby po prostu patrząc na swojego profilu!

Jest również coraz bardziej popularne usługi udostępniania i sprzedaży linków. To proste: dwie strony jednocześnie zawierać linki do siebie, albo jeden z nich nabywa prawo do publikowania treści na stronach innych.

Tak więc istnieje wiele miejsc do treści, z których każdy ma swoje własne cechy. Użytkownik może wybrać niektóre z nich na własną rękę, lub uciekać się do profesjonalnej pomocy specjalnych internetowych zasobów.