92 Shares 3510 views

Samice infekcje seksualne: jakie jest niebezpieczeństwo?

Obecnie choroby narządów płciowych są szeroko rozpowszechnione, zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Większość z tych chorób ma naturę zakaźną i może być przenoszona z zakażonej osoby na zdrową osobę poprzez bezpośrednie kontakty seksualne. Wiadomo, że kobiety są najbardziej podatne na rozwój chorób seksualnych. Wynika to przede wszystkim z obecności kobiecych ciał niektórych hormonów. Leczenie lekami hormonalnymi, przyjmowanie wielu typów pigułek antykoncepcyjnych może również sprowokować rozwój pewnych chorób.


Bardzo często kobiety zakażenia seksualne odgrywają wiodącą rolę w początku i postępie wielu chorób ginekologicznych. Patogeny pozostające w organizmie po niewłaściwym traktowaniu są szczególnie niebezpieczne ze względu na liczne powikłania. Tak więc ukryte infekcje seksualne, których kobieta może podejrzewać przez kilka lat, może powodować niemożliwość poczęcia i późniejszego porodu zdrowego dziecka, rozwoju niektórych nowotworów złośliwych (raka macicy).

Większość chorób przenoszonych drogą płci ma wpływ na ludzi, niezależnie od ich płci. Na przykład wszystkie znane kandydozy (grzybica) są uwarunkowane chorobą kobiecego, ale także zdolne do zarażania mężczyzn z osłabioną odpornością. Do niedawna znane były trzy główne infekcje przenoszone drogą płciową: rzeżączka, miękki chrząstek i syfilis. Dzisiaj lista ta wzrosła kilkadziesiąt razy, dodano: trichomoniasis, opryszczkę, klamidiozę, ureaplasmosis, gardnerellez itp.

Tak więc, każda choroba przenoszona drogą płciową jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia i wymaga kwalifikowanego leczenia. Podejrzenie ich obecności jest możliwe dzięki pojawieniu się pewnych oznak. Tak więc, kobiety infekcje seksualne mają charakterystyczne objawy.

  • Zwiększenie oddawania moczu, fałszywe zapotrzebowanie na toaletę, bolesność z oddawaniem moczu.
  • Zmienić konsystencję, zapach i kolor wydzieliny pochwy. Zwykle wydzielina pochwy (leucorrhoea) jest nieznaczna, ma biały lub przezroczysty kolor, nie różni się silnym zapachem. Zielonkawy, brązowy leukorferyczny luźnej konsystencji, o ostrym zapachu ryb – wyraźny znak obecności infekcji seksualnych.
  • Czerwień zewnętrznych narządów płciowych, ich świąd i pieczenie. Często przyczyną tego świąd jest nadmierna ilość wydzielin, negatywnie wpływająca na delikatną skórę krocza. Aby pozbyć się nieprzyjemnego objawu, można używać specjalnych czopków pochwy. Przyjmowanie prysznicu, częste mycie, przeciwnie, promuje wzmocnienie nieprzyjemnych atrybutów.
  • Powstawanie małych pęcherzyków, wrzodów i brodawek w okolicy odbytu i narządów płciowych.
  • Krwawienie z macicy w środku cyklu menstruacyjnego, często towarzyszą mu bóle w dolnej części brzucha.
  • Wygląd wymiotów z pochwy.

W zależności od tego, które infekcje powodowały rozwój choroby, może wystąpić kombinacja kilku podstawowych objawów. Na przykład świąd i pieczenie w obrębie zewnętrznych narządów płciowych często łączone są z bólem w dolnej części brzucha oraz pojawienie się wycieku ropnego lub zielonkawego z pochwy.

Dziś kobiety infekcje seksualne są skutecznie leczone przez specjalistów. Leczenie poprzedzone jest diagnozą, która zazwyczaj wymaga wymazu, przeprowadzania testu krwi, w niektórych przypadkach ultrasonografii narządów miednicy. Ponadto, w zależności od wyników testów, określone leki są zalecane. W żadnym wypadku nie zaleca się samodzielnego leczenia infekcji seksualnych kobiet przy użyciu antybiotyków lub tradycyjnej medycyny. Oczywiste pozytywne efekty nie przyniosą, ale cenny czas, który w tym przypadku ma duże znaczenie, zostanie nieodwracalnie utracony.