419 Shares 2523 views

Co to jest miesiączka?

Wiele na pytanie „Jaki jest miesięcznik” wolą dać następującą odpowiedź: „Bardzo ważne jest dzień, czyli pojawienie się miesiączki. To jest prawidłowa odpowiedź. Miesiączka jest ważnym procesem, który odbywa się w organizmie każdej kobiety.

Co jest oczywiste, co miesiąc, ale kiedy pojawiają?

Dokładny wiek formacji kobiecego ciała jest trudna do określenia. Miesiączka może rozpocząć się w 11 lub 15 lat. Każda dziewczyna jest charakterystyczne dla wieku dojrzewania. Głównym czynnikiem jest to cecha dziedziczna. Na przykład, dziewczyna twarz z koncepcją co miesięczne w tym samym wieku. Że babki i matki. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę przyspieszenie, miesięczna data przyjazdu może być tuż za rogiem. Jeśli masz ukończone 18 lat, ale nie masz okresy, nadszedł czas na alarm i szukać pomocy u ginekologa.

Czas trwania miesiączki

Z nim jest cykl miesięczny i jak obliczyć termin miesiączki? Tak więc cykl menstruacyjny jest okres czasu od 1 dnia do jednego dnia 1 następuje miesiączka. Idealna cykl wynosi 28 dni. Ale nasze ciała są stale narażone różne czynniki środowiskowe, takie jak złe warunki, choroby, stres i przeciążenie, które wpływają niekorzystnie stałym cyklu. Powinno być nerwowy i cyklu 28-dniowego się 32 dni, na przykład.

Dla normalnego cyklu cyklu powinien zawierać nie więcej niż 35 dni i nie mniej niż 21 dni. W między tym okresie, można zapobiec jakąś różnicę w 10 dni, ale nie więcej. Odchylenia od normy można nazwać wszystkie inne przypadki.

Dziewczyny po prostu chcesz nagrać, i lepiej jest zaznaczyć kalendarze przyjść każdy miesiączki co miesiąc. To pozwala na zbadanie prawidłowości i czasu trwania cyklu.

nie istnieją dokładne dane o czasie trwania miesiączki. Norma jest czas trwania miesiąca od trzech do siedmiu dni. Najobficiej ilość krwawienia są tylko pierwsze dwa dni, a reszta oddzielania zmniejsza się. Jeśli w ciągu 4 dni od was wylewa dużo krwi, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza.

Jakość i ilość miesiączki

Podczas cyklu miesiączkowego zwykle tracą trochę krwi. W tym przypadku organ nie wymaga dużo czasu, aby go przywrócić. Na dzień gdzieś w środku dwadzieścia do pięćdziesięciu gramów utraty krwi. Krew miesiączkowy – jasny szkarłatny kolor, nie koagulacji i ma specyficzny zapach.

W niektórych grudek krwi można zaobserwować, ale to jest w porządku. Enzymy nie może poradzić sobie z nadmiernym uwalnianiem i może przegapić nieprzetworzone nagromadzenia krwi w pochwie.

Nie martw się, jeśli miesiączka – bolesna

Ze względu na zmiany hormonalne w organizmie podczas miesiączki, zmiany zachodzą w ciele kobiety, na przykład, jest to uczucie nerwowości, klatki piersiowej rośnie ciężkie i opuchnięte. Każda kobieta nosi miesięcznie inaczej (osłabienie, drażliwość lub zmęczenie, gorączka, przyspieszony oddech i tętno, uczucie ciężkości w dolnej części brzucha i ból w dole pleców). Niższe ból brzucha występuje w prawie każdej dziewczyny. Ktoś może poruszać miesiączki bez tabletek. A niektórzy nie. To jest zupełnie normalne. Tylko wtedy, gdy ból jest nadmierna i nie w siłę wytrwania, powinien udać się do szpitala.

Co jest co miesiąc z życia intymnego

Wszystkich zainteresowanych w tej kwestii „podczas miesiączki jest to możliwe, aby cieszyć się życie seksualne z partnerem?” Można żyć, ale lepiej nie. Podczas miesiączki szyjka jest lekko otwarty i istnieje ogromne ryzyko zakażeń. W związku z tym. jeśli chcesz przeżyć emocje, lepiej używać prezerwatywy lub powstrzymania się od intymności. Kto sądzi, że w czasie miesiączki nie może zajść w ciążę, jest w błędzie. Jeśli kobieta jest całkowicie zdrowa, ciąża wystąpi podczas cyklu miesiączkowego.