114 Shares 9344 views

macicy patologia: przyczyny, konsekwencje

Macica – najważniejszym organem dla zdrowia reprodukcyjnego kobiet i zewnętrznego piękna. Ze względu na jego pracy odbywa się w całym układzie rozrodczym. Jednak wiele kobiet może stanowić naruszenie struktury ciała. W tych przypadkach, eksperci twierdzą, że pacjent rozwija macicy patologii.

Jakie są choroby macicy i pochwy?

Żeński układ rozrodczy jest bardzo kruchy i każde naruszenie mogłoby doprowadzić do awarii całego mechanizmu, przyczyną poważnych chorób. Należy zauważyć, że patologia pochwy i macicy jest zarówno wrodzone i nabyte. wśród nich istnieją pewne różnice. Nabyte choroby mogą pojawić się z powodu jakiegokolwiek naruszenia lub w wyniku interwencji. Ale wrodzona patologii macicy rozwijają się w okresie, gdy płód jest w łonie matki. Na ich wygląd wpływa wiele przyczyn i czynników, a także predyspozycje genetyczne.

Bardzo często są następujące wrodzone macicy patologii:

 • Rogaty siodło lub karoseria.
 • Obecność przegród w macicy.
 • Różne przejawy nedorazvitiem ciało.
 • Zakłócenia w normalnego funkcjonowania jajników.

Ale nabyte patologia obejmuje szeroką gamę chorób, wśród których jest bardzo częste zginanie macicy i różne anomalie na szyi.

Patologia szyjki macicy – dlaczego powinien przygotować?

Szczególną uwagę należy zwrócić na kobiety zdrowia takie ciało, tak jak szyjki macicy. Patologia w tej dziedzinie może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Więc należy szybko zidentyfikować choroby i wyeliminować go na najwcześniejszych etapach.

Najczęściej są następujące choroby szyjki macicy:

 • Erozja. Podczas tej choroby uszkodzeniu błony śluzowej, która jest zwrócona w kierunku pochwy. Zazwyczaj podczas inspekcji wygląda na miejscu jasnym kolorze czerwonym. Czasami może pojawić się złe traktowanie pseudo – nie całkowicie wyleczyć erozja. W rezultacie mogą pojawiać się torbiele nabotha, które powodują zatykanie przewodów szyjki łojowych.
 • Dyskeratoza – nakładania dużej liczby komórek w szyjce macicy. Zazwyczaj ma to miejsce ze względu na wprowadzenie nabłonka ludzkiego wirusa brodawczaka, które mogą prowadzić do raka szyjki macicy.
 • Brodawczakowatością lub brodawki. Choroby te pojawiają się głównie z powodu zakażenia wirusem brodawczaka kobiet. Bardzo często występują brodawki na narządach płciowych.
 • Dysplazja. To stadium przedrakowe nabłonka.

Ponadto, kobiety mogą zdiagnozować raka szyjki macicy, który jest wynikiem nierównego traktowania innych patologii.

Dysplazja macicy – co to jest?

Wiele kobiet usłyszeć o problemie, ale nie zawsze zrozumieć jego istotę. Warto zauważyć, że dysplazja macicy występuje u wielu kobiet. Podczas tej patologii występują poważne naruszenia struktury i funkcjonowania szyi, który ostatecznie powodować raka. Jeśli choroba zostanie wykryta w jego najwcześniejszych stadiach, może być szybko rozwiązane przy pomocy specjalnego traktowania.

rodzaje chorób

W zależności od rodzaju naruszenia w błonie śluzowej macicy dysplazji ma kilka form:

 1. Pierwszy stopień. Jest to łatwe forma: modyfikowany i zajmują tylko 30% grubości błony śluzowej. Tradycyjnie, to niezauważone w 80% przypadków ustępuje samoistnie bez leczenia.
 2. Dysplazja drugi stopień (umiarkowany). Podczas tego rodzaju zmodyfikowanych komórek śluzowych podzielić 60-70% grubości błony śluzowej. Bez leczenia, tego typu patologii jest wchłaniane tylko 50% przypadków. Prawie 20% kobiet dotkniętych, to idzie do trzeciego stopnia dysplazji, aw drugiej 30% jest podstawowym fundamentem dla rozwoju raka.
 3. Trzeci stopień dysplazji (ciężka postać). W tym przypadku ta warstwa śluzowych ruchliwych zmienionych komórek.

Niezależnie od poziomu wykrywalności choroby, musi być traktowane natychmiast.

Patologii jamy macicy

Są one również dość dużo w praktyce medycznej. Zasadniczo macica patologia występuje z powodu zapalenia narządów miednicy, hormonalnej tle i interwencji chirurgicznych.

Macica jest często po odchyleń i łamanie:

 • Występowanie rozrostu endometrium.
 • Mięśniaki macicy.
 • Pojawienie zrostów wewnątrzmacicznego.
 • Różne ciała obce w jamie.
 • Zapalenie różnym stopniu.

Przy pierwszych oznakach dyskomfortu dziewczyna powinna dążyć wykwalifikowaną pomoc.

Co to przerost endometrium?

Wiele kobiet usłyszeć diagnozę w gabinecie ginekologa, zaczynają rozpaczy. Jednak nie wszystko jest tak źle. Jeżeli nieprawidłowości macicy ustalona na bardzo wczesnym etapie, może być łatwo wyleczyć poprzez znalezienie odpowiedniego leczenia.

Przerost endometrium – warstwę wzrostu, który jest umieszczony w komorze wewnętrznej. Zazwyczaj taki wzrost występuje co miesiąc w każdej kobiecie. Podczas działania erogennych, śluzowaty organizm jest przygotowany do przyjęcia zapłodnionej komórki jajowej. W przypadku jej braku warstwy śluzówki macicy zaczyna się odrzucenia, który prowadzi do jego rozszerzania. Zazwyczaj zjawisko to obserwuje się przed rozpoczęciem cyklu miesiączkowego. Jeśli nie jest naruszeniem tego procesu, endometrium rośnie jeszcze bardziej. Od wielkości warstwy zależy od postaci choroby.

Należy zauważyć, że to naruszenie jest zwykle wykrywany tylko przez badania histologicznego. Ten tryb diagnostyczny pozwala dokładnie określić lokalizację choroby, jej formę i zakres. W tym samym czasie USG i badanie ginekologiczne mają znaczną pomoc w diagnozie, ale nie można dokładnie określić obecność rozrostu endometrium.

Co jest mięśniaki macicy?

Choroba jest bardzo podstępna i niebezpieczna. Mięśniaki macicy – łagodny charakter tego nowotworu. To nie odnosi się do raka. To patologia macicy może pojawić się w ściance korpusu, a na szyjce macicy. Wielkość guza można milimetra do kilku centymetrów.

W zależności od lokalizacji mięśniaków są podzielone na następujące rodzaje:

 1. Subserous mięśniaki. W tym stadium nowotworu jest umieszczony na zewnętrznej powierzchni ciała, zazwyczaj pomiędzy organami w jamie brzusznej i macicy.
 2. Domięśniowe mięśniaki. W tym przypadku zastosowania, guz jest usytuowany bezpośrednio do mięśnia macicy.
 3. Podśluzówkowe mięśniaki. Guza w części wewnętrznej, zlokalizowana pod błoną śluzową.
 4. mięśniaki macicy na nodze. Forma ta występuje zarówno w subserous mięśniaków, aw podśluzowej. Różnica jest wąska lub szeroka noga.

Tylko doświadczony lekarz może prawidłowo określić, w jaki sposób choroba rozwija się u kobiet.

Co powoduje, mięśniaków macicy?

Choroba ta występuje głównie z uwagi na brak równowagi hormonalnej. Bardzo często, mięśniaki macicy występuje u młodych kobiet, jej resorpcję występuje w okresie menopauzy.

Ponadto występowanie mięśniaków ma kilka przyczyn:

 • Dziedziczność i genetyka.
 • Adenomyosis.
 • Ginekologiczne procesów zapalnych.
 • Siedzący tryb życia i otyłość.
 • Aborcja i montaż urządzeń wewnątrzmacicznych.
 • Seks bez osiągania orgazmu.

Rozwój mięśniaków często powoduje stres, co może prowadzić do hamowania działania nadnerczach, jajnikach i tarczycy.

zrosty wewnątrzmaciczne

Co to jest? Zrosty wewnątrzmaciczne lub zrosty – odchylenie w anatomicznej budowy ciała. Jest on często nazywany Syndrome Asherman. Patologia macicy jest określany jako częściowego lub całkowitego obliteracji macicy łącznej szwu. Podczas wystąpienia choroby endometrium zmian zanikowych wystąpić deformacja ściany macicy.

Choroba prowadzi do zaburzeń cyklu miesiączkowego, biednych łamania drożność plemników podczas implantacji jaj błon. W rezultacie, może być bezpłodność. To naruszenie jest zwykle objawia się jako brak miesiączki lub hypomenstrual cyklu. Bardzo często w obecności zrostów mają problemy niosących płodu w czasie ciąży.

Przyczyny zrostów

Zrosty występują zazwyczaj z różnych powodów. Może to mieć wpływ na różne infekcje, urazami lub chorób ginekologicznych.

Wśród najczęstszych przyczyn zrostów są następujące:

 • Różne infekcje.
 • Konsekwencje narządów gruźlicę.
 • Wpływ radioterapii.
 • Nieodebrane aborcji.

Ponadto powodują one urazami – zaburzenia endometrium warstwą rozwiązania chirurgicznego ciąży skrobiących diagnostyczny, korzystanie z urządzeń wewnątrzmacicznych antykoncepcyjnych i różnych operacji.

Zapobieganie i leczenie patologii macicy

Oczywiście, wiele z tych naruszeń, a kobieta nie od razu zauważyć odchylenie, ponieważ nie pokazują się. Zazwyczaj te choroby prowadzi do problemów w poczęciu dziecka i ostatecznie powodują całkowite sterylności. Bardzo często, wiele kobiet cierpi z szyjki macicy, patologia organizmie prowadzi do poważnych konsekwencji. W związku z tym, że jest pewny, aby przejść dwa razy w roku do ginekologa dla pełnego badania.

Jeśli kobieta ma żadnej choroby, osoba musi utożsamiać Center macicy patologii. Następnie kieruje pacjenta do odpowiedniej porady medycznej do dalszego leczenia. Także podczas leczenia patologii macicy może powołać biegłego z USG, rezonans magnetyczny (MRI), histerosalpingografia (HSG) i badanie metodą laparoskopową.

Aby uniknąć chorób, wielu ekspertów zaleca środki zapobiegawcze:

 • Należy przestrzegać higieny osobistej.
 • Co 6 miesięcy, aby zaplanowaną kontrolę w ginekologa. Jest to również konieczne. podjąć odpowiednie testy (smuga – analizy cytologicznej).
 • Prowadzić normalne życie seksualne.
 • Przestrzegać zasad ochrony podczas seksu.

Kobieta musi porzucić złe nawyki. Picie alkoholu i palenie prowadzi do zmniejszenia odporności: złe ciało odporna na różne infekcje. Najważniejsze jest to, aby być wrażliwym na zdrowie. Jeśli masz jakiś wyciek, ból i inne nieprzyjemne objawy, należy skonsultować się z lekarzem w celu zbadania i dalszego leczenia.