196 Shares 6147 views

Niemiecki kompozytor Paul Hindemith: biografia, życie, twórczość i ciekawostki

Paul Hindemith (Paul Hindemith) zdobył tytuł jednego z najbardziej uzdolnionych i utalentowanych niemieckich muzyków. On doskonale grał na kilku instrumentach muzycznych, prowadzone i składa się komora i muzyka symfoniczna, napisał liczne utwory chóralne i pracował nad operą. W Niemczech, był innowatorem, gdyż uważał, że muzyka powinna być nie tylko utalentowani złożone nuty melodii, ale także rodzaj baterii, która po wysłuchaniu może stać się pewnego rodzaju siły moralnej.


Znany na całym świecie muzyka garde niemieckim

W pierwszej połowie XX wieku, Paul Hindemith (krótka biografia które zostaną omówione w tym artykule) uznano awangardy. On całkowicie opuszczony modę w tym czasie w świecie muzyki dodekafonią. Jego muzyka była niepodobna do niczego wcześniej napisane. Wstrętny Goebbels uznał to jeden z najważniejszych twórców niemieckiego, ale to nie boli rozpoznawanie relacji między Paula Hindemitha i nazistowskich hałda. Utalentowany muzyk i kompozytor został zmuszony do opuszczenia ojczyzny. Na wygnaniu, napisał wiele prac na temat estetyki muzycznej, że współcześni muzycy i muzykolodzy nadal aktywnie wykorzystywane w pracy i szkoleń. Pisał muzykę zakazana przez nazistów, teraz uczestniczących w kategorii nowoczesnej klasyki. Później w tym artykule będziemy uznać biografia, twórczość, Paul Hindemith i oferuje prace napisane przez niego.

Krótka informacja o miejscu urodzenia, rodziców i rodziny muzyka

Paul Hindemith, którego prace znane są na całym świecie, urodził się niedaleko Frankfurtu, w niewielkiej miejscowości Hanau nad Menem. Głową rodziny był to typowy niemiecki rzemieślnik – Carl Hindemith. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dziwne, z którymi chłopiec mógł odziedziczyć niesamowity talent i nienaganną ucho do muzyki. Ale wiadomo, że jego ojciec, Karl Hindemit, będąc zaledwie malarz, lubił grać na tsintre i było całkiem dobre amatorów muzykiem. Najprawdopodobniej, co on zaszczepił synowi miłość do sztuki w ogóle, w tym muzyki.

talent muzyczny i szkolenia przyszłego geniusza

talent chłopca objawia się dość wcześnie. Od dzieciństwa uczył się z wielkim zainteresowaniem i nauczył się grać na perkusji, pianinie, skrzypcach i altówce. wykształcenie muzyczne otrzymał we Frankfurcie nad Menem, wszedł do oranżerii. Tam Paweł nauczył się grać na skrzypcach i studiował dyrygenturę utworów.

Śmierć ojca na froncie iw służbie armii Pawła

W 1915 roku Karl – ojciec Paul – ginie na polu bitwy. Niemcy bierze udział w I wojnie światowej, a sytuacja finansowa wielu niemieckich rodzin jest niska. rodzina kompozytor i muzyk nie jest wyjątkiem. Maryja została wdową z trójką dzieci, a Paweł szukał pracy z godnej płacy, jakoś jej pomóc. W tym okresie miał szczęście, aby dostać ofertę pracy koncertmistrza Opery we Frankfurcie. Dyrygentem orkiestry był Ludwig Rottenberg. Ciekawostką jest fakt, że jego córka później poślubiła Paula Hindemitha.

Akompaniator w Operze udało mu się pracować aż do 1917 roku. To jest po poboru. Jest to utalentowany młody człowiek, oczywiście, nie zatrzymał aktywność twórczą. Został przyjęty do orkiestry wojskowej jako perkusista, staje się również członkiem kwartetu smyczkowego. W 1918 roku wystąpił w roli pierwszego kwartetu skrzypiec. Po ukończeniu służby wojskowej, Paweł powraca do Opery we Frankfurcie, gdzie pracował do 1923 akompaniator.

Przybycie kwartet Lykke Amara

We wczesnych latach 20-tych w społeczności muzycznej w Niemczech, Paul Hindemith był już znany jako utalentowany kompozytor, skrzypek i altowiolista. Praca w Operze we Frankfurcie, występował nie tylko pracę akompaniator. Równolegle muzyk grał rolę drugie skrzypce zespół A. Rebnera. Po powrocie z wojska, Hindemith zdecydował się grać w tym zespole, na altówce.

Z biegiem czasu, muzyczne upodobania swego mentora Rebnera Pawła za zbyt konserwatywny. Więc zmienił zespół i stał się częścią innego kwartetu – prowadzona przez znanego skrzypka Lykke Amara. Zespół, który trwał do 1929 roku, i, bez wątpienia, był to ogromny sukces nie tylko w domu, ale także daleko poza jej granicami. Spełnienie go rola altówka, Paweł miał okazję zwiedzić dużo i zobaczyć wiele krajów europejskich.

Gwałtowny rozwój udanej kariery

Paul Hindemith – kompozytor, którego prace opinii publicznej po raz pierwszy usłyszał w 1922 roku, w mieście Salzburg, podczas Światowych Dni Muzyki. Sukces piosenek napisanych przez niego było oczywiste, choć i wywołał wiele dyskusji. W 1923 roku został powołany organizator Festiwalu Muzyki Współczesnej, która odbyła się w miasteczku Donaueschingen. Paweł pozostał wierny do ich preferencji innowacyjne kierunki w muzyce, a także aktywnie promowana w pracach Festiwal kompozytorów awangardowych. Górna repertuar podczas koncertów występował sam.

W 1927 Hindemith oferowane kompozycję wykłada w berlińskiej Hochschule für Musik, a on ją przyjmuje. Następnych kilka lat były bardzo udane w jego karierze. Oprócz nauczania, Paul jest aktywnie zaangażowany w karierze solowej i koncertował jako altowiolista. Jego koncerty to niespodziewany sukces w USA, daje występy w wielu krajach, w tym Egiptu i Turcji.

Symbolem złożonej relacji pomiędzy nazistowskim reżimem i kreatywnych ludzi w Niemczech

W latach 30-tych przyszedł do władzy partii nazistowskiej, relacja z którymi muzyk i kompozytor dodaną trudne. Jednym z powodów, dla coraz żona Pawła – Gertrude Rotenberg, który w 1924 roku wszedł w formalnym małżeństwie. Fakt, że zgodnie z przepisami religijnymi, nie uważa się za Żyda, naziści nie miał szczególne znaczenie. Ojciec-muzyk Ludwig Rothenberg był Żydem, i to wystarczyło. Podobnie jak wielu ludzi kreatywnych, Paul Hindemith (którego biografia widzieliśmy) uważał się całkowicie apolityczny człowiek. On otwarcie rozmawiał z kolegami żydowskich kompozytorów i muzyków, dzięki czemu nie ma wyjątków na tle narodowościowym. Oczywiście, Partia nazistowska nie podoba, ale na początku lat 30-tych dialogu z Żydami nie było wystarczające, aby zapobiec powstawaniu muzyków. Dlatego też stopniowo zaczęły pojawiać się roszczenia do tego samego dzieła.

Nazistowski stosunek do twórczości Pawła były zmienne i niejednoznaczne. Początkowo nawet pochwalił. W 1934 roku Goebbels sam nazywa jedną Hindemith za najważniejszych i utalentowanych niemieckich kompozytorów współczesnych. Jakiś czas nawet Paul był pod patronatem rodzaju nazistowskiej. Jego prace bardzo lubiłem niektórych przedstawicieli władz niemieckich. Również odegrał ważną rolę międzynarodową renomę tego kompozytora i muzyka, która nie pozwoliła nazistom, aby pozbyć się go.

Stanowisko Hindemitha było naprawdę trudne, a ze względów bezpieczeństwa, pokazał władzom gotowość do kompromisu. W krótkim czasie, Paul zaczyna wykazywać w nowych kompozycjach jego niemieckiej przynależności i światopoglądu. W nowych pracach zwraca uwagi na niemieckim folklorze pisał utwory instrumentalne w rodzaju spójny i przejrzysty sposób (typowe niemieckie marsze). Przez pewien czas mieszkał w kraju jest stosunkowo spokojna, ale przyjaźń z Żydami i opinia Hindemitha, że sztuka ludzie powinni być całkowicie wolny i niezależny, nie mogli odwołać się do ideologów Trzeciej Rzeszy.

Otwartej konfrontacji z przedstawicielami władz niemieckich

Paul Hindemith, utwory muzyczne, które są podziwiane w wielu krajach, w domu spadnie do otwartego hańby. Apogee ukrytych konfliktów dzieje się w 1934 roku. Goering oficjalnie zakazuje przygotowuje się do premiery opery Hindemitha w nazwie „Mathis der Maler”. W jednym ze swoich przemówień, J. Gebels kompozytor wyzwiskami „atonalną Foley, realizator dźwięku”. Nazistowskie krytycy nazywają swoją pracę „sztuka zdegenerowana”. Pod silną presją moralną Hindemith przestaje pracować w szkole Berlin, robiąc sobie przerwę na czas nieokreślony.

Wyjazdu do Turcji „w służbie Hitlera”

W tym trudnym okresie, Paweł otrzymał ofertę od Mustafa Ataturk – turecki polityk i reformator – wizyta Ankara i pomóc w opracowaniu planu reorganizacji szkolnictwa muzycznego w Turcji. Małżonkowie Hindemith zgodzić się na wniosek i tymczasowo opuścić Niemcy. Paweł uczynił ze swojego zadania, czyniąc wielki wkład w tworzenie programu powszechnej edukacji muzycznej, którą zastosowano w całej tureckiej edukacji muzycznej. Włożył wiele wysiłku do pierwszego konserwatorium muzycznym został otwarty w Ankarze. Pomimo faktu, że turecki kompozytor i muzyk cieszył się wielkim szacunkiem w przeciwieństwie do wielu imigrantów, którzy uciekli z Niemiec w czasie, a jego żona, wkrótce zdecydował się na powrót do domu.

Po powrocie do Pawła ponownie musiał dokonać wielu kompromisów z władzami niemieckimi. W 1936 roku, przysięga na wierność Hitlerowi. Kompozytor komponuje hymn legendarny Luftwaffe, jego prace są wypełnione „Niemiecki” motywy zaczynają być wykonywana w salach koncertowych całego Niemczech. Ale ten „pokój” z nazistami nie trwała długo. W Niemczech rozpoczyna otwartą walkę współczesnych stylów muzycznych. Niemcy nazywają je „zdegenerowany”. Paul pracuje (z wyjątkiem kilku) wchodzą w zakres tej definicji i, w końcu, ich ostateczna realizacja zakazu nałożonego w Niemczech.

Ponadto kraj wzmocnienia środków antyżydowskie. Hindemith zaczyna poważnie obawiać się o bezpieczeństwo swojej żony, która okresowo zagrożonych przemocą fizyczną. Zdając sobie sprawę, że jego praca ma miejsce w Niemczech, kompozytor, skrzypek i altowiolista Hindemit Paul podejmuje ostateczną decyzję o wyjeździe z kraju.

Wyjazd i powrót z Niemiec w okresie powojennym

W 1938 roku Paul przeniósł się do Szwajcarii, a 2 lata później wyemigrował z żoną do Stanów Zjednoczonych. W Ameryce, został zaproszony na wykład na prestiżowych uniwersytetach, takich jak Yale i Harvardzie. Pomimo faktu, że Hindemith mógłby być oskarżony o ostatnich próbach współpracy z nazistami w Ameryce jego prace zostały wykonane i miał niespodziewany sukces. Został powołany w świecie z wyjątkiem niemieckiej muzyki epoki, ponieważ był wolny od wpływów hitlerowskich. To był okres pobytu w Stanach Zjednoczonych i padł u szczytu swojej kariery. W 1946 roku otrzymał obywatelstwo amerykańskie, ale kilka lat później, w 1953 roku przeniósł się do Zurychu. Tam prowadzi wykład na miejscowym uniwersytecie i prowadzenie orkiestry, wykonując swoją pracę.

Pożegnałem się z życia, że człowiek geniuszu jest jeszcze w domu w Niemczech. Powrócił do Frankfurtu, gdzie zmarł w 1963 roku od ataku zapalenia trzustki.

Bezcenne dziedzictwo muzyczne Hindemith

Paul Hindemith uznano autorytatywny teoretyk muzyki, muzyk, nauczyciel, dyrygent. Ten człowiek pozostawił ogromną liczbę prac w różnych gatunkach muzycznych, on napisany dużą liczbę utworów na orkiestrę, komponując muzykę kameralną dla różnych instrumentów, pracuje dla baletu, chóru i, oczywiście, do opery.

Opera – znaczna część życia i twórczości Paula Hindemitha

Ogromna część spuścizny, że Paweł lewej do ich potomkowie tworzą operę. Krytycy i muzykolodzy uważają, że jest w nich jasno wyrażone perspektywicznej kompozytor i muzyk, zrozumienia i mapowanie współczesnej rzeczywistości i moralnego i etycznego pozycji, a następnie przez pisarza. Jest to opera Paul Hindemith pracował do ostatnich dni swego życia. Niemiecki kompozytor napisał muzykę do wielu udanych i znanych na całym świecie oper, wśród których:

  • "Mathis der Maler".
  • "Harmony of the World".
  • "NLSH-Nushi".
  • „Zabójca – kobiety nadzieję.”
  • "Cardillac".
  • "Daily News".
  • "The Long Christmas Dinner".
  • "Saint Susanna".