263 Shares 5032 views

Dyrygent Jurij Simonow: biografia, kreatywność i ciekawostki

Dyrygent Jurij Simonow, biografia, którego prace zostaną zaprezentowane na uwagę, że nasza praca i wytrwałość udało się wiele osiągnąć. Jak udało mu życie? Zacznijmy od historii.

Dzieciństwo i młodość

Jurij Iwanowicz Simonov urodził się 4 marca 1941 roku w Saratowie, w muzycznej rodzinie twórczej. Będąc ciągle w odpowiednim środowisku, chłopiec nadal w dzieciństwie poważnie interesuje się sztuką prowadzenia. Swoją edukację muzyczną rozpoczął na lekcje skrzypiec, w wieku dwunastu lat, pokazał chęć i po raz pierwszy stała kontrola szkoła muzyczna orkiestra dyrygenta.

W 1956 roku, w wieku piętnastu lat, przyszłość dyrygent przeniesione do Leningradu, miasta gdzie został przyjęty do szkoły w Konserwatorium Rimskiego-Korsakowa, a następnie Badanie trwało w szkole, w której uczył Simonow bezpośrednio prowadzenie.

Jurij Simonow w 1966 roku bierze udział w ogólnopolskim konkursie, który odbył się w stolicy, i zdobyć zaufanie do niego, po czym skierował się Kislovodsk Philharmonic Orchestra. W 1968 roku radziecki dyrygent po raz pierwszy w historii wygrywa w międzynarodowym konkursie, który odbył się w Rzymie.

To przyciąga uwagę słynnego dyrygenta EA Marvinskogo, który oferuje utalentowanego młodzieńca zostania asystentem w Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Leningrad. W tej pozycji, dyrygent pracował przez około rok, a następnie ustaw o inscenizacji w Teatrze Bolszoj.

Praca w Teatrze Bolszoj

Właśnie w tej chwili, i diametralnie zmienił swoje życie. Jurij Simonow w styczniu 1969 roku zadebiutował w Teatrze Bolszoj z premierą opery „Aida”. Potem były triumfalny objazd w Paryżu i został mianowany głównym dyrygentem Teatru Bolszoj Związku Radzieckiego. Działalność dyrygent w tej pozycji trwała piętnaście lat. W tym okresie zostały przeprowadzone występy wybitnych kompozytorów Glinka, Rimskiego-Korsakowa, Mozarta i wielu innych. Teatr stale rozwijać i doskonalić swoje działania. Znacznie kredytowej dla tego należy Yuriyu Simonovu.

W 1985 roku Simon tworzy Symphony Orchestra państewka Związku Radzieckiego, na czele do 1989 roku. W rezultacie, niektóre okoliczności konfliktu spowodowanego zwiększonych wymagań nałożonych na podwładnych, musi opuścić biuro. Po rozpadzie Związku swojej pracy pozostaje aktywny, zarówno w Rosji i za granicą.

kreatywność granicą

Wybitny dyrygent wykonywane nie tylko na scenie krajowej, brał czynny udział w wycieczkach wokół miast Europy i Ameryki. Były to występy z Opery i Baletu, a także osobiście stworzył je z utalentowanych młodych entuzjastów Chamber Orchestra.

W 1975 roku pod jego kierownictwem, opery odbyła się w Metropolitan Opera w 1982 roku zadebiutował w teatrze w Londynie. W 1991 roku Jurij Simonow został zaproszony do prowadzenia Filharmonii Buenos Aires. Od 1994 do 2002 roku z powodzeniem zarządza Narodowa Orkiestra Belgii, od 1995 do 1998 roku jest dyrygentem opery w Budapeszcie.

nauczanie

Wraz z pracy twórczej, przewód przekazuje swoje umiejętności do młodszego pokolenia. Przez wiele lat wykładał w Konserwatorium Czajkowskiego Metropolitan, od 1985 roku, posiada stopień profesora. Od 2006 roku był nauczycielem w konserwatorium w Petersburgu. On również regularnie organizuje zaawansowane kursy mistrzowskie dla zainteresowanych zarówno w Federacji Rosyjskiej i za granicą.

Wielką zasługą Simona w rozwoju twórczej młodzieży w murach Teatru Bolszoj w latach swojej owocnej działalności. Spędził wiele czasu w szkole, ucząc stale aktualizowane zespoły twórczej umiejętności, umieszczając je na odpowiednim poziomie umiejętności. To była żmudna i bezinteresowna praca, która przynosi wymierne rezultaty, przyczyniając się do rozwoju zawodowego młodego pokolenia utalentowanych ludzi.

Najważniejsze daty

Od 1998 roku Jurij Simonow – dyrygent i szef Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Akademickiej Metropolitan. Dzięki niezrównanej zdolności do prowadzenia i pokazać plastik silną dyrygenta, ustalenia zaufaniu kontakt z publicznością, jasny teatralnego myślenia stał się najlepszym zespołem w kraju.

W 2011 roku ważnym wydarzeniem w życiu kulturalnym była 70. rocznica słynnego dyrygenta, naznaczone koncertów w Moskwie, Orenburg i za granicą. Kontynuacja sezonu była wycieczka do Korei Południowej i koncert orkiestry rocznica 15 września 2012 roku.

W sezonie 2015-2016 latach maestro obchodził jubileusz dając odpowiednią liczbę występów w Moskwie i jego natywnej Saratowie, czyli 75. W latach 2016-2017 dyrygentem planuje wykonać w salach koncertowych Moskwy, a także przeprowadzić wycieczkę po miastach Rosji – Jarosław, Kostroma, Saratowie, Niżny Nowogród – i podróży zagranicznych do Chin, Japonii i Szwajcarii.

Merit i tytuł

Rząd zerwał się honoruje niezwykłego przewodnika. W 1971 roku został honorowym Artysta RFSRR, a w 1976 roku, artysta ludowy RFSRR. W 1981 roku Simon otrzymał tak wysoką rangę jako „Ludowy Artysta ZSRR”, podkreśla narodową miłość do dzieł słynnego dyrygenta.

Jego praca jest oceniana prawidłowo, nie tylko w kraju, ale również w wielu innych krajach. Został odznaczony „Krzyżem Oficerskim” na Węgrzech „Dowódca Zakonu Order” Rumunia „Zasłużony Kulturze” Rzeczypospolitej Polskiej.

Ciekawe fakty z życia kompozytora

W biografii dyrygenta były fakty, które są sprzeczne ze sobą. Na przykład, nastąpił wyjątek konserwatorium w Leningradzie, a następnie, przez zasługi, nazwa Simon został wpisany złotymi literami na pokładzie cześć tej instytucji.

Niechęć w jego młodszych lat jest dyrygentem opery nie przeszkodzi mu stać szef Teatru Bolszoj i służył tam przez piętnaście lat, stając się najmłodszym w tej pozycji, mając odpowiedzieć największą ilość czasu, przez co ogromny wkład w rozwój teatru i całej opery.

Dyrygent Jurij Simonow, którego biografia jest pełen ciekawych wydarzeń, w 1998 roku, aktywnie pracuje za granicą, bardzo trudne dla rosyjskiej okresu hodowli, wrócił do domu i rozpoczął pracę w Filharmonii Moskiewskiej. Zaproszenie pochodzi bezpośrednio od pracowników orkiestry symfonicznej i Simonow został wykonany bez wahania, mimo niewielkiej pensji i niektórych niedogodności.

Dyrygent, krótko pracował jako asystent w Filharmonii Leningrad, od ponad czterdziestu lat ciągłej ścisłej współpracy z nimi, regularnie występuje w Wielkiej Sali Filharmonii w Petersburgu, uczestniczył w Tours Tours Symphony Orchestra.