843 Shares 1617 views

GeForce 6800: specyfikacje, opinie i referencje

Nie tak źle na rynku światowym dla fanów dynamicznych gier, jak wspomniano przez wielu producentów kart graficznych. Mogą zrozumieć – kłamstwo dla dobra sprzedaży jest ich priorytetem, ale wielu nabywców nie są zadowoleni ze stałych kosztów finansowych w celu poprawy wydajności komputera.

Celem tego artykułu – niesamowite Akcelerator graficzny GeForce 6800. Czytelnik proszony jest o zapoznanie się z jego modyfikacjami, poznać właściwości, zobacz przegląd i dowiedzieć się o ten adapter jest uważana przez wielu właścicieli. Naturalnie, bez opinii ekspertów i badania są niezbędne.

Podstawowa wiedza z zakresu gier

Niech urządzenie należy do klasy budżetowej, ale potencjał jest znacznie wyższa wydajność od tego adaptera. karta graficzna Nvidia GeForce 6800 może być bezpiecznie w początkowej grze klasy, ponieważ testowanie jest w stanie przewyższyć wydajność energii wykazywanej przez zintegrowanych rozwiązań przez firmę Intel.

W związku z tym potencjalny nabywca ma wątpliwości, że przed nim – w pełni funkcjonalny produkt, nawet w niższej kategorii cenowej. Jedynym poważnym mankamentem tego akceleratora graficznego są przestarzałe technologie, które ograniczają zdolność gier wideo, ale pierwsze rzeczy pierwsze.

Charakterystyka wyjściowa

Chip o nazwie kodowej NV40 dawna wycofany, ale nadal często fani pamiętają jego dobre słowa w swoich opiniach. Fakt, że ten eksperymentalny układ pozwolił na całym świecie, aby zobaczyć urządzenia Nvidii działający na 256-bitowej magistrali pamięci. Oczywiście, w porównaniu do innych produktów skuteczności takiej wiadomości nie pozostają niezauważone.

GeForce 6800 karta graficzna wprowadzony na rynek kilka modyfikacji, które różnią się nie tylko wydajność, ale również platformą. Tak, światowy rynek spotkał się ze znaczeniami Ultra, XT, GS, GT, LE i idź. W rzeczywistości cały model urządzenia, stworzonego na podstawie jednego chipa, są zupełnie różne karty graficzne zintegrowane w jednej tylko rodziny, aby uniknąć zamieszania na rynku światowym.

Wymienione cechy chipowe

Przełom w wydajności karty graficznej do gier to nie tylko technologia 256-bitowy, ale proces techniczny 0,12 mikrona. Będąc w bagażniku magistrali pamięci GDDR3, urządzenie staje się coraz bardziej atrakcyjny dla wielu potencjalnych nabywców. Słabym ogniwem w porównaniu akceleratora graficznego tylko z ilości pamięci (256/512 megabajtów) można uznać za nowoczesne urządzenia.

Chip Nvidia GeForce cechy wydajności 6800 były wyraźnie w pierwszej kolejności, ponieważ chłodzenie karty graficznej, wielu właścicieli widzieliśmy wiele problemów. Szczególnie widoczne usterki w rdzeniu graficznym przyspieszenia, które w normalnym trybie jest ograniczona do 400 MHz. Co do pamięci, chip tutaj wszystko jest o wiele lepiej: są doskonale rozproszone z 500 MHz i 600-650 MHz, wykazując wysoką wydajność w grach.

wersja mobilna

Lepiej zacząć z faktem, że producent stworzył kilka kart wideo dla urządzeń przenośnych, który przywłaszczył oznakowanych GeForce Go 6800 na podstawie Series 6000. Kontroler został wbudowany procesor NV42M oparciu i miał liczbę modyfikacji, które różnią się od cyfry magistrali pamięci (128, 356 bitów), którym jest inny typ pamięci (DDR, DDR2 DDR3).

W odniesieniu do charakterystyki technicznej i wykorzystania technologii, zasadnicza różnica tutaj nie było. Taka sama liczba na jednostkę GPU, pamięci i shaderów jest 300 MHz, pamięć o pojemności 256 MB pamięci RAM i jest zaangażowany we wszystkich pracach na poziomie oprogramowania z DirectX 9c instrukcje.

modyfikacje Zoo

Co do innych modeli, istnieje producent działał przewidywalny – umieścić na przenośniku jednym chipie, który jest w trakcie testowania poddał podkręcania fabryki. Więc odrzucenie otrzymał modyfikacji LE oraz inne modele dzielone między zakresie wydajności.

Modyfikacja GeForce 6800 Ultra, którego charakterystyka zbliżył przewodnią linię Nvidia (7800 GT), wziął najwyższej pozycji rankingu. Jej priorytetem umieszczone modelu XT, GS i GT. Na równi „cena – jakość” klientów, według ich opinii, dać pierwszeństwo do dwóch ostatnich modyfikacji.

Najbliżsi konkurenci

Sądząc po spektaklu, karta graficzna Nvidia GeForce 6800 Ultra jest bezpośrednim konkurentem akcelerator grafiki skuteczności, ATI Radeon X800 XT. W związku z tym cała linia chipa 6800 Series jest w pełni zgodny wersji light X800 seria kart graficznych (GT, GTO, PRO).

Dwa układy pochodzące od różnych producentów wykazują prawie takie same wyniki w testach syntetycznych są w tym samym przedziale cenowym i mają podobne parametry. Aby mówić o wyższości tutaj nie jest to konieczne, i aby przekonać potencjalnego nabywcy, że pewna marka jest dobra, to nie ma sensu.

Dwa zwoje ewolucji

Ale dotyk nowoczesnych akceleratorów graficznych i porównać je z przestarzałych chipsy nie są tego warte. Nvidia GeForce adapter 6800 grafika GS w tabeli wydajności jest na równi z GT karty graficznej 430 i zintegrowanych rozwiązań Intel HD 4000. Jest oczywiste, że w testowaniu stary produkt jest w stanie wykazać wysoką wydajność wydajność w grach wykorzystujących DirectX 9c instrukcje (FarCry, Call of Duty, Czerep komórki).

Jednak w dzisiejszych gier z zaktualizowanym oprogramowaniem może być poważnym problemem. Układy te zazwyczaj nie powinny być traktowane jako alternatywa poprawy systemu. Jeśli chodzi o wsparcie 3D, z wysokiej jakości plików wideo, kodowanie i digitalizacji sygnału analogowego, a tu potencjalnego kupującego zaskoczyć absolutnie nic. W związku z tym, wszyscy użytkownicy, którzy myślą, aby kupić kartę graficzną do takich celów, konieczne jest jeszcze raz przemyśleć swoje priorytety lub zdecydować się na inny produkt na rynku komputerowym.

Tankowce na notatki

Właściciele GeForce 6800 GS wideo, woli spędzać czas grając w World of Tanks, to może się wydawać, że ich Akcelerator graficzny jest przestarzała i musi zostać zastąpione czymś bardziej produktywnym. Eksperci technologii IT polecam nie spieszyć i do zapoznania się z wymaganiami inwestora do sprzętu komputerowego.

Ulubiona zabawka wiele osób koncentruje się na wydajnym procesorem dwurdzeniowym. A producenci stworzyli kod, który idealnie współgra zarówno z procesorem Intel i platformie AMD. Ważne jest, aby zapewnić system kryształu, pracujące z częstotliwością 3 GHz i powyżej. W swoich komentarzach, wielu użytkowników twierdzi, że procesor graficzny akcelerator GeForce 6800 dla Xeon Socket 775 i 3 GB pamięci RAM pozwala wycisnąć z gry 40-50 klatek na sekundę przy średnich ustawieniach.

Taniec z tamburyn

Jedynym problemem, który może stanąć przyszłych właścicieli przestarzałych karty graficznej – jest niezdolność do prawidłowego określenia systemu operacyjnego urządzenia Windows 10. Z nieoficjalnych źródeł okazało się, że Microsoft podjął taki krok tylko do stymulowania sprzedaży nowoczesnych kart graficznych. Ale jak pokazuje praktyka, wszelkie ograniczenia polityczne łatwo obejść, to życzyć.

Z akceleratorem grafiki Nvidia GeForce 6800 GT i jego modyfikacji, problem został rozwiązany po prostu musisz z oficjalnej strony producenta pobrać przestarzałego oprogramowania (wersja sterownika 307.83, koncentruje się na Vista OS). Konieczne jest jedynie, aby sprawdzić bitowy system operacyjny, i można cieszyć się pełną pojemność roboczą karty gry.

Jako eksperci w swojej opinii zaleca użytkownikom aktualizację sterownika akceleratora graficznego tylko na wymóg systemu operacyjnego. Fakt, że na poziomie sprzętowym, urządzenie nie obsługuje Nvidia nowoczesnej technologii, dzięki czemu mogą one być problem stabilności pracy systemu Windows.

Choroby akcelerator graficzny

Trivial przegrzanie może obezwładniania żadnej karty wideo GeForce 6800, którego cechy są poprawione przez przyspieszenie. Użytkownik, istnieją tylko dwie opcje do zapobiegania problemu: porzucić przyspieszenie lub zainstalować profesjonalny system chłodzenia karty graficznej zamiast standardowego wentylatora. Best Buy do chłodzenia kart graficznych tego typu ujmuje się cooler Scythe Musashi (SCVMS-1000). Opiera się ona na grzejniku miedzi i wentylator posiada dwa niezależne, który nie pozwoli grafika krystalicznie palić podczas przyspieszania.

Nie wszystko jest proste i moduły pamięci wideo. Producent ustawić je poza regularnym układzie chłodzenia, więc overclockerzy powinni rozważyć godne dmuchanie Samsung markowych modułów, które są łatwe do rozbicia gdy przegrzany.

Małe dziwactwa w procesie

Zapoznanie się z podstawowymi problemami akceleratora graficznego, potencjalny nabywca uzna, że kart graficznych opartych na GeForce 6800 GT z pasywnym chłodzeniem mogą być zapomniane. I byłoby błędem, ponieważ opiera się na tym kontrolerze na rynku komputerowym wiele ciekawych ofert pochodzących od różnych producentów.

Główną cechą bezgłośnie decyzji jest niska produktywność, ponieważ fabrycznie wyposażone w takie urządzenia starego typu DDR RAM przy użyciu 128-bitową magistralę pamięci. Oczywiście fani dynamicznych gier nie powinni nawet rozważać taką instancję jako zakup. Ale do pracy z rozwiązań multimedialnych i biurowych zadań takiej decyzji jest bardzo odpowiednia.

Godna oferta na rynku

Co dziwne, w oknach sklepów można znaleźć oryginalny produkt z Nvidia, zbudowany na GeForce wiórów 6800. Rozwiązanie to będzie apel do wszystkich klientów, którzy planują pozbyć standardowego systemu chłodzenia poprzez zainstalowanie bardziej wydajne urządzenia do wydmuchiwania kryształ i moduły pamięci. Jeśli chodzi o innych producentów światowych, produkt jest reprezentowana przez logo firm ASUS, MSI, Gigabyte, Palit, i wiele innych znanych marek.

Sądząc po opiniach właścicieli, najbardziej popularne na rynku zdobyła akcelerator grafiki Gainward 6800 Golden Sample (GS). Jednak, mimo wszystko zaleca się wyposażyć potężny system chłodzenia oraz do rozproszenia ujawnić swój potencjał. W testach, wydajność tego urządzenia w DirectX 9c instrukcje wyprzedzając bardziej nowoczesne karty graficzne do gier, które działają przy prędkości nominalnej.

Warsztaty dla wideo

Większość kart graficznych gier powiedzie się z powodu przegrzania modułów pamięci. O pękania przedstawiają artefakty (wielokolorowych kostki i paski), które pojawiają się na ekranie monitora. Dla właścicieli przyspieszaczy graficzne z GeForce 6800 wiórów istnieje luka, która jest zdolna do, częściowego wyeliminowania pękania.

Karta wideo powinny być podane do sklepu i poprosić o profesjonalną suszarkę do ogrzania pamięci. 99% artefaktów znikną i mają przestarzałą kartę graficzną istnieje drugie życie. Jednak właściciel urządzenia będzie musiał zapomnieć o podkręcania jako kolejny przegrzewania akceleratora graficznego nie może tego znieść. Opłata byłaby po prostu wyrzucić.

Konkludując

Dobrym entry-level karta graficzna GeForce 6800 GT jest dość stanie zaskoczyć każdego użytkownika, który może stworzyć wszystkie warunki, aby upewnić się, że elementy podwozia do gier wytwórczych. Eksperci nie polecam skupić się na karcie graficznej, jeśli aplikacja gra stworzona przez DirectX 9c instrukcji. W większości przypadków rozwiązanie tutaj RAM, procesor i dysk twardy.

Oczywiście, należy zwrócić się do układu chłodzenia, a jeśli właściciel zamierza wdrożyć w celu poprawy wydajności przyspieszenia. Jednak ta linia kart graficznych, istnieją problemy, dlatego należy bardzo dokładnie przed podjęciem takich działań.