620 Shares 5812 views

Kombinacja Gun. Guns kombinowane "Sabatti"

Pragnienie, aby polować i być właścicielem broni posiadanych przez większość ludzi. Jednak nie każdy ma okazję, aby dać tej lekcji niezbędną ilość czasu i pieniędzy. Ktoś posiada kilka gatunków gładkolufowa oraz gwintowaną broń, a ktoś ma strzelbę jednego dziadka i z niego zadowolony. Najważniejszą rzeczą – jest to szansa na spacer po lesie lub na polu z bronią w pogotowiu, rozglądając się bacznie w oczekiwaniu na każde zwierzę lub ptaka. To nie zawsze jest nawet wynik jest ważny, najważniejsze – jest to proces.


spontaniczny polowanie

Szalone tempo współczesnego życia często nie pozostawia możliwość zaplanowania tego rodzaju wypoczynku. Często, zbieranie polowania jest spontaniczne – nazywa przyjaciół, lub nagle mieć dzień wolny i ścigasz do miasta w nadziei na „off w całości.” Na takich spotkaniach rzadko możliwe jest nawet wybrać strój. Jeśli należysz do tej kategorii myśliwych i spontanicznych wyjazdów są normą dla Ciebie, w tym przypadku, a polowanie broń musisz mieć odpowiedni – to uniwersalny gra dla dowolnej kombinacji strzelbą. Po tym wszystkim, jeśli jesteś w godzinach wieczornych lub nawet tuż przed wyjazdem do decydowania o każdym zwierzęciu (ptak) pójdzie, to nie masz czasu na przygotowanie przypadek broni. Połączone strzelby są kolejnym etapem rozwoju po myśliwy ograbienia lub gładki otwór. Rynek nowoczesnych broni obecnie oferuje bogactwo dla tych, którzy chcą wstąpić do nowego etapu ewolucyjnego polowanie, ale rozsądnym przedziale cenowym jest niewielka. Oczywiście, ludzie zamożni cena nigdy nie było problemem, ale przedstawiciel klasy średniej, ma na oku pistoletu kombinowanym, ceny niektórych elementów może być nieprzyjemna niespodzianka.

Problem z wyborem

Kombinacja Gun będzie użyteczna dla ludzi, którzy spędzają większość swojego życia w lesie, dla których myślistwo jest zawsze obecny, a dla tych, którzy się z nią od czasu do czasu. Wybór konkretnego modelu, kierując się tym, że broń była skromna, najbardziej wszechstronne na tyle łatwe, bezproblemowe, nie wymaga egzotycznych broni, łatwe do utrzymania, ale jednocześnie potężny i precyzyjny. Oprócz parametrów technicznych, musi mieć rozsądną cenę.

A w naszym kraju, jak i za granicą …

I w Rosji, aw Niemczech – historycznie krajów skłonnych korzystać z takiej broni – dominujące typy są dwa: połączona karabin polowanie małą grę z limitem nie więcej jelenie i strzelby z gwintowaną lufą do uboju opłat na największych zwierząt (niedźwiedzie, łosie, dziki). Z tych ustaleń, wykonane ponad sto lat temu, słynny znawca główne broni P. W. Lange, trudno nie zgodzić. Jednak obecny rozwój kilku amunicji przesunięty ładunek użytkowania granicznej. Lange zaleca stosowanie kombinowanych broni (jeśli nie ma wyraźnej gradacji), najpotężniejszy niewielkich opłat. Co to oznacza?

amunicja

Konwencjonalne wkłady można podzielić na dwie klasy: amunicja do trzech setek i powyżej. W tej chwili faworytem pierwszej grupy jest 308Win, a drugi – 9,3h74. Ale podniesienie kaliber lufy karabinu, powinny uwzględniać zmienność amunicji używany. Do tej pory dostępny dla siebie sprzętu i gotowych kaset 308Win mają dużą liczbę typów pocisków. Zakres ten pozwala wybrać niezbędną amunicję do konkretnego zadania. Linia jest reprezentowany jako ciężki ekspansywnych kul dla pewnej porażki nawet wielkiej gry, a światło zapakowana w stanie delikatnie uderzył w mały cel. Balistyczne pociski z dobrze zbadany, każdy może skorzystać z gotowych tabel, które są w sklepach pistolet i producenta.

Co powinno być głównym gładki kaliber?

Rozważmy kilka powodów. Obecnie rynek ramiona połączone broń z lufą strzał XX kalibru. Ich zaletą jest to, że są one znacznie łatwiejsze kopii dwunastu miernik. Jednak, jeśli używać strzał wzmocniony uchwyt odpowiadającą 12, będzie to przyzwoity zwrot, tak że wypalanie będzie niewygodne. Standardowe koszty, które odpowiadają 20, łatwo dostrzegalne, zatem, biorąc pod uwagę powyższe, większość myśliwych, wybierając Combination Gun wolą oddać małą wagę na korzyść większego kalibru. Zwłaszcza, że wybór amunicji w tym kraju jest ogromna. Kule z tego kalibru dostępny, powszechny i, bez wątpienia, są bardzo efektywne w użyciu. Użycie broni palnej gładkolufowej z lufą 12 komfortowo nawet podczas korzystania typu „Magnum” z zarzutów. Teraz zaczniemy do zapoznania się z połączonych pistoletów różnych producentów.

Iżewsk roślin – Kombinacja Gun „Północ”

Model ten różni się od innych członków jego ody tylko numer bloku pni. Lufą (5,6 mm), znajduje się powyżej gładkiej (20 gauge). Model ten został opracowany w 1992 roku. Podobnie jak inne „devyanostochetverki” IL-94 „Północ” ma zdejmowany, poziome sparowany przez pni. Ich długość wynosi 600 mm, długość komory – 70 mm (z gładkim otworem) i 19,5 mm (ch). Sam blok waży niewiele ponad kilogram. Pistolet waży trzy kilogramy. Środek ciężkości znajduje się 95 mm od taśmy.

Opis

Gładki tułów chroniony wewnątrz chromowanego i ograbienia tutaj takie przetwarzanie nie podlega (przedstawicieli produkcji to na karb braku niezbędnego wyposażenia). Otwarte przyrząd celowniczy to mucha, który można regulować w pionie, a filar, stałe do regulacji pionowej, ale udar poziomą płaszczyznę. W tym modelu „Izhmash” projektanci wyeliminować wszystkie negatywne zjawiska charakterystyczne „Taiga” i „IL-94R” – Pnie są połączone paskami środki mezhstvolnoy i sprzęgieł. Zamka jest beczka przymocowane hak, który jest odpowiedzialny za ich zamykania. Ponadto, posiada uchwyt do „jaskółczy ogon”. Zużyte kartridże są usuwane wyciąg ogóle, niezależnie od tego, czy został on zastrzelony czy wdrożone. USM standardowe dla tej serii. Znajduje się on w odbiorniku, ale wyzwalacze – ukryte działania, spotkali oddzielnie ze strajkującymi. Pomaga to zapobiec nieautoryzowanemu strzał, na przykład, w przypadku upuszczenia broni. Uzbrajanie następuje automatycznie po włączeniu. Mechanizm bezpieczeństwa jest aktywowany natychmiast podczas blokowania pni. Jednocześnie zaczep kurkowy są zablokowane tylko wtedy, gdy młotek przekrzywił. Należy zauważyć, że wszystkie pistolety są łatwo dostępne mechanizmy do smarowania lub inspekcji, te zabiegi nie powodują żadnych trudności. Grafika i nakładka wykonane są z drewna bukowego lub orzech.

godność

Model ten jest najbardziej udany z całej serii „94”, pomimo faktu, że jest to dość specyficzny amunicji stosowanej w beczkach karabinów, ponieważ taka kaseta nie nadaje się dla każdego myśliwego. Jednak podczas połowów małych zwierząt futerkowych jest po prostu doskonały. Jeśli spotkasz kogoś ze wzrostem agresji w obecności dużych rozmiarów, możliwe jest gładka lufa pocisku strzał i kula. Na ogół jest to bardzo skromny niezawodny pistolet, który może być uważany za najlepszy przedstawiciel tej klasy „Izhmash”. Jednakże, ze wszystkimi jego zalety i wady powinny być odnotowane. Większość myśliwych uwierzyć, że koszt tego pistoletu jest stanowczo za wysoka. Porównując mu kolejną broń myśliwska (ceny są wymienione poniżej), będziemy w stanie obiektywnie porównać modele produkcji krajowej i zagranicznej. Ponadto, ten pistolet jest nieco gorszej wydajności produkty Tula zakładu, w szczególności na dokładność strzelania z obu luf.

Sabatti FOREST

Włoski Guns kombinacja „Sabatti” idealnymi do polowań w warunkach leśnych. Model Sabatti FOREST – jest strzelba, która jest top beczka z rzutu kalibru 12, a na dole – z gwintowaną kaliber 7h65. Dla każdego z nich ma swój własny spust. Broń posiada mechanizm bezpieczeństwa, takich jak opt-in i bramy opóźnienia Anson. Przyrząd celowniczy reprezentuje całkowicie regulowane i pistolet zakresie sto metrów. Wadą broni „Sabatti” rodziny jest fakt, że jeśli celownik jest podniesiony, będzie tęsknić, a jeśli pominięty, to poślizg będzie przy ostrzale z ograbionej w strzelaniu z gładkim otworem. Jest to bardzo niewygodne podczas polowania „na chybił trafił”, gdy nie ma czasu, aby przełączyć przyrząd celowniczy. Długość lufy 650 mm, a całkowita długość – 103 mm. Waga – 3,45 kg. Butt i przedramię są wykonane z drewna orzechowego, ale plastikowa płyta tylna.

Zaletami tej broni jest fakt, że jest on produkowany przez kucie na zimno. Rezultatem jest bardzo solidna i dokładna karabin, wytrzymywać duże obciążenia.

Ceska Zbrojovka

Znana czeska firma produkuje modele Broń myśliwska od 1937 roku. Połączone karabiny CZ sprawdziły się w ciągu wielu lat pracy. Dla myśliwych, którzy pływają na grubą zwierzynę i małą grę, ta broń jest po prostu niezastąpiony. Eksperci zalecają następujące modele połączone pistolety: ZKM-452 Standart, CZ 527 EXCLUSIVE, CZ-550 Syntetyczny, CZ BO 802.2 i innych. Duże zapotrzebowanie wśród rosyjskich kłusowników cieszy modelu CZ 584 kal.12 / 30-06 Sol. Gładka lufa – 12 kaliber ograbienia – 7h65. Ta broń jest godne szacunku ze względu na ich doskonałą walce. Ponadto wszystkie Czech linia strzelb myśliwskich charakteryzuje się doskonałą jakością i niezawodnością.

Broń myśliwska: Ceny

Oto porównanie wartości połączonych pistoletów różnych producentów.

1. IL-94 „Północny” – cena modelu w zależności od wersji wynosi 16-25 tysięcy rubli.

2. Sabatti FOREST – koszt pistoletu w sklepach pistolet Rosji sięga 75 tysięcy rubli.

3. CZ-584 – ceny połączone ramionami może wynosić 78-95 tysięcy rubli.

Jak widać, Kombinacja Gun importowane mogą sobie pozwolić tylko bogatego człowieka. Jednak modele krajowe, choć gorsze od grandees światowych, jednak korzystne w porównaniu z tymi z zagranicznych konkurentów na cenę. Nawiasem mówiąc, wielu myśliwych w Europie Zachodniej, a nawet w Stanach Zjednoczonych, zbyt, wolą kupować rosyjskie robione broni myśliwskiej. Dziś armorers nasz kraj może konkurować na równi z zachodnimi producentami w jakości, a dla ich produktów i stosunkowo niskich cenach w ogóle „aby umieścić burżuazję po ramieniu.” Oczywiście, wybierając karabin myśliwski w pierwszej kolejności należy kierować się ich osobistych preferencji, a nie na podstawie opinii znajomych lub sprzedawców w sklepie. Otrzymasz sobie wiernego partnera i najlepszego przyjaciela, bo czasami zdarzają się sytuacje, gdy broń może uratować życie w takich przypadkach ważne jest, że są idealne dla siebie, nawet ułamek sekundy może być śmiertelna.