585 Shares 8476 views

Hiacynt – kamień jubilerski

Tradycyjna nazwa gatunku pomarańczowo-czerwony i czerwono-brązowy cyrkonią – hiacynt. Kamień jest cennym oznacza krzemian cyrkonu – dość powszechne substancją związaną pirogeniczne, nawet metamorficzne skały osadowe.


O cyrkon znane od czasów starożytnych. Spotyka wielu kolorach i może być bezbarwny, jednak przypadki czerwono-pomarańczowe, czerwone i brązowe kolory nie są tak powszechne w świecie kamieni szlachetnych. Warunków geologicznych różowych, czerwonych i fioletowych cyrkonii utworzony przez setki milionów lat. Podczas tego okresu otrzymano kryształy wystarczające mikroelementów do barwienia.

Dziś wiemy, pewną ilość klejnotów w tej kolorystyce, ale żaden z nich nie jest określany jako cyrkonią w starożytnym świecie. Ale Hiacynt – jeden z dwunastu kamieni szlachetnych, które ozdobione napierśnik Aarona. Jednak nie był to nowoczesny klejnot czerwony i niebieski hiacynt.

On jest znany z apokryficznej Księdze Henocha „”: w jego pierwszej podróży po ziemi do podziemi Enoch obliczu ogromnej góry Hiacynt.

Renesansowych artystów głównie wykorzystywane hiacynt kolor żółtawy, który był wtedy w ich posiadaniu, w dziele niesienia pomocy.

Jego nazwa to łatwo się domyślić, pochodzi od greckiego słowa „Hiacynt”, tej samej nazwie kwiatu.

Do produkcji biżuterii jest używany od setek lat, były ozdobione broni i zbroi w wielu kulturach. Dziś wybory postawa, w porównaniu z innymi gatunkami cyrkonią. Był często poddawane cięciu, chociaż niekiedy traktowano cabochon. Stosowane w wielu klejnotów, ale to jest najlepsza dla hiacynt zawieszki, naszyjniki, broszki i kolczyki. Często można zobaczyć go w ringu, ale w tym przypadku kamień jest zwykle zamknięty w oryginalnej ramie, chroniąc go przed uszkodzeniem.

Hiacynt nie zawsze znaleźć w miejscach typowych dla depozytów cyrkonią. W Indiach, Australii, Brazylii i na Florydzie (USA) to główne miejsca, gdzie wydobywa hiacynt. Kamień posiada siódmą pozycję w skali Mohsa twardość. Jest on na tyle silny, ale to wymaga dobrej opieki i właściwego przechowywania. Narażania się kierować bezkompromisowej, nie można tylko pęka, ale nawet złamać.

Szczególną uwagę należy zwrócić na jak czyste hiacynta. Kamień nie akceptuje żadnych substancji chemicznych, jak i ciepłej wody. Dopuszczalne jest stosowanie łagodnego detergentu przeznaczonego specjalnie do kamieni szlachetnych.

Niektórzy ludzie porównują hiacynt opal meksykański ze względu na jego kolor, złoty blask i blask, nawet z różowym-pomarańczowy szafirowym padparadzha który może – najdroższy kamień na świecie.

Istnieje wiele imitacje hiacynt, z syntetycznym spinelu do szafirowego kryształu. Dlatego wszystkie zakupione biżuteria hiacynt powinien posiadać odpowiedni certyfikat.

Większość kamienie posiadają cechy metafizyczne, nie jest wyjątkiem i hiacynt. Kamień wierzono w starożytności w celu ochrony przed niebezpieczeństwem, pomaga chronić przed kradzieżą mienia. Niektórzy uważają nawet, że jest w stanie odeprzeć czary.

Uważa się, że hiacynt ma właściwości lecznicze. Jeśli traci jasność, może to oznaczać, że właściciel jest chory lub w niebezpieczeństwie. Mówi się, że ten kamień pomaga złagodzić ból, poprawiają apetyt, leczy bezsenność. On jest doskonały amulet dla osób podróżujących, ludzi związanych z branżą.

Eksperci twierdzą, że kamień daje właścicielowi duchowej jasności. Hiacynt – kamień Koziorożca.