448 Shares 1717 views

Co do wyrzucania powietrza z układu chłodzenia silnika

Istnieje kilka powodów, dzięki którym silnik po uruchomieniu zimnego silnika przez długi czas rozgrzewania. Na jednym z nich będziemy rozmawiać w tym artykule. Często w układach chłodzenia silników pojawia śluzy, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie silnika i zapewnia, że silnik jest przegrzany. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, jak usunąć powietrze z układu chłodzenia.

Przygotowanie do pracy

Przed rozpoczęciem niech powietrze z układu chłodzenia silnika (SOD), trzeba się przygotować. Aby to zrobić, postawić samochód na płaskiej powierzchni na bardziej komfortową pracę. Ponadto, przed rozpoczęciem odpowietrzyć układ chłodzenia, trzeba dostać narzędzia. Z reguły wymagane śrubokręt krzyżakowy, parę kluczy do usuwania z zacisku.

Musimy pamiętać, że praca jest wykonywana na zimnym samochodzie, więc po zatrzymaniu trwa około 10 minut nie może indeksować pod maską samochodu z zavedonnym silnika. Zdjąć korek zbiornika wyrównawczego, można to zrobić ręcznie. Ponadto, należy poluzować i dolny zacisk wodociągowej. Ponieważ jest on podawany przez chłodzącego do silnika, trzeba uważać, aby nie uszkodzić rurę. Teraz można przejść bezpośrednio do usunięcia pęcherzyków powietrza.

Co do wyrzucania powietrza z układu chłodzenia

Pomimo faktu, że cała praca pójdzie około 10-15 minut, kiedy to zajmie za przyzwoitą kwotę, aw rzeczywistości są właścicielami to nie jest trudne. Więc pierwszą rzeczą, którą trzeba przenieść trochę klip. Następnie z gniazdka pozostawi powietrze, to słychać syczenie. Po rurki powietrze jest usuwane z rurki przepływa płyn chłodzący (środek przeciw zamarzaniu), oznacza to, że jest to czas powrotu zacisk na miejscu.

Warto zauważyć, że wskazane jest w trakcie wykonywania tych prac, aby sprawdzić cały układ chłodzenia pod kątem przecieków. Teraz, gdy rurka jest na swoim miejscu, a zacisk mocno dokręcone, aby napełnić zbiornik wyrównawczy do poziomu zapobiegającego zamarzaniu max, może być nieco mniejsze, tak długo jak ilość płynu jest większa niż minimalna dopuszczalna. Natychmiast warto sprawdzić grzałkę. Jeśli normalny obieg powietrza i strumienia ciepła ma kieszenie powietrzne, i są w pełni poradziła sobie z zadaniem.

Upustowy z systemu chłodzącego: Metoda 2

Metoda ta jest odpowiednia dla właścicieli samochodów z silnikiem o pojemności 1,6 litra. We wszystkich przypadkach, w powietrzu gromadzą się w najwyższym punkcie, w tym przypadku, zespół przepustnicy. Dlatego pożądane jest, aby usunąć śluzę stamtąd. Aby to zrobić, trzeba zdjąć plastikową osłonę, która znajduje się na silniku, a następnie odkręcić korek wlewu oleju. Następnie należy całkowicie usunąć pokrywę, jest zamontowany na specjalnych uszczelek gumowych.

Następnym etapem jest zamknięcie pokrywy z wypełniaczem olejowym. Następnie znajdujemy przepustnicy wąż montażu. Osłabiać kołnierz i go usunąć. Po tym, gdy wiatr wieje w kierunku rury do czasu jeszcze nie wyjdzie całe powietrze i wyleje przeciw zamarzaniu. Następnie szybko włóż wąż z powrotem, trzeba upewnić się, że powietrze nie dostaje się. Testy grzejnika i cieszyć się wynik uzyskany. Nie zapomnij umieścić na tylnej okładce na silniku.

Jak uniknąć uwięzienia powietrza podczas wymiany płynu chłodzącego

Tak więc, nie każdy wie, że w większości przypadków, kieszenie powietrzne powstają bezpośrednio podczas wymiany płynu chłodzącego. Aby tego uniknąć, trzeba poluzować zacisk i odłączyć przewód płynu chłodzącego z Unii. Ale to tylko w przypadku, jeśli masz wtryskiwacz samochodu. W przypadku gaźnika należy odłączyć przewód płynu chłodzącego z unii gaźnika.

Następnie można napełnić zbiornik wyrównawczy z płynem hydraulicznym. Trzeba wypełnić do poziomu max. Jeśli nie jest dostępny, możliwe jest do wstrzykiwań, aż czynnik chłodzący osiąga górną krawędź zbiornika montowania. Po tym wieczko zamyka się szczelnie.

Konieczne jest również, aby podłączyć przewody, które dostaliśmy do wypełnienia układu chłodzącego. Odwrócony wykonać połączenie, a następnie uruchomić silnik i Gray temperatury pracy (zielone pole czujnika). W tym czasie wentylator jest włączony. Wyłączyć silnik i sprawdzić poziom płynu chłodzącego, jeżeli spadł trochę, dobra, tylko ciecz pompowana przez system. Wystarczy dolać płynu chłodzącego.

Co należy zawsze pamiętać

Wiele osób zapomina o podstawowych kontroli układu chłodzenia na obecność wad (nieszczelności). Jeśli regularnie spojrzeć pod maskę, kieszenie powietrzne można uniknąć. Ponadto, w celu usunięcia powietrza z układu chłodzenia jest dość prosta, więc nie idź do tej usługi. Czasami można to zrobić w następujący sposób. wezwanie samochodów w przednich kół na niewielkim wzgórzu. W tym położeniu przy prędkościach obrotowych 2000-3000 stać kilka minut. Co do zasady, a następnie podłącz znika. Ale jeśli to nie zadziała, wtedy używamy metod opisanych powyżej.

Należy zawsze pamiętać, że kaloryfery netto jest gwarancją, że wylot powietrza z układu chłodzenia po prostu nie jest to konieczne. To samo odnosi się do regularnego płukania układu chłodzenia. Pralka może być wykonane z czystej wody lub z detergentem. Niektórzy kierowcy używać napojów Coca-Cola, Sprite.

Kilka słów na zakończenie

Dzisiaj, wielu kierowców są zainteresowani odpowiedzią na pytanie, jak do kierowania powietrza z układu chłodzenia, ale, jak wspomniano powyżej, najlepszym lekarstwem – to jest terminowe zapobieganie i ostrożnym pielęgnacja terenów samochodowych. Czasami winę banalną przeciek, to jest dość łatwe do wykrycia blask ultrafioletowego, niż w rzeczywistości są.

Innym powodem pojawienia się pęcherzyków powietrza, które wykorzystywane niskiej jakości płynu chłodzącego. Ona nie robi swoją pracę w 100% skuteczne i przyczynia się do zatkania kanałów. Czasami jest to dla tej prostej przyczyny, i istnieje potrzeba, aby dowiedzieć się, jak usunąć powietrze z układu chłodzenia prawidłowo. W niektórych przypadkach warto zainstalować specjalny filtr, który będzie działał w porządku jakość nawet płynu jest poniżej średniej. Ale jeszcze taniej kupić lepsze chłodziwo niż sam filtr. Tym bardziej, że będzie musiała być zmieniana co 3000-5000 km.