158 Shares 3384 views

Przegląd samochodu GAZ-560 i jego specyfikacji

Od ponad dziesięciu lat widzieliśmy na otwartych przestrzeniach samochodów w naszym kraju, który ma silnik GAZ-560 „Steyr”. I to nie tylko cargo „Trawniki” i „Gazelle”, ale także samochody „Wołgi”. Jakie są cechy tego urządzenia? Dowiadujemy się z naszego artykułu.

Historia

W Rosji, pierwszy znany silnik „Steyr” ukazał się w 1998 roku. Wiązało się to z faktem, że firmy z Austrii dokonała sprzedaży licencji na produkcję Rosjan. W toku badania silnik przychodzące wrażeniem wielu uczestników. Według niektórych środków, wśród wszystkich jednostek wysokoprężnych „Steyr” był najlepszy.

Główne pozytywne wskaźniki tego silnika z Austrii to:

 • mniej wymagających zużycia paliwa;
 • wspaniały początek przy niskich temperaturach otoczenia;
 • Wysokie parametry wydajności;
 • doskonałe właściwości dynamiczne.

Pierwsze silniki jechaliśmy do robotników w fabryce z innymi częściami, dlatego ich jakość była na równi. Części (GAS-560 "Steyr") przywożonych bezpośrednio z zagranicy. Według planów producenta w roku musiały być wydane nie mniej niż 250 000 modeli, biorąc pod uwagę fakt, że jednostki te stałyby się dostępne dla innych krajów przedsiębiorstwie.

Historia istnienia

Późniejsza historia rozwoju nie było tak przyjemne w praktyce jak w teorii. Badane próbki nie zawsze były dobre wskaźniki, a więc wkrótce z silnikami „Steyr” różne awaria zaczęła występować, przyczyną wielu czynników, które stały się naszą rzeczywistością.

Jakość paliwa w Rosji zawsze pozostawiał wiele do życzenia, ale z powodu słabej awarii diesla zaczęły pojawiać się pierwsze rosyjskie jakości olej napędowy. Jednak zjawisko to nie było wyjątkowe. Wkrótce szczegóły zaczął być używany do produkcji urządzenia, produkowane w Rosji, co doprowadziło do częstszych awarii.

Szczególnie wyróżnia GAZ-560

Główną różnicą między silnikiem GAZ-560 stała się konstrukcja jednoczęściowa, dzięki której głowica cylindra , a samo urządzenie jest niepodzielną całością.

Zaletą pojedynczego bloku budowy i głowica cylindra są:

 • Nieobecność pomiędzy blokiem i uszczelki głowicy cylindra, co w przypadku przegrzania musiałby natychmiast zmienić.
 • Ze względu na brak uszczelek w oleju nie ma nic przeciw zamarzaniu lub przeciw zamarzaniu, które okresowo wystąpić w samochodach, gdzie znajduje się ten kawałek.
 • Blok i głowy wylano razem, więc możliwość odkręcania głowicy jest wyeliminowane.

Różnorodność silników

Silnik GAZ-560 Stayer jest dostępny w trzech wersjach:

 1. Silnik o pojemności 95 litrów. a.
 2. Urządzenie zestaw z chłodnicy, które pojemności 110 litrów. a.
 3. Silnik z chłodnicy, i zmodyfikowane urządzenie sterowania pojazdem, który jest o pojemności 125 litrów. a.

Najczęstszym wersja samochodu „Gazel”, stał agregat drugiego typu. Zainstalowany na „Gazelle” GAZ-560 „Steyr” opracowany moc do 110 koni mechanicznych.

Ponadto silniki zostały zainstalowane na samochodach „Wołgi” i „Sobol”.

GAS-560: Dane techniczne

Wiele osób zastanawia się, co tak popularnie lubią silniki „Steyr” oraz wszelkie dane techniczne urządzenia. Należy zauważyć, że z zespołem napędowym przedstawiony wbudowany 4-cylindrowy silnik wysokoprężny wstępnego turbo, chłodzenie wodą i systemu zasilania za pomocą dysz.

Objętość silnika wysokoprężnego 2,1 litra. Moc zostały przedstawione wcześniej. W przypadku silnika spalinowego, charakteryzuje się od zużycia paliwa 11,5 litrów na 100 km minęła.

Warto pamiętać, że natężenie przepływu może się różnić w zależności od warunków eksploatacji pojazdu. Na przykład, samochód „Sobol”, który należy ustawić urządzenie GAZ-560 zużywa sto nieco mniejszą postać niż podano – 8 l. Dla takich samochodów o niskiej konsumpcji jest dużą zaletą w stosunku do innych konkurentów.

Duża liczba rodaków ciągle nieufność do turbodiesel, a przede wszystkim jest to spowodowane złą jakością paliwa. Ta charakterystyczna dla obszarów wiejskich, a także dla mieszkańców miast. Na początkowym etapie stosowania silników na olej napędowy więcej właścicieli samochodów do czynienia z takim problemem, gdy awaria lub wadliwe działanie cechy nie mogli zdiagnozować żadnego centrum ani nigdzie indziej nie podejmować napraw.

Koszt części zamiennych do silników wysokoprężnych są również znacznie wyższe niż ceny dla części jednostki benzynowej. Jednak czynniki te nie powstrzymać ludzi od korzystania z samochodów z silnikami ekonomicznych i wydajnych.

Praca jednostki w kontekście rosyjskim

Pozwolenie od austriackiej firmy „Steyr” dozwolone fabryka samochodów z Gorkiego w użyciu nowoczesnych silników do produkcji samochodów GAZ, który nie jest zły wpływ na politykę firmy w przyszłości. Dla „Wołgi”, który może też być zmodernizowany GAZ-560, zużycie była doskonała, ponieważ benzyną o „je” rzędu 16 litrów, i oleju napędowego – 8 l.

Dla wielu innych silników diesla drgań wrodzoną przy niskich prędkościach lub na biegu jałowym, co czyni cały trzęsie samochodu. Jednak przy prędkości 50 km / h wszelkie drgania znikają i nie każdy kierowca może bezpiecznie powiedzieć o zainstalowanej typu silnika. Zużycie "Gazela" (GAS-560) wynosiła około 13 litrów na 100 km.

Cechy charakterystyczne dla modelu „Steyr” jest niezdolność do ogrzania je na biegu jałowym, bo z tego, co się wewnątrz samochodu jest zimny. Ale miał tylko dać prędkość obrotową silnika, a także ruch chłodu miał żadnego śladu. On rozgrzany nie gorzej, jakby silnik benzynowy jest używany w pojeździe.

Charakterystyczną cechą silnika austriackiego następująco. Kiedy mróz wystarczy używać wyłącznie paliwa zimowego diesla i sprawnych baterii. Taka fabryka samochodów z pół obrotu. Podczas całej operacji jednostki na powierzchni przewodów paliwowych i nie powstawania lodu i mrozu. Wynika to z faktu, że instalowane dysze są zlokalizowane w pobliżu układu chłodzenia, które powoduje, że urządzenie do szybkiego ogrzania się do temperatur dodatnich.

W zimie najlepiej jest używać oleju 5W40 oznaczony. Dzięki wykorzystaniu paliwa w Arktyce to urządzenie może pokonać każdą mróz i łatwo skończyć nawet na trzydzieści stopni mrozu. Jeśli obszar działania zaobserwowano bardziej dotkliwe mrozy, specjalne elementy powinny być zainstalowane do izolacji cieplnej w komorze silnika. W przeciwnym razie olej może być wyciśnięta przez szyję lub sondy.

układ turbodoładowania

Turbina gazowa-560 jest bardzo popularny i wrażliwe na jakość stosowanego oleju. Liczba obrotów na minutę osiąga 100000 podczas pracy, a temperatura olejowej osiągnęła 150 stopni. Zastosowanie złym smarowaniem spowodowane turbina do użytku w krótkim czasie. Warto też pamiętać, pewne cechy działających bloków energetycznych z turbodoładowaniem:

 • Jest to niemożliwe, aby szybko zbudować rozpędu na zimnym silniku. Nie gęsty olej smaruje turbinę.
 • Po zatrzymaniu silnika nie można wyłączyć natychmiast, ponieważ turbina obraca się dalej. I zgasił silnik, sterownik wyłączy przepływ oleju w nim, co prowadzi ją do zawarcia zlecenia.
 • przewód olejowy turbo muszą być uszczelnione.
 • Przy słabym prędkości silnika i słabych samochodów przyspieszenia należy dostosować sprężynę zaworu, odpowiedzialne za napełnianie wszystkich cylindrów. Regulacja w celach profilaktycznych powinno być wykonane po 45 000 km.

zalecenia

Wszystkie silniki wysokoprężne są bardzo kapryśny na jakość oleju i paliwa. Oszczędności na paliwie mogła później doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Mimo, że jest to paliwo silnikowe dla krajowego konieczne jest kupić tylko na sprawdzonej stacji benzynowej.

Bay biedny paliwa doprowadzi do pogorszenia nie tylko głównego silnika. W związku z opóźnieniem zapłonu paliwa jest nierównomierne nagrzewanie się tłok, który wyświetla na skutek awarii części komory spalania. Tylko tutaj, aby zidentyfikować niskiej jakości oleju napędowego na podstawie, w przeciwieństwie do benzyny, to jest trudne. Nie ma bezpośredniego przesłanki złej jakości paliwa, a silnik nie daje żadnych szczególnych częstotliwości. Wypełnij ten dopływ paliwa doprowadziły do zniszczenia pierwszych tłoka wtryskiwaczy.

opinie

Obecnie opinie GAZ-560 właścicieli samochodów najbardziej pozytywne, pomimo faktu, że silnik naprawa była dość trudne ze względu na monolityczną strukturę. Dla wielu właścicieli jest cechą niskie zużycie paliwa w porównaniu do innych modeli i dobrej pracy w trudnych warunkach klimatycznych kraju.

Czasami kierowcy mieli problemy z zaworami wypalonych. silnik GAZ-560 części zamienne są bardzo drogie, a czasem naprawy razem stanowiło równowartość kosztów nowego. Dlatego w 2008 roku fabryka samochodów zdecydował się przerwać instalację drogiego urządzenia dla samochodów.

praktyczne porady

Prędzej czy później, może zdarzyć się pęknięcie lub nieprawidłowe działanie. Na przykład, gdy nie można uruchomić silnik jest ciepły odbywa trudną operację. Bez konieczności wymiany dyszy – można po prostu wyłączyć czujnik temperatury chłodziwa i powietrza. W rezultacie, zaczynają być produkowane zarówno na zimno i wzrost podaży paliwa dla wtryskiwaczy.

Jeżeli usterka silnika wtryskiwacz będzie niestabilny. Jeżeli awaria jest wykrywany natychmiast po rozpoczęciu, możliwe jest określenie, które z nich jest nieczynna przez dysze kolektora. Na biegu wtryskiwacza Temperatura dyszy będzie znacznie niższe niż innych. Jeśli problem silnik GAZ-560 stwierdzono w drodze, a potem na złamane dysza może jeździć dużo (około 200 km), a zatem niemożliwe jest dać silne obciążenie systemu.