116 Shares 3323 views

odmiany pomidora Stam. Jak dbać o Stam odmian pomidorów

Teraz coraz więcej ogrodnicy wolą nisko rosnących odmian pomidorów. Nie jest to zaskakujące, ponieważ są one dość skromny i bardzo łatwe w pielęgnacji. Wśród karłowatych odmian pomidorów są często złapany i Stam. Czym one są i jak je rozwijać? Są to pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.


Przegląd

Stam nazwał pomidory, które nie wymagają pasynkovaniya i posiadające okrągły kształt i średnią wielkość płodu. System korzeniowy tych roślin leży płytko, ale ich grubości pnia, wyprostowany i stabilnie. Krzaki pomidorów są małe, więc w jednym obszarze mogą być sadzone w 2 razy więcej i uzyskać wspaniały plon. Rośliny te nie są w stanie być skręcone, ale obciążony z owoców może leżeć na ziemi. Jednakże, wciąż rosną i nie wymaga instalacji lub innych podporach podwiązki.

Wszystkie odmiany pomidorów Stam wysoce odporna na nagłe zmiany pogody, są bezpretensjonalne i nie wymagają obfitego nawadniania. Większość z tych pomidorów są sadzone w otwartym terenie, więc przy wyborze odmian w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich szybkości dojrzewania i zagospodarowania przestrzennego. Sadzonki odmiany Stam można swobodnie nabyć w sklepach i na rynku.

opis

Stam odmiany pomidorów mają karbowane liść ostrze. Funkcja ta znacznie zwiększa zdolność zakładu nie tylko do fotosyntezy, ale również do konkretnego asymilacji. Pędy pachowych lub frajerów pojawiają się zwykle po około dwóch tygodniach niż w konwencjonalnych odmian hybrydowych. Oni prawie nie rosną, a zatem podjąć bardzo mało składników odżywczych. To ze względu na słabo rozwinięte pasierbów Stam pomidory dają wysokie plony niż pozytywnie w porównaniu do innych odmian.

Obrać pomidory w cienkie, ale dość trwałe. Zakład ma jeden pień, i to o wiele łatwiejsze do zbioru. Sędzia dla siebie, ich oddziały nie utrudniać ołtarza, więc ludzie mogą swobodnie przechodzić między roślinami ze specjalnym wyposażeniem. Takie pomidory tolerować transportu i mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej na 20-25 dni.

uprawa

Stam odmiany pomidorów są zawsze dobrze zaaklimatyzować. Ogrodnicy rozwijać je z przyjemnością. Sadzonki pomidorów nie mogą zostać wycofane i nie podlega pod ciężarem liści. Ponadto, są one wygodne w które mogą być uprawiane nawet w mieszkaniu, przeszklone balkony i loggie, werandy i domy prywatne, korzystające doniczki.

Stam odmiany Pomidory posadzone w odległości 27-37 cm od siebie, a pomiędzy rzędami pozostaje przestrzeń 55-65 cm. Do rośliny były zwarte, nie powinny być obficie podlewane i podawana, zwłaszcza w odniesieniu do nawozów azotowych. Należy zauważyć, że wysokie odmiany mogą złamać przy silnym wietrze, a Stam bardziej odporne na różne niekorzystne warunki, dzięki czemu mogą one być bezpiecznie posadzone w otwartym terenie.

Szybko speyuschie pomidory

odmiany pomidora stam różnią się od siebie ich przedwczesnym. Weźmy, na przykład, szybko porządek speyuschy Boney-M. To Shtambovji krzew, o wysokości 25-35 cm, dojrzewają w ciągu 80-85 dni po wschodach. Ta różnorodność nie koniecznie sadzone w ziemi w postaci gotowych sadzonek. Większość nasion pomidora można bezpośrednio zasiane w ziemi. Owoce odmian Boney M są małe, są bardzo pachnące i smaczne. Mają jasny kolor czerwony i płaski okrągły kształt. Jeden płód waży zwykle 65-85 g, a po drugiej stronie przypadkach oraz do 220 g

We wczesnych odmian dojrzewających obejmują Buszmen i pomidorów. Ich główną zaletą jest fakt, że są one doskonałe i toleruje suszę przez stosunkowo długi czas bez podlewania. Ten piękny krępy silne roślin, który osiąga wysokość 55 cm. Owoce Buszmenów średniej wielkości, o zaokrąglonym kształcie. Ważą średnio 110-130 g, z obfitym podlewaniu – do 250 tych pomidorów mają doskonałe cechy znaki towarowe: atrakcyjny wygląd, dobrego smaku i stosunkowo długi okres trwałości.

Mid-grade

Należą pomidory Dennis. Wysokość krzewów 35-55 cm. To Shtambovji dużych owocach pomidora, owoce o wadze 250-300 g cukru są, ale nie pękają, mają różowy kolor i kształt okrągły. Pomimo faktu, że owoce są dość duże, roślina nie wymaga żadnej pasynkovaniya ani podwiązkę, jak potężny krzew jest w stanie wytrzymać takie obciążenia. Główną zaletą tej odmiany jest odporna na wszystkie rodzaje szkodników i chorób.

Następny gatunek – Lionheart. Wysokość roślin 55-63 cm jest bardzo odporna na pokonania zarazy. Jej owocem jest jasny kolor czerwony, nie jest podatne na pękanie. Są gładkie i szczelne. Owoce są duże i ważą średnio 320 do 420 g

Nowe odmiany na zewnątrz

praca hodowlana jest stale prowadzone. Dlatego, co roku pojawiają się nowe pozycje w tej dziedzinie. Najlepszym i już przetestowany na otwartym pomidorów polowych Stam zwykle mają duże owoce i długość 80 cm łodygi. Należą pomidory Lubań syberyjska atutem Gschert. Również dla tych celów bardziej odpowiednie nowe odmiany dojrzewające pomidory, takich jak Flash, różowy pamiątkę, Sunny Bunny, awanturnik, pudry Petersburgu, jasne oczy, lider Redskins.

Jednak najbardziej popularne wśród ogrodników cieszyć się ultra-szybkich pomidory i ich mieszańców. Fakt, że te odmiany mogą być uprawiane bez siewek nawet w tych regionach, gdzie lato jest zimne i krótkie. Ale siać nasiona wybrać najlepsze pomidory trzeba na początku maja, pod osłoną i izolowane ziemi. W tym celu, odpowiednie odmiany, w których owoce masy nie przekracza 100-150 gramów, a wysokość łodyga około 50 cm. Pomidory te nie są zwykle poddawane pasynkovanie, a ich nasiona mogą być wzięte z nich. Należą pomidory Buyan, Sunny Bunny, Flash, kaczka, Różowy pamiątkami.

Jak dla mieszańców, a następnie zebrano ich nasiona wykorzystywane do sadzenia nie jest zalecane, ponieważ są one często niedopracowane i nie przeszedł wszystkie początkowe właściwości odmiany. Dlatego z nich jest to niemożliwe, aby rozwijać dobre pomidory. Zalecane odmiany pomidora stam do sadzenia w gruncie liczby mieszańców, które dojrzewają wokół stolicy Północnej: Lider Redskins, Ninulya, żywy, Kate Solerosso, pudry Petersburgu. Istnieje również bardzo wczesne hybrydy z dużych owoców o wadze 200 gramów lub więcej. Należą Gayas Bekseev i przynieść szczęście. Wszystkie z powyższych odmian pomidorów Stam będzie wspaniale rosną w szklarniach.