673 Shares 9036 views

Jak uprawiać brokuły – szparagi

Brokuły włosko-sissy są najbardziej termofilne wśród innych gatunków kapusty. Dorośli roślina może tolerować mrozy do minus pięć, a małe brokuły i minus dwie zgony. Ale nadal ogrodnicy ośmielają się, szukają jak uprawiać brokuły, nawet w trudnych warunkach Syberii. Wyrażają wytrwałość, ponieważ szparagi są znacznie wydajniejsze niż kolorowa kapusta, jest o wiele bardziej pożywne i powszechnie znane ze względu na właściwości lecznicze i dietetyczne.


Wygląd

Brokuły nazywa się szparagami ze względu na podobne rozgałęzienie pędów bocznych. Może tworzyć dodatkowe głowy na nich, dzięki czemu zwiększa się wydajność. W postaci brokułów podobnych do kalafiora – pęczki pąków kwiatowych na pętlonym i łagodnym pniu. Ale kolor brokułów jest bardziej zabawny: może być zielony, fioletowy, biały i niebieski. Wczesne odmiany mają luźną głowę, a późne są gęste i większe. Po zdjęciu centralnej głowy, po dwóch lub trzech tygodniach pojawiają się boczne, boczne i boczne, są one spożywane razem z pędy.

Skład chemiczny i korzyści

Brokuły są cenne ze względu na skład chemiczny, który zawiera witaminy i sole magnezu, wapnia, potasu, fosforu. Jest bardzo często stosowany w żywieniu dietetycznym. Brokuły skutecznie pomagają pacjentom z meteoryną i choliną w jej białkach, które nie pozwalają gromadzić się cholesterolu w organizmie. W pęcherzykach tej kapusty znajduje się wiele różnych cukrów, aw niej jest więcej witaminy C niż w kalafiorze.

Brokuły: rosnące sadzonki

Ta kapusta będzie musiała zostać odcięta na czas, w przeciwnym razie przepełnienie. Jak uprawiać brokuły tak, że stopniowo dojrzeje całe lato, ale nie wszystkie naraz? Zazwyczaj nie jest zasiane w tym samym czasie: jeśli odmiany mają różne okresy dojrzewania, to jest możliwe i od razu, a jeśli to samo – przestrzegaj tygodniowego odstępu czasu. Wczesne hybrydy dojrzewają w siedemdziesiąt osiemdziesiąt dni, są to karabiny F1, brogan F1 , karaban F1 , szczęście F1 . Średnie odmiany – Fiesta F1 i Coronado F1 – dojrzałe dni dziewięćdziesiąt.

Sadzonki sadzonek na dwa nasiona w głębokości otworu około dwóch centymetrów. Potem, po utworzeniu dwóch prawdziwych liści, pozostaje tylko silna roślina, a słaba jest usuwana, ciąć na poziomie gleby. W pierwszych dniach maja w regionie północno-zachodnim sadzono już sadzonki, co oznacza, że w lipcu wczesna kapusta dojrze, aw sierpniu – późno.

Rosnące brokuły – gleba, wierzchnie

Brokuły wymagają neutralnej, nawet lekko alkalicznej gleby, bogatej w próchnę, w przybliżeniu 7-7,5. Konieczna jest stała opatrunek górny, na przykład rozwiązanie "Uniflor-micro". Brokuły bardzo lubi pierwiastki śladowe, zwłaszcza bor. Możliwe jest jednak karmienie tygodniowo zwykłym wlewem popiołu z kwasem borowym (jedna trzecia łyżki na dziesięć litrów wody). Ale nawozy azotowe muszą być ograniczone, w przeciwnym razie liście wzrastają, a głowy mogą i nie czekać. Jak rozwijać brokuły, jeśli są bardzo słabe gleby? Codziennie kapusta karmiona jest infuzją mulleiny lub chwastów.

Temperatura, wilgotność i oświetlenie

Brokuły wymaga umiaru we wszystkim: nadmierne nawilżenie gleby i zbyt wilgotne powietrze nie lubi. Oświetlenie jest inną sprawą, zawsze powinno być dobre. Ale gdy ciepło i brak wilgoci są zła: staje się włóknista i sztywna, głowa ma małe, rozproszone w oddzielne kwiatostany.

Zbiór

Ważne jest, aby nie spóźnić się i wyciąć głowę w czasie. Obserwowano wielokrotnie, że od wieczora jest gęsta, a rano przekształciła się w odrębne bukiety. Jak rozwijać brokuły – wszystkie dziewięćdziesiąt dni próbowały, a kiedy tylko dorośli – to wszystko może się nie zgadzać, ponieważ kiedy kapusta rozpada się w kwiatostany, prawie natychmiast zaczyna kwitnąć i przestaje być jadalna.