152 Shares 7238 views

Jak długo jest księżycowy dzień, cykl?

Od niepamiętnych czasów ludzie patrzyli na księżyc. Zwróć uwagę na to, że nie stoi nieruchomo, ale porusza się i zmienia rozmiar, kształt. Nieco później, odnotowano związek między cyklem księżycowym a życiem ludzkim. W kilka dni sprawy rozwiązuje się jednym ruchem, jakby ktoś machnął magiczną różdżką. W innych, zwykłe jasne życie wydaje się rutyną. Osoba zmienia uczucia fizyczne i emocjonalne w zależności od dnia cyklu księżycowego. Tak więc przez wiele lat zebrano obserwacje, które zamieniły się w kalendarz. I jak długo trwa księżycowy dzień i cykl, rozważymy bardziej szczegółowo.

Cykl księżycowy

Cykl księżycowy jest sekwencją dni, podczas których satelita Ziemi tworzy okrąg wokół naszej planety. W tym czasie są cztery etapy. Cykle, odpowiednio, ten sam numer. Księżyc zaczyna swój wzrost od nowego księżyca. Potem rośnie, a potem – księżyc w pełni i po tym, jak zejdzie, aby odrodzić się ponownie.

Naukowcy o starożytności doszli do wniosku, że najsilniejszy wpływ satelity ma na subtelną materię, emocje, stan psychiczny, organizację mentalną, szczęście. Ich zdaniem, nasz srebrny satelita w dużej mierze kontroluje ziemskie życie.

Jeśli wziąć pod uwagę dni cyklu księżycowego i planów, możesz osiągnąć poważne sukcesy. Dzisiaj wielu wielkich biznesmenów (prawie wszyscy starają się nie reklamować) planują podpisać znaczące transakcje, podpisując kontrakty zgodnie z księżycowym kalendarzem.

Dzień księżycowy

Dzień Księżyca to przedział czasu pomiędzy dwoma wschodem słońca satelity naszej planety Ziemia.

Miesiąc kalendarzowy nie jest zgodny z księżycem. Ta ostatnia ma zasadniczo dwadzieścia dziewięć dni. Ale kilka miesięcy ma trzydziestego dnia księżycowego. Nowy księżyc jest punktem wyjścia.

Jak długo trwa księżycowy dzień?

Ze względu na fakt, że księżyc ma własny kalendarz, czas trwania dnia nie jest równy zwykle dwudziestu czterech godzin. Na pytanie: "Jak długo trwa ostatni księżycowy dzień?" – Nie da się jasno odpowiedzieć, ponieważ długość jest inna. Na przykład pierwsze i ostatnie dni księżycowe mogą mieć rozmiar zaledwie kilku minut. Wynika to z faktu, że kończą się, gdy pojawia się księżyc w pełni, a nie podczas wschodu słońca. Średnio każdy miesiąc trwa dwadzieścia dziewięć dni i dwanaście godzin. Dlatego, jak długo trwa księżycowy dzień, zależy od tego, co się liczy.

Wpływ cykli

Jak już wspomniano, księżyc ma aktywny wpływ na stan umysłu osoby. Każda faza wpływa na nas na swój sposób, więc warto je zrozumieć. A potem, poprowadzeni kalendarzem księżycowym, można łatwo zaplanować rzeczy, aby zapewnić, że ich wynik zakończył się sukcesem.

Fazy cyklu księżycowego i ich cechy charakterystyczne:

  • Nowy Księżyc potrzebuje milczenia i spokoju. Bardzo dużo osób w tym okresie czuje irytację, zmęczenie, lenistwo.
  • Rosnący księżyc – końce miesiąca są skierowane w lewo. Faza ta jest warunkowo podzielona na dwie połowy. Po pierwsze, nie podejmuj żadnych działań. Lepiej jest wtedy spokojnie zrozumieć wszystko, zaplanować. Ale decydujące działania zaczynają się od drugiej połowy fazy. Księżyc napełni cię energią. Wydaje się, że wzrasta z tym. Dlatego wszystkie te sporne sytuacje są lepiej rozwiązane, więc szczęście będzie po twojej stronie.
  • Pełnia Księżyca. Bardzo stresujący czas. Często są sytuacje konfliktowe, kłótnie. Wiele katastrof ma miejsce w tym właśnie momencie. Zaleca się monitorowanie stanów emocjonalnych i nie odchodzenie od uczuć.
  • Księżyc wiszący. Czas podsumowania. Rozpocznij nowe sprawy, rozmowy i inne rzeczy, przechodzimy do następnego miesiąca księżycowego. W ten sposób zabezpieczysz się przed niepowodzeniem.

W ostatnich dniach miesiąca, kiedy księżyc jest bardzo blisko słońca i jest prawie niewidoczny, wiele osób czuje się fałszywym strachem, strachem. Z tego powodu spróbuj zapłacić pierwsze i ostatnie dni cyklu krewnym i bliskim, którzy w razie potrzeby popierają.