707 Shares 9016 views

Gdzie jest Kanada? Przegląd

Obecnie, ze względu na szybki rozwój technologii, w tym Internetu, aby dowiedzieć się, gdzie jest Kanada, stało się łatwe. Informacje na temat tej wagi przedmiotu. Duży minus to, że najważniejsze informacje są zwykle w języku angielskim. Wiele osób po raz myślał o podróży do Kanady. Dla tych, którzy jeszcze nie mają odwagi, aby odwiedzić ten kraj, ten artykuł został napisany.


geolokalizacja

Pomimo faktu, że informacja ta uczy się uczniów w średnich instytucji edukacyjnych, wielu wciąż nie może dać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, gdzie jest Kanada. W rzeczywistości, jego geografia jest bardzo szeroka i różnorodna. Znajduje się w północnej części kontynentu północnoamerykańskiego. Jeśli mówimy o swojej wielkości, jest drugim co do wielkości krajem na potem, oczywiście, Rosja. Kanada jest myte przez Pacyfiku i Atlantyku Oceans graniczy z USA i Grenlandii. Od 1925 roku Kanada rozpoczęła zastrzeżenia części Arktyki, ale nadal pozostaje nierozwiązana kwestia. Kraj podzielony jest na trzy obszary, które znajdują się w pięciu regionach – jest Centralny Kanada, Atlantic, prerie, na północy i zachodnim wybrzeżu.

Centralna Kanada

Kanada Środkowa składa się z dwóch prowincji – Quebec i Ontario, która posiada wiele zdolności produkcyjnej kraju. Całe terytorium regionu składa się z równin o bardzo żyznych glebach. Czynniki te wskazują, że obszar ten jest korzystny dla rolnictwa. Obfituje energią.

atlantycki

The Atlantic obejmuje następujące prowincje: Nowy Brunszwik, Nowa Szkocja, Nowa Fundlandia i Labrador, Prince Edward Island. Mieszkańcy zajmują się rolnictwem, leśnictwem, rybołówstwem. Intensywnie rozwija górnictwo i turystyki.

północ

Strefa ta składa się z: Terytoria Północno-Zachodnie, Yukon, Nunavut. Okolicach, 3 prowincji zajmują 1/3 całej Kanadzie. Obszar ten jest bogaty w gaz, ropa, złoto, cynk i ołów.

West coast

Głównym bogactwem w Kolumbii Brytyjskiej – ryby i drewno. Obszar ten jest uważany za najpiękniejszy obszar całego kraju.

Mamy nadzieję, że odpowiedział na to pytanie, gdzie jest Kanada. Teraz postaramy się dowiedzieć, długość drugiego co do wielkości kraj na świecie. Miejscowi mierzyć odległości w kilometrach. Rozciąga się od wschodu na zachód wynosi 7000 km. Jeśli spróbujesz jazdy tego dystansu samochodem, zajmie co najmniej 7 dni.

populacja

W Kanadzie, gdzie znajduje się 31 mln. Ludzi, 80% z nich to mieszkańcy miast. Stolica Kanady – Ottawa, z populacją 1 miliona ludzi. Jeśli, dowiedzieć się, gdzie Kanada, nadal chcesz odwiedzić kraj, a być może na stałe przenieść się do niej, ze względu należy zwrócić uwagę na edukację. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych, którzy mają zamiar wychować swoje dzieci tam. Podobnie jak w Kanadzie, edukacja w szkołach do 15 lat: bezpłatnie. Nauka odbywa się w języku francuskim i angielskim. Dla tych, którzy przenieśli się do Kanady z innych krajów, istnieją specjalne kursy do nauki języka. Przed zapisać dziecko w klasie, zawsze w fazie testów. Średniego i wyższego w tym kraju są płatne. Kanadyjski waluty – dolar kanadyjski. Koszt jednego kursu w kraju zależy od prowincji i specjalności i przeciętnie od 3000 do 9000 CAD. Jeśli masz okazję odwiedzić ten kraj, to zrobić koniecznie, tym bardziej, że wiesz, gdzie jest Kanada. Visa nie odbywa się bardzo szybko, więc pomyśleć o tym wcześniej.