762 Shares 1011 views

Baku – stolicy Azerbejdżanu

Największym miastem w kraju, dawnej stolicy państwa Azerbejdżanu – Baku – ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym. W nim jest więcej niż połowa ludności miejskiej republiki. Obszar zajmowany przez stolicy Azerbejdżanu sięga 192 tysięcy hektarów.


Baku znajduje się na półwyspie Apszerońskim, myte przez Morze Kaspijskie. Liczne małe wysepki tworzą bakı arxipelaqı.

Stolica Azerbejdżanu – nowoczesne miasto z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, które są ściśle ze sobą powiązane w przeszłości i obecnie. W nim doskonale współistnieć z tradycji europejskich i azjatyckich.

Baku – głównym ośrodkiem kulturalnym. Jest tu otworzył pierwszą muzułmańską teatr, tu po raz pierwszy w East muzyki operowej muzułmanin brzmiało. W Baku odbyło się pierwsze gazety Azerbejdżanu i otwarto bibliotekę z czytelnią.

Stolica Azerbejdżanu ma dużo zabytków kulturalnych, architektonicznych i historycznych. Tutaj można zapoznać się z próbkami zachodniej architektury.

Baku – ważnym ośrodkiem przemysłowym. Tu koncentruje się słynne Oil Rocks ropy transakcji, mocny naczyń dźwigów. Miasto rozwijało budowa maszyn, przyrządy, jak również wiele innych nowoczesnych branż.

Azerbejdżan – stolica, z jego unikalnych zabytków – to kamień cywilizacja. Najciekawsze starożytne próbki koncentrują się w starej części miasta. Oto Pałac Shirvanshahs. Jego konstrukcja pochodzi z 15 wieku.

Baku, stolicy Azerbejdżanu, to niesamowite miasto. Posiada on wiele tajemnic i legend. Jeśli dysk 30 km od jego granicy na obrzeżach miejscowości Surakhani jesteś w stanie zobaczyć słynne świątynię ognia wiernych. Od czasów starożytnych, jest legenda o tajemniczych światłach. W rzeczywistości, to jest wyciągnięta z ziemi i gaz przepływa w kontakcie z tlenem zapalić.

W przeciwieństwie do niektórych innych państw, atrakcje tego kraju chronione prawem Republiki Azerbejdżanu. Baku jest odwiedzany przez wielu turystów z zagranicy, a wszystkie strajki starannego i czci nastawienie obywateli do zabytków historycznych i kulturalnych.

Stolica Azerbejdżanu to kolejny unikalny kompleks – wieś Capa w mieście, który został uznany przez Państwowego Muzeum Etnograficznego w 1988 roku. Jej terytorium jest 243 zabytków. Wcześniej w tym miejscu była cytadela, zbudowana już w XIV wieku.

Turyści zawsze oferują do wglądu Maiden Tower. Jego budowa trwała od pierwszego do dziesiątego wieku. Historia jego powstania jest pokryty różnymi tajemnicami i legendami, i nikt nie może z całą pewnością powiedzieć, że te historie są prawdziwe, a które – fantasy.

Innym azerski narodowy i naturalne przyciąganie – wulkany błotne. Na terenie kraju jest ponad połowa wszystkich błotnych wulkanów na świecie. Kiedy ich wybuch zaczyna od podstaw słyszalnego szumu i wybuchów, są wyciągane strumieni gazowych, które są natychmiast zapalić. Wysokość słupa ognia może osiągnąć 1000 m.