323 Shares 6436 views

„Arkhipo-Osipovka” – sanatorium dla leczenia i wypoczynku

Reszta na wybrzeżu Morza Czarnego – to świetny sposób na spędzenie wakacji, bo w miastach nadmorskich istnieje wiele doskonałych ośrodków, gdzie można poprawić zdrowie i cudownie relaksujące.


Jeden z najlepszych ośrodków położonych blisko Gelendzhik, to Arkhipo-Osipovka. Sanatoria, którzy są tutaj, są aktywnie korzysta obfite lokalnych zasobów naturalnych w swoich programach odnowy biologicznej.

Wieś Arkhipo-Osipovka znajduje się na terenach zalewowych wystarczająco dużych rzek, takich jak Teshebs i Vulan. Nazwał ją na cześć bohatera wojny kaukaskiej w 19 wieku żołnierz Arkhip Osipova. Tutaj, na cześć jego osiągnięcia na wzgórzu Pamiątkowej zestawu poprzecznym.

Do tej pory, kilka centrów rekreacji, hotele i ośrodki są w miejscowości Arkhipo-Osipovka. Sanatorium „Vulan”, na przykład, znajduje się w pobliżu plaży i ma wszystko na wysokiej jakości leczenia i dobrego wypoczynku.

Bogactwo natury, wygodne plaży, morski klimat panuje w miejscach, gdzie Arkhipovo-Osipovka. uzdrowisko z tych samych odcinkach nazwa otoczonych bardzo piękny park, w którym alejki często spacerując wczasowiczów. Bezpośrednio przy parku zdrojowym rozpocząć malownicze podnóża gór. Istnieją bardzo rzadkie rośliny w parku: Laurel, bursztyn , drzewo tulipan, różne rodzaje akacji.

Sanatorium znajduje się niedaleko morza i rzeki górskich w dolinie Teshebs Vulan i rzek. „Arkhipo-Osipovka” – ośrodek, który jest idealnym miejscem na relaksujący wypoczynek i leczenie.

Szpitale aktywnie korzysta z bogatych zasobów naturalnych tych miejscach. Wczasowicze, którzy niedawno przybyli w takim miejscu „Arkhipo-Osipovka” (zdrowie spa), upewnij się, którzy zostaną zaproszeni do udziału w szarży na świeżym powietrzu będą mogli jeździć na powierzchni wody w łodzi lub katamarany, spacer po specjalnych trasach górskich. Fani gier sportowych z przyjemnością będą zaangażowani w stacjonarnym lub tenisa, siatkówkę lub koszykówkę.

Od kamienistej plaży oraz w pełni wyposażoną miejscowości Arkhipo-Osipovka ośrodek jest oddalony około 900 metrów. Droga do niej wije się po malowniczych zaułkach wiszącego mostu po drugiej stronie „Vulan”, a następnie – w parku wzdłuż rzeki.

Plaża oferuje różnego rodzaju rozrywki: jazda na „banana” Jet „pigułki”, parasailing i wiele więcej. Dla dzieci zainstalowane nadmuchiwane zjeżdżalnie i inne atrakcje. Statki silnikowe są zaproszeni na spacer na otwartym morzu, gdzie może to być możliwe, aby zobaczyć frolicking delfiny pływać w czystej wodzie.

Aktywnie rozwija nurkowanie. Firmy, które są zaangażowane w nurkowanie, mieć pracowników certyfikowanych instruktorów. Doświadczeni nurkowie proszone są wycieczki do zatopionych statków i samolotów pozostałych po II wojnie światowej. Działka wybrzeża do miejscowości Betta jest znany wśród nurków z najlepszych miejsc nurkowych na całym wybrzeżu Morza Czarnego.

Wokół miejscowości znajdują się liczne wodospady, jaskinie. Najbardziej znane wodospady Gebiusskie, Teshebskie, Bzhidskie. Ponadto, w tych miejscach jest największym na wybrzeżu akumulacji dolmeny.