450 Shares 9093 views

Co czytać fikcję autorów krajowych i zagranicznych?

Od czasów starożytnych, książka o życiu człowieka odgrywa ważną rolę. To poszerza umysł przechowuje i przesyła informacje z pokolenia na pokolenie, wzbogacanie słownictwa, uczy jasno wyrażać swoje myśli. Obecnie istnieje ogromna liczba gatunków literackich, a każdy z nich znajdzie swoich wielbicieli. Życie w dzisiejszym świecie jest to bardzo trudne, tak wiele są gotowi przynajmniej na jakiś czas, aby przenieść się do fikcyjnych światów i innych galaktykach – z dala od trosk życia codziennego i szarości. W związku z tym nowej generacji czytelników zainteresowanych do zapoznania się z fikcją, a nie tylko mieć dobry czas, ale także dowiedzieć się czegoś nowego.


Gatunki istnieje tak wiele, więc wszyscy zadowoleni. Najbardziej popularne są fantasy, space opera i science fiction. Wiele osób uważa, że prace te zaczęły pojawiać się dopiero w ciągu ostatnich dwóch stuleci, ale tak nie jest. Jeśli jesteś zainteresowany na pytanie, co czytać fiction czasów starożytnych, warto zwrócić uwagę na „Odysei” i „Iliady” Homera, ponieważ istnieje również fikcyjne postacie. sztuka ludowa należy również rozważyć, ponieważ wszystkie postacie bajkowe w rzeczywistości nie istnieje.

Nowoczesne fikcja – bajka dla dorosłych, gdzie pisarze z dobrą ofertą wyobraźni, aby przejść do świata snów lub wybrać alternatywną historię. Znany science fiction są uważane zagranicznych, prawdopodobnie dlatego, że łatwiej było publikować swoje prace, a nie twórców krajowych. Jeśli pojawia się pytanie, co czytać ciekawe fakty od fikcji, od razu zwrócić uwagę na książce Jana. Tolkiena. Ta osoba jest założycielem trendu w literaturze. To on wymyślił orków i elfów i innych pisarzy i tak użyć czegoś z tego magicznego encyklopedii w swoich pracach.

Ogromne zainteresowanie jest czytelnicy przestrzeni fikcji. Co czytać w takim przypadku? Bardzo pouczające rozważyć powieść Ray Bradbury „Kroniki marsjańskie”, książka opowiada historię podboju Marsa i mężczyzny konfrontacji Aborygenów tej planecie. To samo odnosi się do gatunku dzieła Ayzeka Azimova „Akademii”, opowiadający o wielkiej Galaktycznego Imperium, jego wzrost i spadek. Warto również zauważyć, "Heechowie" Frederick Paul, "Odyseja kosmiczna" Artura klarka "Peace River" Filippa Farmera.

Jeśli jesteś zainteresowany, aby przeczytać krajowych fiction, warto zauważyć, braci Strugackich, które mogą być przypisane do twórców tego gatunku w Rosji. Przeniknąć ich kreatywność, najpierw należy przeczytać dwie książki: „Piknik na skraju drogi” i „Trudno być bogiem”. Wśród wyzwań książek należy również podkreślić „Pisownia” Dmitrij Bykow, „Labirynt odbić” Sergeya Lukyanenko „Spójrz w oczy potworów” Andrei Lazarchuk i Mihaila Uspenskogo. Niestety, jest to niemożliwe by przejrzeć wszystkie książki, ale jeśli jesteś zainteresowany, aby przeczytać fikcji, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na tych autorów. Oni pomogą nauczyć się ten wspaniały gatunek, po przeczytaniu ich prace będą znacznie łatwiej poruszać się w świecie książek i poznać nowych pisarzy.