186 Shares 6659 views

Historia Aleksandra Sergeevicha Pushkina "Mistress do Maid": opinie, podsumowanie

Pełen lekkości, humoru i prostoty Puszkina „Mistress do Maid”. Recenzje, które kiedyś były publikacja powieści, produkt jest pozycjonowany jako innowacyjny zarówno ze strony zarówno w formie i treści. Ogólnie rzecz biorąc, „Belkin”, w którym struktura i jest to praca – pierwszy prozaiczny doświadczenie Puszkin ujrzał światło. Co to jest innowacja wprowadzona Alexander literatury, analizy na przykładzie opowiadania „Mistress do Maid”. Krytycy mówią jednoznacznie na jego prostotę i jednocześnie, głębokość znaczenia. Weźmy pod uwagę te aspekty.


historia pisanie

Boldin jesień … Jest to jeden z najbardziej produktywnych okresach Puszkina. iść „Belkin” W tym czasie, z jego genialnym piórem. Złapany w środku natury, w otoczeniu jasnych kolorach jesieni, obserwując życie rosyjskiej wsi, z dala od życia Petersburg ze stałą obserwacją tajnej policji, pisarz tutaj jest spokojny i napisał: „Jak dawno nie pisałam.” W tych trzech krótkich miesięcy A. S. Puszkina tworzy zarówno utwory poetyckie i dramatyczne. To tutaj, w Boldin, pisarz stara się za pisarza.

Pomysł, że proza powinna być prosta i zwięzła, Puszkin ponosi długo, to nie kiedyś wspólnie z kolegami. Pisarz uważa, że takie istoty powinny opisywać rzeczywistości rosyjskiej, więc, co to jest, bez upiększeń. Sposób pisać prozę artystyczną nie było łatwe, ponieważ jednocześnie zwiększając preferencję dla poezji i odpowiedni język poetycki. Puszkin był to bardzo trudne zadanie do obsługi narzędzi językowych, tak aby pasowały do „języka myśli”.

streszczenie

Odnosząc się do ostatniej powieści z serii „Mistress do Maid”. Opinie mówią, że to jest łatwe do odczytania i ma prostą fabułę.

Praca jest o dwa wylądowały rodzin: Berestovs i Murom. Oni nie dogadać. Rodzina najpierw pan wychowany syn Alex. Lisa – córka sekundę. ojcowie gospodarza są bardzo różne od siebie. Jeśli Berastau biznesmenem, że jest kochany i szanowany w okolicy, Murom – typowy przedstawiciel klasy obszarników – nieudolnego kierownika, prawdziwy dżentelmen.

Młoda Berastau przygotowuje się do zostania żołnierzem, ale ojcem pomysłu, więc nie trzyma całkiem jak syna we wsi, obok niego. Nicea, swoim wyglądem sprawia Aleksiej popularne wśród córek miejscowej szlachty. Jej istnienie Liza Muromskaya uczy się od pokojówki Nastya (jej serce było zbyt stonowane panicza). Opisała sposób Aleksiej jego kochanką, że dla niej, stał się również romantyczny ideał. Lisa, mając nadzieję na spotkanie z młodym Berestove przebranego w strój chłopski i idzie do lasu, gdzie wykorzystywane do polowania.

Młodzi ludzie spotykają się i zakochują. Młoda Muromskaya wydaje córkę miejscowego kowala Akulina. Alexey nie przeraża jej status społeczny, on pragnie kontynuować spotkanie z dziewczyną. W zwykłym biegu rzeczy kolidować z wypadkiem. Podczas wspólnej polowanie Muromsky koń przykręcone, aby pomóc mu przyjść Berastau – i zaczęła się rozgrzać relacji między nimi. Wszystko przyszło na fakt, że zgodził się poślubić ich dzieci.

Przybywając z ojcem na obiad do Murom Alex dowiaduje się Lize Akulinu: kobieta poważnie zmienia swój wygląd, affectations podczas rozmowy. Spotkania młodzieży kontynuuje. Alex postanawia ożenić się chłop, jak donosi w swoim liście. Przybywając nadana Murom spotyka Lisa Akulina przeczytać swój list.

Główni bohaterowie

Oto ona – Puszkina „Mistress do Maid”. Treść, jak widzimy, nie jest skomplikowany dodatkowych znaczeń, wszystko jasno nakreśla normalnego życia szlachty i chłopów.

Zbadajmy więcej podstawowych znaków historia. Lisa Muromskaya – siedemnastoletni dziewczynka, córka właściciela. Muszę powiedzieć, że A. S. Puszkina – pierwszy, który mówił o córce właściciela ziemskiego. To i Tatyana Larina w "Evgenii Onegine". Te dziewczyny są czyste, marzycielski, są wychowani na francuskich powieści. Jednocześnie, Lisa jest w stanie kochać prawdziwie, biorąc pod uwagę to poczucie, że nie wie, jak kłamać i udawać – wszystkie jej uczucia są szczere. Trzeba powiedzieć, że to jest bardzo mądry. Normy moralne, które istniały w XIX wieku, nie pozwalają dziewczyna do zapoznania się z młodego człowieka bez deklaracji i prezentacji, więc Lisa i wyjdzie z komedii przebraniu.

Kolejnym bohaterem opowiadania „Mistress do Maid”, których opinie są zawsze pozytywne – to Aleksey Berestov. Początkowo, czytelnik dowiaduje się o nim z ust Nastia, sługi Lisa. To jego heartthrob zdobycia, pokryte różnymi tajemnic. W rzeczywistości, młody człowiek – młody człowiek iskry zdolne do prawdziwie kochający, szczery, nie wprowadza w ramach klasy.

Ojcowie młodych ludzi, z jednej strony, są bardzo podobne (er, ustawiczne kształcenie umieścić tylko na dzieci, gościnnych, ambitnych), ale z drugiej – są zupełnie inne. To wpływa na sposób gospodarowania. Jeśli Berastau – przedsiębiorczych w działalności gospodarczej, udane i bogate, że Murom hobby angielskie maniery nie są prawidłowe excel: nawet imię jego układania. Jednakże, po dokonaniu spokój, właściciele rozumieją, że są oni w stanie stworzyć bardzo silny sojusz z pomocą dzieci z małżeństwa.

analiza treści

„Pani w Maid” – powieść, parodiując wielu słynnych „przekrojowych” tematów. Przede wszystkim, jest to motyw z dwóch zwaśnionych rodzin, które wraca do Szekspira. Jednak Puszkin reinterpretacji historii, a historia kończy się happy pojednania i zjednoczenia młodzieży.

Jest jeden motywem przewodnim: „Pani w Maid” podnosi i problemy społeczne. O tej miłości nierównego nawet Karamzin napisał w słynnym „Poor Liza”. Jednak Puszkin ponownie gra z działki, a historia nie kończy się tragicznym luki na podstawie różnic w pochodzeniu bohaterów. Nie przypadkiem tytuł i motto powieści: wskazują, że oprócz sukienki, wsi i właściciel, Lisa od Akulina niczym więcej niż inna – wymiar społeczny skasowane.

Gatunek oryginalność

Według gatunku „Mistress do Maid” – historii. Niech nam to udowodnić. Istnieją dwa podstawowe charakter połączono fabuła audio z ich znaków nad produktem pozostają niezmienione (w przeciwieństwie do, na przykład, powieść).

Ważne jest coś innego: Puszkin kontrastuje prawdziwe życie romantyczny niej, śpiewane przez poprzednich autorów. Do czytnika, stara się przekazać informację o nieprzewidywalności życia, to jest niemożliwe, aby prowadzić go w pewnym zakresie. Stąd czasami wręcz kpiny wyposażony dzieł romantycznych.

Znamiennym przykładem jest młody kora brzozy – tajemnicza, co prowadzi odosobnione życie, korespondował z nieznajomym w Moskwie. Jednak on jest pasjonatem, szczery młody człowiek, który wyłania się z opalenizną na twarzy (to ironiczny detal podkreśla fałszywość pierwotnego wyroku czytnika).

Analiza środki artystyczne

W odniesieniu do zastosowania środków ekspresji jest bardzo skąpe Puszkina. Aby osiągnąć prostotę prozy, aby nie przeciążać narrację ze zbędnych szczegółów, autor wykorzystuje poetycki dekoracji. powiedział tak: „Fiction nie powinna śpiewać i mówić.”

Puszkin chciał krzyknąć, bujne metafor, porównań gorącym, jak to było na przykład w Karamzin. Dlatego praca „Mistress w Maid”, a także cały cykl „Opowieści Belkin” skąpstwo różnych mediów artystycznych. Znajomość bohaterów będzie bez zbędnej wstępów – czytelnik niezwłocznie zanurza się w historii.

Główny nacisk jest na pisarza sprawia, że szczegółowy opis wyglądu i psychologicznego portretu bohaterów i ich działań, które charakteryzują się znacznie lepiej niż postać prostych słowach.

Umieść w „Opowieściach Belkin”

„Pani w Maid” dopełnia „Belkin” nie jest przypadkowe. Jest to rodzaj punktu we wszystkich tych historii, uzupełniając je, inspirując czytelnikowi nadzieję na najlepsze. W przeciwieństwie do „Station Master”, rodzice i dzieci są zjednoczone, a los nie zakłóca przebiegu życia – Lisa tworzy własne, zmieniając ubrania, grając rolę.