671 Shares 5400 views

Objętość kryształu, jego zastosowanie w praktyce

W nowoczesnej technologicznie zaawansowanym czasu, aby pomóc gospodyni została wynaleziona przez dużą liczbę różnego rodzaju sprzętu pomocniczego do mycia i do gotowania. Jednak, jak pokazują doświadczenia wielu gospodyń domowych nie może obejść się bez w kuchni bez zwykłej klasycznej szklanego kubka.

Historia

W historii istnieją dwie wersje wyglądu kryształu.

Na pierwszym autorstwo należy do wielkiego rzeźbiarza Wiera Muchina, słynny autor monumentalnej rzeźby „pracownik i kołchoz Girl”. Rozwinęła go specjalnie dla zmywarki w czasie, jak zwykle kształty szkła nie mógł zdobyć przyczółek w nim, spadł i złamał.

Według drugiej wersji ma aspektach szkła w pierwszych dniach Piotra I. steklovar produkowania go w czasie Jefim Smolin, dla wygody marynarzy w marynarce. Podczas pitching okulary obliczach kształt walcowane z mniej niż stoły okrągłe, ale po upadku niemal walczył.

„Urodziny” kubki

Cokolwiek to było, a kto przypisuje oficjalne urodziny fasetowanego szkła 11 września 1943 r. Według zapisów historycznych, był to pierwszy radziecki szlifowane szkło ukazał się tego samego dnia.

Po raz pierwszy oficjalnie wytapiano w starym miasta Rosyjskiej gęsi kryształu, jego wysokość wynosiła 9 cm, średnica 6,5 cm, ma powierzchnie 17, a objętość szkła bębnowej wynosiła 200 ml. Że jest on uważany za klasyczny od tamtego czasu.

Następnie, gdy produkcja położono na strumienia były wytwarzane z 16, 17, a nawet 20 powierzchni i objętość w ml aspektach szkła może wynosić od 150 do 280.

Zakres zastosowania

W uzupełnieniu do standardowych zastosowań, szlifowane szkło było jeszcze wiele dodatkowych funkcji. Z pomocą:

  • Wyprofilowana pierogi. Jego średnica jest, bardziej niż cokolwiek innego, idealny do krojenia ciasta dla nich. Niektórzy używają go do tej pory, pomimo sprzedaży różnych urządzeń do tego celu.
  • Aby myśleć o trzech. Objętość szklanego kubka wypełnione obręczy, pozostawiono wlać do butelki pół litra alkoholi do trzech. Dlatego też stał się standardem pitnej w byłym ZSRR.
  • Wyhodowane sadzonki. Fani łóżek hodowano w fasetowanych filiżanek różnych nasion, z jakiegoś powodu, biorąc pod uwagę, że rośnie sadzonki lepsze niż w drugim pojemniku.
  • Nadmiar wilgoci usuwa się pomiędzy ram okiennych. Do tej pory niektóre babcie umieszczone między ramami drewnianymi szkła wypełniona w połowie drogi solą, tak że absorbowana mróz i parowanie.
  • Produkty Marilee. Praktycznie każdy przepis jest taki środek w postaci szkła. I nie ma znaczenia, ilu aspektach produkt szkło, to było i pozostaje takie same standardowe środki receptur.
  • Sprzedaży sody. W dawnych czasach, kiedy ulice były jeszcze maszyny z płynnymi wodę mineralną i napoje gazowane, że powstały właśnie takie okulary. I stanęli tam przyczyny, z powodu nierównej powierzchni szkła aspektach, upadku z wysokości miernika, nie walczyć na asfalcie, co było bardzo praktyczne i ekonomiczne.
  • Herbata było serwowane. W punktach gastronomicznych i kolejowych wagonach mieliśmy herbata jest jednym z nich. Nawet w nowocześnie wyposażonych pociągów nadal służyć herbatę w fasetowanych okulary, pięknie umieszczone w uchwytach na kubki.

Stosunek objętości i wagi

I nie ważne jak zaawansowana nowoczesna technologia, często można natknąć się takiego środka w różnych receptur jak fasetowanego szkła.

Lub odwrotnie, nie mając wagi pod ręką, z jego pomocą można odmierzyć odpowiednią ilość produktu. Najważniejsze jest to, że wielkość kryształu był standard – 200 ml.

Poniżej znajdują się najpopularniejsze płynne pokarmy:

Nazwa produktu

Aspektach zlewki (ml)

woda

200

dżem

270

miód

260

mleko

200

olej roślinny

190

śmietana

210

koncentrat pomidorowy

90

sos pomidorowy

130

ocet

200

To nie przejdzie środka w fasetowanych okulary i ciał stałych:

Nazwa produktu

Szlifowanych szklanych (C).

mąka

130

gryka

165

skrobia

150

grysik

180

kasza ryżowa

180

cukier / proszek

180

sól

250

Z tego możemy wywnioskować, że szlifowane szkło może być mierzona przez wszystkich.

Okulary w teraźniejszości

Oprócz typowych zastosowań – czegoś zmierzyć lub pour – okulary stały się czymś więcej niż zwykłe naczynia do gotowania.

– To może dać. Kupić w sklepie z pamiątkami już przygotowane szklankę oryginalnego napisu, nazwy, zdjęcia lub zamów coś innego. I będzie to wielki dar.

– Na cześć kubek szkła posiadają różne wystawy i ekspozycje, które zebrane wszystkie rodzaje przedmiotów, z najnowocześniejszym na bardzo stare i cenne.

– Są konkursy na najlepszy uchwyt na kubek. Następnie zostały one wystawione na widok publiczny na wystawach. Niektóre okulary są tak piękne i oryginalne, że są one łatwiejsze do klasyfikowania dzieła sztuki, niż do potraw. Jak wiemy, istnieje spora liczba rzemieślników że zwykłego szkła kubek stanie zrobić prawdziwe arcydzieło.

Z tego możemy wywnioskować: aspektach szkła – to nie tylko naczynie, i coś, historyczne, artystyczne i nadal wymagane w wielu kuchniach.