105 Shares 1205 views

Solony łosoś – magazyn substancji odżywczych

Salmon – najbardziej delikatne ryby, wymaga delikatnego podejścia. Jeśli chcesz, aby w pełni docenić jego smak i uzyskać maksymalne korzyści z jego stosowania, nie należy wystawiać jej na obróbce cieplnej, a także skorzystać z naszych przepisów na smakowite soli fizjologicznej. Łososia słony zachwyt i zaskoczyć ich charakterystyczne cechy smakowe.


Łosoś lub łososia atlantyckiego, mieszkaniec Atlantyku i Pacyfiku. Ten przedstawiciel rodziny łososia od dawna działa jako prawdziwe źródło składników odżywczych

Salmon zawiera melatoninę w dużych ilościach, co przyczynia się do odmładzania komórek ciała i zapewnia zdrowy sen. Obecność pierwiastków śladowych zawartych w ryb zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych i poprawia funkcjonowanie mózgu. Ponadto łososia bogaty w cenne wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, co przyczynia się do zmniejszenia poziomu cholesterolu w organizmie.

Metody przygotowania łososia jest inny – smażony łosoś z grilla na grilla, pary, zupa z łososia, będą one zaspokoić wszelkie gusta. Jednak proces gotowania lub innej obróbki cieplnej zabija najbardziej użytecznych substancji. Tutaj, w celu zachowania wszystkich cennych minerałów solone łososia lub poddanych do wędzenia na zimno sposób. Ale prawdziwi miłośnicy tego produktu wolą solone łososia.

Aby solony łosoś okazał się taki, co jest konieczne w pierwszej kolejności należy poprawnie go wybrać. W procesie zakupie należy zwrócić uwagę na stan skóry ryb, powinno być gładkie i błyszczące. Oczy ryby w żadnym wypadku nie powinien być nudny, ale samo mięso nie ma nieprzyjemny zapach.

Jeśli zakupiłeś świeżo mrożonego łososia, trzymać się zasad jej rozmrażania – Włożyć rybę z lodówki zamrażarka zwykle i czekać, aż łosoś będzie miękkie. To trwa około dzień lub dwa. W żadnym wypadku nie rozmrożenia mrożone ryby w wodzie, to pogorszyć jego smak. niektóre nawet cięte i brzuch, ponieważ jest wystarczająco gruby w dalszym przygotowaniem ryb. Łosoś przygotowany do soli fizjologicznej.

Solony łosoś gotowany na trzy sposoby:

 • „Suchy” metoda – ruszt i wlać sól;
 • „Na mokro” – łosoś umieszczono w nasyconym roztworze solanki;
 • „Mieszany” sposób – po pierwsze z wykorzystaniem metody suchej, a następnie na mokro.

Solony łosoś w domu jest zazwyczaj przygotowany przez „sucha” metoda jest najbardziej proste. „Mokre” metoda jest ogólnie stosowane w specjalistycznych firm.

Poniższy przepis jest bardzo dobry, następnego dnia, gdy masz gości, a chcesz traktować ich pyszne ryby solone, tu i przyjść do pomocy szybko solonego łososia.

Potrzebne będą:

 • łosoś – 1 kilogram;
 • sól – 4 łyżki;
 • cukru – 2 łyżek;
 • Wódka – 1 łyżka;
 • świeży koperek – 1 łyżka.

Tusza jest cięty na dwa filety, usunąć kości pęsetą (tak blisko) i zdjąć skórkę. Sól, cukier, wódka, koper, aby mieszanina soli powlekania, który pocierać tuszy. Przechowywać je w misce emaliowanej z pokrywką i umieścić w lodówce. Solony łosoś będzie gotowy w ciągu 24 godzin.

Fani smakowej ryb zalecamy użycie przepis na gotowanie łososia w pikantnym solanki.

Lista składników:

 • łososia (filet skóry) – 750 g;
 • Cytryna – 1 części;
 • Sól – 1 łyżeczka;
 • gorczyca – 3 łyżki;
 • Oliwę z oliwek – 1 łyżki;
 • cukier, biały pieprz, kolendra – 0,5 łyżeczki.

Cięcia plastry pachwinowych grubość około 2-3 mm. Aby ułatwić proces cięcia, podejmują łososia nie są jeszcze całkowicie rozmrożone. Dokonywanie mieszaninę soli, cukier, pieprz, kolendra, gorczyca, sok z cytryny i skórki. Następnie rozprowadzić marynatę na talerze, a na wierzchu położyć filet. Zawinąć płytkę w folię, włożyć na siebie, a na drugim talerzu jarzma. Delikatnie przycisnął i umieścić w lodówce na 40 minut i wszystkie pikantne łosoś zachwyci Cię swoim wykwintnym smakiem i aromatem!

Cieszyć się posiłkiem!