273 Shares 5975 views

Jak chronić swoje dane osobowe w Internecie

Prywatność w sieci staje się coraz trudniejsze z każdym dniem. Wydaje się, że każda strona w internecie chce zebrać dla was różne informacje z nieznanych powodów. Dla każdego użytkownika w monitorze sieci – jest to nieunikniony fakt współczesnego życia. Można jednak nadal być w stanie jak najlepiej chronić swoje dane osobowe, jeśli wiesz dokładnie, jak to zrobić.


Zamknij sieci społecznych

Po zarejestrowaniu się na portalu społecznościowym, od razu postawić się na wielkie ryzyko, bo te sieci są teraz bardzo popularne. W związku z tym, zbierając informacje z nich jest bezlitosna, a ty w żadnym wypadku nie może opuścić swoje konto otwarte dla wszystkich. Użyj ustawień prywatności, niech ograniczony dostęp do swoich danych i udostępnić go tylko do tych ludzi, z którymi znam osobiście i które mogą być w stu procentach pewien. Nie bądź leniwy, aby przeczytać wszystkie warunki umów i opcje są opcje, bo zawsze można znaleźć coś, co pozwoli stronom trzecim osobom legalnie zbierać o was danych osobowych.

Użyj bezpiecznej przeglądarki

Firma „Microsoft” wykazał, że jest najbardziej pożądanym celem wszystkich cyberataków, nie zaleca się stosowania ich w przeglądarce. Wybierz bardziej bezpiecznych alternatyw, takich jak Google Chrome lub Mozilla Firefox, może chronić przed inwazją obszar prywatny w Internecie. Aby to zrobić, trzeba zablokować wszystkie wyskakujące okienka, ustaw powiadomienia, gdy spróbujesz przejść do niebezpiecznej witryny, aby zablokować transfer danych i plików cookie na rzecz osób trzecich oraz różnych usług reklamowych, a co najważniejsze – wszystko z okazji, aby wybrać opcję „Do Not Track” – blok na zdolność witryn do zebrania Twoje dane osobowe.

Chronić dane w telefonie

Teraz ogromna liczba ludzi spędzają czas w sieci, używając żadnego komputera i smartfona. Więc trzeba się upewnić, że jest ona chroniona w jak największym stopniu – nadaje się jako wbudowaną funkcjonalność urządzenia, a także specjalnych aplikacji, które pozwalają blokować możliwość uzyskania danych od ludzi. Oczywiście, lepiej jest korzystać z platformy Android, iOS, ponieważ popularne dzisiaj, uruchamiając iPhone, ma niezwykle przestarzałe funkcjonalność i wszystkie innowacje, które są obecne w najnowszym smartfonie, uczęszczał do „Android” w ciągu ostatnich kilku lat. Więc co iPhone'y są najbardziej niebezpieczne pod względem bezpieczeństwa danych osobowych.

Uważaj na słowa „free”

Jak mówią, wolne ser jest tylko pułapka na myszy, aw tej sytuacji jest niezwykle ważne. Zadać sobie proste pytanie: Jeśli aplikacja lub program jest wolny, to co jest korzyścią dla twórcy? Najprawdopodobniej korzyść polega na tym, że twórcy ci sprzedać, a raczej danych. Zaczyna się z dużą ilością reklam, usytuowany w aplikacji, a kończy się z faktem, że wiele z nich jest w stanie zebrać dane jak najszybciej zainstalować je na komputerze lub smartfonie. Dlatego też bliższy kontakt z „wolnych” aplikacji i programów, w rezultacie, istnieje ryzyko, aby zapłacić za nieostrożność.

hasła strategia

Hasła – to co trzeba myśleć bardzo dużo, podczas tworzenia konta na stronie. Faktem jest, że teraz można złamać proste hasła w ciągu zaledwie kilku minut, więc warto pomyśleć o tym, jak utrudnić życie dla włamywaczy. Po pierwsze, nigdy nie używaj tego samego hasła dwa razy, tak że osoba atakująca, która uzyska dostęp do jednego ze swoich kont, nie może automatycznie wprowadzić i cała reszta. Należy również stworzyć swoją własną strategię, w jaki sposób zmiany haseł, nie zapamiętać dziesiątki różnych kombinacjach, i po prostu dodać trochę zabawy do swojego unikalnego hasła.

Zmiany danych w sieci

Na pewno należy myśleć o tym, jak można zobaczyć innych ludzi w sieci. Wielu użytkowników nie zmienić adres IP nigdy nie pójdzie pod przykrywką innej sieci, ze względu na które są łatwym łupem i popularnym celem wśród hakerów. Jeśli chcesz być nie można przypisać, to trzeba ciągle zmieniać swój adres IP, a także do ustalenia wiarygodnej warstwę ochronną, która nie pozwala na nadawanie komputer wszystkie dane na temat odwiedzanych witryn.

zastosowanie VPN

Najlepszym sposobem na uniknięcie Cybernetyczny interwencję w swoim życiu – jest użycie VPN. Więc może za każdym razem iść pod przykrywką cudzej sieci. I po prostu nie można odnaleźć.

Użyj wirtualną walutę

Przy każdym użyciu plastikowej karty, aby dokonać zakupu online, zostawić ślad, który można znaleźć krytyków. Dlatego należy starać się przejść na wirtualną walutę, ponieważ jest codziennie coraz bardziej niezawodne, dostępne i zróżnicowane.

Szyfrowanie danych

Dzisiaj, przy pomocy specjalnego serwisu, można bezproblemowo szyfrowania wszystkich danych wysyłanych za pośrednictwem poczty lub w jakiejkolwiek innej formie, aby chronić je przed przechwyceniem.

płacić gotówką

Teraz ludzie coraz częściej korzystają z kart kredytowych, ale należy jeszcze zapłacić w miarę możliwości, ponieważ wzrost popularności kart rośnie, a liczba możliwości kradzieży danych.

Zawsze zaktualizować antywirusa

I, oczywiście, Twój najlepszy przyjaciel w zwalczaniu wszelkich cyberatakami – jest Twój program antywirusowy. Jeśli zawsze aktualizuje swoją bazę danych i używać go, by sprawdzić cały ruch, można znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia aktów bezprawnych w stosunku do siebie i swojej prywatności.