676 Shares 3438 views

Szampon dla psów „Doktor”: przede wszystkim wykorzystanie i skutki uboczne

Do pielęgnacji psów i radzić sobie z możliwych pasożyty nowoczesnych leków tworzy dużą kwotę pieniędzy. Jeden z najbardziej poszukiwanych ze względu na jego bezpieczeństwo i łatwość obsługi to szampon dla psów „Doktor”. Jego skład umożliwia uwolnienie zwierzęcia od bodźców zewnętrznych powodowanych przez pasożyty i poprawić kondycję włosów.


wskazania

Aby najskuteczniejszego wpływu na bodźce, konieczne jest, aby wiedzieć, co oznacza, że najbardziej aktywnie wpływa na niektórych pasożytów. Szampon „Doktor” jest używany, gdy duża liczba chorób skóry:

  • zapalenie skóry o różnej etiologii;
  • zapalenie mieszków włosowych;
  • nużeńca psiego;
  • łojotok;
  • infekcje pochodzenia grzybowego lub bakteryjnego;
  • świerzbowca drążącego;
  • zaburzenia skórne wynikające z zaburzenia równowagi hormonalnej, w organizmie.

Szampon dla psów „Doktor” jest antybakteryjna, przeciwpasożytnicze i dezodorant.

działanie szamponu

Działanie szamponu pod warunkiem wpływu nadtlenku benzoilu na skórze zwierzęcia. Dzięki tej substancji złuszczyć martwe komórki skóry, zapewniając większy wpływ środków stosowanych zewnętrznie do usuwania pasożytów. Aby to zrobić, na godzinę przed stosowanie leków przeciwpasożytniczych kąpać zwierzęcia szamponem.

Najsilniejszy efekt szamponu ma na gronkowców i grzybów drożdżopodobnych, jak te patogeny są najczęściej przyczyną zapalenia skóry u psów. Szampon dla psów „Doktor” aktywnie wpływa na organizmy pasożytnicze, zabijając ich i zatrzymywania drażniąco na skórę zwierzęcia.

dozowanie

Szampon powinien być stosowany na skórze i sierści zwierzęcia, spienić i pozostawić na 10-15 minut, tak że czas aktywne składniki działają na skórę i usunąć istniejące pasożyty. Następnie trzeba dokładnie spłukać szampon z dużą ilością wody.

Pomimo faktu, że detergent jest łagodny dla skóry i błon śluzowych organizmu, trzeba go używać ostrożnie i zapobiegają przedostawaniu się szampon na błonę śluzową oczu lub ust. Szampon dla psów „Doktor” jest używany codziennie przez 7-10 dni lub w odstępach 1-3 dni.

Po użyciu można zauważyć nieznaczny efekt wybielania. Ten fakt nie ponosi żadnej szkody dla zwierzęcia, a po chwili wybielanie znikną. Aby zapobiec uszkodzeniu skóry zwierzęcia, trzeba śledzić czas trwania i częstotliwość leczenia.

Skutki uboczne szamponem

Po przetestowaniu detergentu nie wykazał żadnych efektów ubocznych w organizmie zwierzęcia. Jedyny problem może być peelingu, który pojawia się po dłuższym stosowaniu detergentów. Po leczeniu odsuwać.

Szampon „Doktor” smołą dla psów wolno używać, jeśli występuje nadwrażliwość poszczególne składniki szamponu. Dlatego przed użyciem lepiej wypróbować jego działanie na małej powierzchni skóry zwierzęcia, aby zapobiec rozwojowi poważnych reakcji alergicznych.

Część smoły zapewnia działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. W praktyce weterynaryjnej jest coraz bardziej popularny szampon „lekarz” dla psów. Cena to umożliwia zakup oznacza każdy właściciel. Przestrzeganie wszystkich zaleceń weterynaryjnych będzie zapobiegać rozwojowi reakcji alergicznych i złuszczania skóry.

Dlatego przed użyciem nowego szamponu należy skonsultować się z lekarzem i mieć zwierzę przetestowany pod kątem tolerancji na substancje zawarte w razie potrzeby, szampon.