490 Shares 2713 views

Nieznane urządzenie – co to jest? Nieznane urządzenie (błąd), jak to naprawić?

Często wielu z Windows, użytkownicy mają do czynienia z problemem błędu «nieznane urządzenie: Code 43" . Jak pokazuje praktyka, z tym nikt nie jest bezpieczny. Spróbuj dowiedzieć się, co to jest i jak z nim walczyć.

Nieznane urządzenie: co to jest?

Tak więc, jeśli po prostu przetłumaczyć frazę angielskiego na język rosyjski, otrzymujemy „nieznane urządzenie (niezidentyfikowany).” Innymi słowy, system po prostu nie definiuje żadnego „żelazo” lub składnik oprogramowania aktualnie obecne na terminalu komputerowym.

To jest, gdy błąd Nieznane urządzenie komunikat o błędzie. Oznacza to, że łatwo jest zrozumieć, jeśli wziąć pod uwagę, że dla wszystkich „żelazną” urządzeń oraz niektórych modułów oprogramowania wymaga program sterownika, który inicjuje urządzenie w systemie.

Przyczyny błędów

Mówiąc o kierowców, każdy użytkownik systemu komputerowego należy rozumieć, że wymagana jest dostępność takich programów w tym samym systemie operacyjnym Windows. Bez niej, nieznane urządzenie (Nieznane urządzenie) Windows 7, nawet z jego bogatych możliwości po prostu nie rozpoznają.

Chociaż uważa się, że w większości przypadków ten błąd często występuje podczas łączenia zwykłych dysków flash lub zewnętrznych dysków twardych HDD USB, dość często po zmianie w systemie mogą być obecne i inne składniki, które nie zostały poddane inicjalizacji.

Na przykład błąd «Nieznane urządzenie może pojawić się na przykład po 43" Kod przywracania systemu lub ponowna swoje«systemów operacyjnych». Nie trzeba dodawać, że ma swój własny pakiet sterowników systemu Windows, ale w niektórych przypadkach są standardowe i nie może zapewnić prawidłowe działanie urządzenia, chociaż w zasadzie system zakłada, że zainstalowano najbardziej odpowiedni sterownik.

Przeglądanie urządzeń problematycznych bez kierowców

Rozważmy inny aspekt nieznanego błędu urządzenia. Co to jest, jeśli chodzi o urządzenia oglądania z problemami lub bez odpowiednich sterowników? To bardzo proste. Aby to zrozumieć jasno, należy użyć standardowego „Menedżer urządzeń”, o nazwie z „Panelu sterowania”.

U korzeni drzewa i widać komponentów bez kierowców, ze złym kierowcą lub innych problemów. Są one oznaczone żółtymi kółkami symbolem „wykrzyknikiem”. Nierozpoznany typ urządzenia sterownika nieznane urządzenie (lub raczej jego instalacja) może być tylko rozwiązanie, które wyeliminuje ten problem. Więcej omówiono poniżej.

Dyski flash USB i dyski wymienne USB-

Co do wymiennego dysku USB, tutaj problemem jest typ wiadomości «Nieznane urządzenie: błąd” nie zawsze jest brak lub niewłaściwa instalacja sterownika. Fakt, że powody, dla państwa niebędącego pracy może być całkiem sporo. Na przykład, może to być błędy w oddzielnym nośniku USB, uszkodzenie fizyczne, niedopasowanie systemu plików (szczególnie w przypadku formatowania w innych „poniekąd” innych niż Windows), i tak dalej. D.

To znaczy, najbardziej podstawową przyczynę. Aby zaradzić tej sytuacji, w każdym przypadku, będzie musiał użyć pewną decyzję. Zastanów się, co możesz zrobić.

Narzędzia do rozwiązywania problemów w systemie Windows

Co do zasady, błąd nie do poznania urządzenia Nieznane urządzenie w systemie Windows 7 można rozwiązać na własną rękę. Aby zacząć jest wykonanie najzwyklejszych testu napędu zadanie automatycznego korygowania błędów systemowych.

Alternatywnie, w niektórych przypadkach, może pomóc w późniejszym oznaczania urządzenia oznaczonego jako nieznane urządzenie. Co to jest, jeśli chodzi o ponowne zainstalowanie sterowników? I to właśnie. W „Menedżerze urządzeń”, należy wywołać menu kontekstowe , w którym wybierz opcję „Właściwości”. Na karcie „Ogólne” znajduje się krótki opis problemu. W każdym razie, można spróbować zainstalować (lub aktualizacji) sterownik używając standardowej bazy sterowników Windows.

Jeśli to nie zadziała (jak wspomniano powyżej, Windows rozpoznaje nie wszystkie urządzenia), można użyć dodatkowych pól w „Setup Wizard”. W zależności od wersji systemu mogą się różnić nazwą ( „Disk …”, „Set ze wspomnianego źródła …” i tak dalej. D.). Po naciśnięciu przycisku „Przeglądaj …”, aby wybrać odpowiednią lokalizację, w której kierowca jest dystrybucja.

Czasami kierowcy mogą być przechowywane na dysku twardym, a czasami – w oryginalnych dysków optycznych. Korzystanie oryginalny dysk ze sterownikami, które pochodzi z zakupem komputera lub laptopa, jest korzystne, ponieważ użytkownik wie z góry, że jest to ten sam kierowca, który zapewni prawidłowe działanie urządzenia.

Dla dysków flash i USB-HDD, technika ta może być również używany. Jednak w niektórych przypadkach, trzeba sformatować, a określenie systemu plików, który będzie rozpoznawany w systemie Windows. Lepiej używać FAT, NTFS, i tak dalej. D. Co jest najbardziej smutne, nawet system plików w „osiem” lub „top ten” nie mogą być obsługiwane przez wcześniejsze wersje systemu Windows, choć uznana za w pełni kompatybilne. I nie mówimy o tym, że dysk flash nie działają po formatowaniu w Linux «systemów operacyjnych.” Niemniej jednak, w pewnym formacie punkt może być bardzo skutecznym narzędziem.

Stosując specjalistyczne oprogramowanie

Czasami, aby rozwiązać nierozpoznane „Iron” lub wirtualne komponenty systemu mogą być używane specjalistycznych narzędzi automatycznie wyszuka i sterowniki aktualizacja sterownika typu Booster lub coś innego.

Programy tego typu są w stanie w ciągu kilku minut, aby w pełni przeanalizować całą konfigurację, przedstawiając użytkownikowi raport o wszystkich urządzeniach, a także o ich brakujących lub przestarzałych sterowników. Co jest najbardziej interesujące, aplikacje te nie szukasz sterownika do pobrania lub aktualizacji, by tak rzec, z „left” witryn. odwołać się one bezpośrednio do zasobów producenta urządzenia. Że zawsze jest wyłożony najnowszych sterowników, oczywiście, urzędnika.

Jedyną rzeczą, która zdenerwowany, bo to jest coś, że większość z tych narzędzi są wypłacane i są dość drogie. I znaleźć coś za darmo jest problematyczne. Zrozumiałe jest, że nie wymagają programy pieniądze mają znacznie mniejsze możliwości niż ich rówieśnicy, za które trzeba zapłacić.

Jeśli problem nie ustąpi

Niestety, problem może pozostać. Jak ustalić Nieznane urządzenie (błąd inicjalizacji) dodatkowe fundusze? Nie może przyjść z pomocą programu-optymalizujące. Niektóre z nich mają nawet fix funkcja niepoprawne lub nieaktualne informacje w rejestrze. Nawiasem mówiąc, z tego powodu, również niektóre urządzenia mogą nie działać poprawnie lub nie działa w ogóle.

Wśród najbardziej znanych pakietów oprogramowania tego typu można zauważyć bardzo potężne narzędzia, takie jak zaawansowana opieka systemu Windows 7 Manager Ashampoo WinOptimizer i innych. Pozwalają one na niemal automatycznie naprawić wszystkie błędy. Użytkownik jest zobowiązany początkowo wystarczy nacisnąć analizy start „jednym kliknięciem”. Jeśli to konieczne, można korzystać z zaawansowanych funkcji i dużą liczbę dodatkowych wyspecjalizowanych modułów, które są zazwyczaj obecne w dowolnym programie tego typu.

Jednak nawet podczas aktualizacji lub ponownie zainstalować wymagany sterownik można skorygować bez takich środków niezidentyfikowane urządzenia problemu.

wniosek

Więc rozumiem pytanie: „Nieznane urządzenie – co to jest” Faktycznie, w sensie tego słowa nie ma nic skomplikowanego. Inną rzeczą jest to, jak znaleźć wyjście z takich sytuacji. Wydaje się, że co najmniej jeden z powyższych metod pomoże każdemu użytkownikowi w rozwiązywaniu tych problemów, niezależnie od ich kwalifikacji.